Қайта өрлеу дәуірі өнердің дамуын қалай өзгертті ?
Оценка 4.6

Қайта өрлеу дәуірі өнердің дамуын қалай өзгертті ?

Оценка 4.6
Образовательные программы
docx
история
5 кл—6 кл
02.12.2020
Қайта өрлеу дәуірі өнердің дамуын қалай өзгертті ?
2020.docx

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:               Мектеп:«К.Нұрбаев атындағы Ақсуат орта мектебі»  КММ

 

4А бөлімі – Қайта Өрлеу дәуірі.

Күні:                                                                Мұғалімнің аты жөні: Токишева .Ж.Е

Сынып:  6 (7)                                                       Қатысқандар:              Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

 Қайта өрлеу дәуірі өнердің дамуын қалай өзгертті ?

 Оқу

мақсаттары

 

 

6.2.4.2 Антикалық мәдениетпен байланыс орнату арқылы қайта өрлеу дәуірінің мәдениетін (бейнелеу, мүсін өнері) сипаттау;

6.2.3.2 Гуманистік идеялардың орта ғасырлық мәдениеттің дамуына ықпалын анықтау

Сабақтың мақсаты 

Барлық оқушылар: Қайта өрлеу дәуірінің кезеңін,  мәдениетті дамытуға үлес қосқан тұлғалар мен олардың еңбектерін айтады.

Оқушылардың басым бөлігі:  Гуманистік идеялардың орта ғасырлық мәдениеттің дамуына ықпалын ажыратады.

Кейбір оқушылар: Антикалық мәдениет пен гуманистік идеялардың айырмашылықтарын ажыратады,  Гуманистік идеялардың. орта ғасырлық мәдениеттің дамуына ықпалын сипаттайды

Бағалау критерийі 

Қайта өрлеу дәуірінің мәдениеті мен антикалық мәдениеттің   өзара байланысын анықтайды

Гуманистік идеялардың орта ғасырдағы мәдениеттің дамуына ықпалын көрсетеді

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

/Оқылым/ өрлеу мәдениетін сипаттап, гуманистік идеялардың ортағасырлық мәдениеттің дамуына ықпалын анықтайды.

/Айтылым/ Мәтінді зерделей отырып өрлеу дәуірінің мәдениетін сипатайды 

/Тыңдалым/ Топта талқылау арқылы антикалық мәдениет пен қайта өрлеу дәуірі мәдениетінің байланысын анықтайды

/Жазылым/ Мәтінді пайдалана. отырып, тақырыптың маңызды ұғымдардың мағынасын ашады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология.

«Қайта өркендеу мәдениеті», «Ринашименто», «Ренессанс», Флоренция.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған тармақтар:

Неліктен Қайта өрлеу дәуірі Италияда дамыды?

Микеланджелоның шығармаларынан оның пессимизмге бой ұрғанын аңғаруға болады.

Себебі ......

Сіз неліктен .....  екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

 Италиянша ринашименто, французша -  ......

Құндылықтарға баулу

Әлем өркениетінің мәдени құндылықтарын құрметтеу

 

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, бейнелеу өнері.

 

Алдыңғы білім

Өнердің ( сәулет, сурет өнері) дамуына. қоғамдағы өзгерістердің ықпалын анықтай алады.

 

 

Сабақтың барысы

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5  минут

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал «Шаттық шеңбері»

Тұлғалардың суреттері арқылы сыныпты топтастырып аламын.

Портреттер     (Леонардо да Винчи, Микеланджело,Рафаэль Санти)

 

 

.

Алдыңғы білім бойынша «Допты лақтыру» тәсілін  қолдану.

Оқу мақсатымен таныстырамын.

Сабақ мақсатымен таныстырамын.

Сабақтың ортасы

25 минут

 

 

       12 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырма 1 /Топтық жұмыс/ «Елші» әдісі арқылы оқушылар  мәтінді бірлесе оқиды,топта талдайды /қорытынды, тапсырманың көлемі арқылы саралау/.

 

І топ: Италия – өнер мен мәдениеттің  қайта өркендеу орталығы

ІІ топ: Леонардо да Винчидің өнер мен ғылымдағы жетістіктері.

ІІІ топ: Микеланджелоның өнердегі үлесі.

ІҮ топ:  Рафаэль Санти туындыларының құндылығы.

 

Дескриптор Білім алушы:

ü  Италияда қайта өрлеу орталығы болғандығын біледі.

ü  Леонардо да Винчидің өнер мен ғылымдағы жетістіктерін ажыратады.

ü  Микеланджелоның өнердегі үлесін  біледі.

ü  Рафаэль Санти туындыларының құндылығын  анықтайды.

 

ҚБ: эмоционалдық аспектісі  «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.

 

 

Тапсырма 2 /Топтық жұмыс/ «Ақпараттық органайзер» әдісі қолдану арқылы антикалық мәдениет пен гуманистік идеялардың айырмашылықтарына  3 белгі жазу.

 

Антикалық мәдениет ерекшеліктері

Гуманистік идеялар ерекшеліктері/\

ü   

ü   

ü   

ü   

ü   

ü   

 

Дескриптор Білім алушы:

  • Антикалық мәдениеттің ерекшеліктерін анықтайды;
  • Гуманистік идеялардың ерекшеліктерін анықтайды.

 

ҚБ: «2 жұлдыз, 1 тілек»  

 

Оқулық.

 

 

 

 

Үлестірме

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша деректер жазылған парақтар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 минут

 

 

 

 

Тапсырма 3. /Жұптық жұмыс/

«Көршіме айтамын» әдісі арқылы оқушылардың өз ойларын ауызша білдіруі үшін қолданамын. 

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы қайта өркендеу дәуірі тұлғаларының шығармасында қалай көрініс табады?

Оқушылар ойларын көршісімен бөліседі.

 

Қ.Б «Сұхбаттаушы жұп» тәсілі арқылы бағалау.

 

 

Сабақтың соңы

10 минут

Қалыптастырушы  бағалау /Жеке жұмыс/. Қайта өрлеу дәуірінің бейнелеу өнері мен мүсін өнеріне, туындыларына, авторларына және сол дәуірге сипаттама береді /визуал оқушылардың қажеттілігін қанағаттандыру /

 

                  

 

  1. Экспонат атауы: _____________________
  2. Авторы: ___________________________
  3. Уақыты: ___________________________
  4. Тарихи құндылы: ___________________

                     

Дескриптор Білім алушы:

ü  Экспонат атауын атайды;

ü  Картнаның авторын анықтайды;

ü  Туындының уақытын көрсетеді;

ü  Тарихи туындының  құндылығын анықтайды.

 

ҚБ « Үш шапалақ»

 

Рефлексия: «Дейін-кейін» әдісі арқылы /мониториг қоса жүреді/

 

Үйге тапсырма беру:

Барлық оқушы: Оқулықтағы мәтін бойынша сәйкестендіру тестін құрастырып келу;

Басым бөлігі: Өз туындыларынан картинка жасап келу;

Кейбір оқушылар: Әр суретшінің картиналарын салыстырып, ұқсастығы мен айырмашылығын табу (тарихи концепт: ұқсастық пен айырмашылық)

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Оқушылардың қиындық деңгейіне байланысты сабақтағы тапсырмалар сараланып жасалды. Оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін топтағы жұмыс барысында «диалог және қолдау көрсету», «дереккөздер» тәсілдерін қолдану жоспарланды. Қабілетті оқушылардың басқалардың табысқа жетуіне ықпал етуіне көмектесу.

Визуал оқушылар қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін суреттер, көрсетемін. Барлық оқушылардың қатысуын қадағалап отырамын. Үй тапсырмасы да сараланып беріледі.

 

Сабақтағы қалыптастырушы бағалау:

 

1.ТАПСЫРМА  «Бас бармақ»

 

2. ТАПСЫРМА

 «Екі жұлдыз,бір тілек»

 

3. ТАПСЫРМА

           «Үш шапалақ»

 

«Сұхбаттаушы жұп»

 

 РЕФЛЕКСИЯ

             « Дейін –кейін»

 

Топқа бөлінген кезде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы

 

 ескертіледі.

 

 

 


 

Мектеп :«К.Нұрбаев атындағы Ақсуат орта мектебі»

Мектеп :«К.Нұрбаев атындағы Ақсуат орта мектебі»

Алдыңғы білім Өнердің ( сәулет, сурет өнері) дамуына

Алдыңғы білім Өнердің ( сәулет, сурет өнері) дамуына

Антикалық мәдениеттің ерекшеліктерін анықтайды;

Антикалық мәдениеттің ерекшеліктерін анықтайды;

Сабақтың соңы 1 0 минут Қалыптастырушы бағалау /Жеке жұмыс/

Сабақтың соңы 1 0 минут Қалыптастырушы бағалау /Жеке жұмыс/
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
02.12.2020