Оқушылардың аудан туралы білімдерін кеңейту,фигураның ауданы,оның ауданының қасиеттері туралы түсінік беру. Оқушылардың ой өрістерін,жаңаны білуге қызығушылығын арттыру арқылы логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Оқушылардың өз бетімен жұмыстана білуге, іздене білуге,бірлестікке тәрбиелеу.Тік төртбұрыштың ауданы мен периметрін таба білу, ауданын табудың тәсілімен таныстыру
8 геометрияя..docx
Күні
,
айы:
Ұзақ мерзімді
бөлімі: 8.3А Аудан
жоспар
Сынып: 8
Сабақ тақырыбы:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаты:
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
Мектеп: «Манашы орта мектебі» КММ
Қатыспағандар:
Мұғалімнің атыжөні: Самаликова Рзакан Нурбергеновна
Қатысқандар саны:
Теңшамалы және теңқұрамды фигуралар (1)
8.1.3.11
параллелограмның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып
шығару және қолдану;
8.1.3.12
үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және
қолдану;
8.1.3.13
трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және
қолдану.
Теңшамалы және теңқұрамды фигураларды және олардың
элементтерін пайдаланып, есептер шығарады. Есептің нәтижесін
тауып, ретімен орналастыру; сұрақтарға жауап беру, сұрақ қоя
білу, талдаулар жасау.
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану,
анализ, синтез, ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ,
орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере
алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын:
Қазақша
көпбұрыш
көпбұрыштың ауданы
дөңес көпбұрыш
Русский
многоугольник
площадь
многоугольника
выпуклый
многоугольник
English
polygonal
the area of a polygon
convex polygon
жұппен жұмыс жасай отырып оқушыларды өзара
сыйластыққа, сенімділікке баулу;
оқушы өз бетімен ақпаратты табу;
қарымқатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану.
Геометрия
Көпбұрыштың ауданы
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыс
Алдыңғы білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланғ
ан кезеңдері
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
І. Ұйымдастыру
1) Сәлемдесу;
2) Оқушыларды түгелдеу;
3) Оқушылардың назарын сабаққа аудару;
4) Топқа бөлу. Ережелері:
1. Сабақта бірбірімізді тыңдаймыз!
2. Сабақта тақырып бойынша сөйлейміз!
3. Сабаққа белсене қатысамыз!
4. Уақытты үнемдейміз!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
№9. АВСD дөңес төртбұрышта E және F нүктелері – сәйкесінше
BC және AD қабырғаларының орталары. AECF төртбұрышының
ауданы ABCD төртбұрышының ауданының жартысына тең екенін
ауданы ABCD төртбұрышының ауданының жартысына тең екенін
ауданы ABCD төртбұрышының ауданының жартысына тең екенін
ауданы ABCD төртбұрышының ауданының жартысына тең екенін
дәлелдеңдер
Теорема. Тікбұрышты үшбұрыштың гипотенузасы арқылы салынған
Тікбұрышты үшбұрыштың гипотенузасы арқылы салынған
квадратының ауданы оның катеттері арқылы салынған квадраттарының
квадратының ауданы оның катеттері арқылы салынған квадраттарының
квадратының ауданы оның катеттері арқылы салынған квадраттарының
квадратының ауданы оның катеттері арқылы салынған квадраттарының
аудандарының қосындысына тең болады.
аудандарының қосындысына тең болады.
c2=a2+b2
с с
с с
с с
c
c
8 сынып Теңшамалы және теңқұрамды фигуралар1
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.