Оқу ісінің меңгерушісі:
Күні:10.02.2017ж Сынып: 1 |
Қаламбаев атындағы жалпы орта мектеп |
Кенешбаева Г
|
||
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы |
«Х» еліне саяхат. Х дыбысы мен әрпі. |
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.2.2.1 мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
|
|||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|||
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||
Тілдік құзыреттілік |
Хат-письмо |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру «Сәлем дос» -Оқушылар бүгінгі біздің сабағымыз ерекше өтеді.Себебі бізге қонақтар келіп отыр.Қане,қонақтармен сәлемдесейік. Ортаға шығып қатарға тұрайық. Амансың ба алтын күн, Амансың ба көк аспан. Амансың ба достарым, Амансыздар ма қонақтар! |
Шаттық шебері
Слайд1
|
||
Сабақтың ортасы 8 минут
|
-Ал, енді оқушылар мына алма ағашынан жеміс алу арқылы топтарға бірігейік. Қызыл,сары,жасыл алма түстері бойынша топтарға біріктіру -Жарайсыңдар қане ,әрқайсымыз өз топтарымызды табайық. Өткен материалмен жұмыс -Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық? -Б дыбысы қандай дыбыс? -Б дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі? Ойын «Тез ойла,сөз ойла» Б дыбысынан басталатын сөздер айту Жаңа сабақ Қызығушылықты ояту -Балалар есікті біреу қаққан сияқты. -Өркен есікті ашып көрші кім екен? -Бұл не балалар? -Хат сөзінің бірінші дыбысы қандай? -Дұрыс айтасыңдар.Енді ,бәріміз айтып көрейікші -Х дауыссыз,ауада кедергіге ұшырап тұр (Х әрпін көрсету) |
Алма ағашының макеті,алма суреттері
Хат
Х кеспе әрпі
|
||
15-минут |
Мағынаны тану -Айтпақшы балалар,бізге хат келіп еді ғой.Хатты оқып берейін.Бірақта, ең алдымен сендер маған тақтада берілген сөздерді оқып берулерің керек. Оқушыларға кезекпен тізбектей оқыту №1Оқылым Хат халат хайуан Хабар шахмат хайуанат Бірін-бірі «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау -Өте жақсы балалар .Енді мен сендерге хатты оқып берейін. «Сәлеметсіңдер ме, құрметті 1-сынып оқушылары.Сендер дене шынықтыру сабағын жақсы көресіңдер ме?Біз сендерді өзіміздің спорт алаңына шақырамыз.Тек коньки алуды ұмытпаңдар.Біз сендерді асыға күтеміз.» -Бұл хатты кім жазды екен? -Оны анықтау үшін №2 өлеңді мәнерлеп оқу керек Халел қарап қалмайды, Хамитқа хат жолдайды. «Хоккей добы керек»-деп Хабарлайды хал- жайды -Хатты кім жолдапты? -Кімге жолдапты? -Халел,Хамит сөздерінің ұқсастықтары неде? -Жарайсыңдар ,балалар!Х дыбысының таңбалануымен таныс болайық. Ауада қолды жаттықтыру Қолға қалам алайық, Дәптерімізді ашайық Салақтықтан қашайық Әдемі етіп жазайық -Х әрпін жазу
Сергіту сәті «Көңілді күн » биі
|
Оқулық Сөздер жазылған А4
Хат
Оқулық
Жұмыс дәптері |
||
Аяқталуы
7 минут
Қызықты тапсырма 8 минут
|
Оқушылар назарын бейне роликке аудару -Бейне ролик не туралы екен? Хоккей сөзінде неше буын бар? Хоккей сөзінде неше к әрпі бар? -Бізді қандай ойын ойнауға шақырыпты? -Барамыз ба ,балалар? -Бару үшін бізге көлік керек.Сондықтан келесі тапсырмаларды орындайық. Көп нүктенің орнына қ немес х әрпін қой Ша...мат,ас...ана, ...алам,...абар,....алық,ба...а Әр топ бір-бірін «бағдаршам» әдісі бойынша бағалайды
«Хана» сөзіне топтастыру жасау Асхана,шайхана,кітапхана,шеберхана,аурухана,емхана,дәріхана Әр топ жазған сөздерін дауыстап оқу Әр топ бір-бірін «Қошемет» әдісі арқылы бағалайды. Соңында автобус суреті пайда болады.
|
Бейне ролик
Плакат маркер
Автобус суреті |
||
Сабақтың соңы 2 минут
|
Ал, балалар біздің көлігіміз дайын. -Балалар біз бүгін қандай дыбыспен таныстық? -Х дыбысы қандай дыбысы екен? Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? -Олай болса ,егер ,сабақ түсінікті болса -стикерді автобустың алдыңғы қатарына,орташа түсінсек -орта тұсына,ештеңе түсінбесек -соңғы қатарға ілеміз
|
стикер |
||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар «Бағдаршам», «Бас бармақ» , «Қошемет әдістері » арқылы бір-бірін бағалайды.
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
хат
хабар
халат
ша...мат
ас...ана
...алам
...абар
...алық
ба...а
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.