Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
математика
5 кл
14.02.2018
Жай бөлшектерге амалдар қолдану және аралас сандарды көбейту туралы ашық сабақ жоспарын қолданылды. Сабақ басында оқушыларды жағымды ахуал тудуру үшін әуен қойып сергіту жасату. сабақтарға слайд қолдану керек. көрнекілік жағымды тұст ары көп. оқу материалдарын бекіту үшін әртүрлі тісңлдерді өолданамыз.математика ашык сабак 5-сынып
Математика_ 5сынып_Жай бөлшек және аралас сандарды көбейту.Өзара кері сандар. Сабақ жоспары(1).docx
воскресенка
Қатысқан оқушылар саны :
Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау.
Қатыспаған оқушылар саны:
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;
5.1А Бөлім Сандарға амалдар қолдану
Күні: 06.12.2017 Мұғалім атыжөні:
Сынып: 5
Сабақтың
тақырыбы:
Оқу
бағдарламасына
сілтеме:
Сабақтың
мақсаты
Жай бөлшектерді көбейте алады;
Жай бөлшектерді натурал санға көбейте алады;
Аралас сандарды көбейте біледі;
Бөлшектерді дұрыс көбейте алады ;
Натурал санды бөлшекке көбейте алады;
Аралас сандарды көбейте алады ;
Бағалау
критерийлері
Құндылықтард
ы дарыту
Пән аралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдылары
Күтілетін
нәтиже
Сабақтың
кезеңдері
Ұйымдастыр
у кезеңі
(2 мин)
Жаңа
тақырыпты
ашу
(2 мин)
Сабақтың
тақырыбы
мен
мақсатын
таныстыру
(2 мин)
Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейту амалын орындай білу біліктілігін
қалыптастыру. Оқушыға бағытталған сұрақтар қою арқылы оқушыны өмір
бойы білім алуға үйрету, сонымен қатар өзіне деген сенімділікті, ойын ашық
жеткізуге мүмкіндік беру.
Топтарға біріктіре отырып бірбірімен ой бөлісуге , бірбірінің пікіріне
құрметпен қарауға, сыныпта ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.
Анықтамаларды дұрыс, нақты айту арқылы қазақ тілі пәнімен және де жаңа
сабақтың мазмұнын ашу мақсатында физика , биология пәндерімен байланыс
орнатамын.
Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд арқылы көрсетіп,
интербелсенді тақтаны пайдалана отырып есептер шығарту арқылы
оқушыларды АКТ қолдануды үйретемін.
Жай бөлшек пен аралас сандарды көбейтуді біледі
Сабақтың барысы
Сабақ жоспары
Мотевациялық кезең :
а) Оқушыларды сабаққа ынталандыру
ә)Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу
б) Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарына жауап беру
«Серпілген сауал» әдісін қолдана отырып
Жай бөлшектер мен аралас сандарды қосу және азайту
тақырыбының сұрақтар қою арқылы ережелерін қайталап шығу.
Келесі қандай тақырыбты бастайтынымызды оқушылар өздері
анықтайды.
Тақырыпқа сай оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсатын ашу үшін
сұрақтар қояды.
Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады .
Оқушылар өздері мысалдар келтіреді
Оқыту
ресурстары
Презентация
Слайд 1
Жаңа сабақ
(6 мин)
Жаңа сабақты бейне баян бойынша түсіндіру.
Ереже 1 : Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін , олардың
алымдарын көбейтіп алым етіп,бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп
Бейне
баянды
басбармақ жазу керек.
Мұндағы
сандар
Мысалы
1)
2)
натурал сандар немесе нөл саны ,
натурал
арқылы
бағалайды
Презентация
Слайд 37
Алдамұратова
Т.
Математика 5
сынып
Петерсон Л.,
Математика 5
класс
Ереже 2: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін , бөлшектің
алымын натурал санға көбейтіп , нәтижесін алым етіп , бөлімінің
өзін қалдыру керек.
натурал сан.
Мұндағы
Мысалы
1)
.
2)
Ереже 3: Аралас санды көбейту үшін :
1. оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек:
2. бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек.
Мысалы
1)
2)
Ереже 4: Егер көбейткіштердің бірі нөлге тең болса, онда
көбейтіндіде нөлге тең.
Мысалы
Жұптық
жұмыс
(5 мин)
«Ойланайық, есептейік , айтайық» Оқу материалдарын бекіту
мақсатында оқушылар бірігіп төмендегі тапсырмаларды
орындайды:
Таратпа
материалдар «Ара ұясы» постермен жұмыс
Топтық
жұмыс
(8 мин)
онвертесептер» әдіс тәсілін қолданамыз. Конвертке салыңған
есептер топтарға беріледі
Топқа арналған тапсырмалар:
«К
Смайлик
арқылы
бағалау
Жұмыстард
ы Смайлик
арқылы жеке
жеке
бағалайды Топтар жасаған жұмыстарын алмастырып тексереді.
топтық
жұмысты
бағалайды ҚБ
(10 мин)
Пәні:
математика
Атыжөні______________
Сынып: 5
« »
Бөлім: 5.1А. Арифметикалық амалдардың қасиеттері
Оқыту мақсаты:
Жай бөлшектерді және аралас сандарға көбейтуге қатысты
есептер шығарады;
Мәселе есептер шығарады;
1. Көбейтуді орындаңыз:
Бағалау критерийлері:
Бөлшектерді дұрыс көбейте алады ;
Натурал санды бөлшекке көбейте алады;
Аралас сандарды көбейте алады ;
Оқушылар қалыптастырушы бағалауды сабақтың соңғы кезеңінде
жазады, 10 минут көлемінде. Бұл жұмыс оқушының бүгінгі сабақ
қандай деңгейде түсінгендігін бағалау үшін қолданылады.
Рефлексия
(4 мин)
Үй тапсырмасы: №511 есеп 130 бет
ҚБ
Және
оқушылар
өздерің
бағалайды
Оқушы үні
плпкатына
стикерлерін
жапсырады Дифференциалды оқыту –
Көбірек қолдау көрсету үшін не
істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндеттер
қоюды жоспарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың
берілген материалды меңгеру
деңгейін қалай тексересіз?
Оқушы өзінөзі бағалау арқылы
неге жеткенін және неге әлі қол
жеткізу керектігін бағалап
отырады. Қалыптастырушы
бағалау арқылы.
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік ережелері
АКТ
Құндылықтармен
байланыс
(тәрбиелік элемент)
Ойлауды сезінуді
дамытатын
материалдар.
Оқушылардың өзара
әрекеттесу мәдениетін
қалыптастыру,
кездескен қиын және
күрделі жағдайларда
оқушы өзін бірқалыпты
ұстануға көмектеседі.
1. Қабілеті жоғары оқушыларды
қабілеті төмен оқушылармен бірге
бірлесе отырып топтық жұмыс
жасайды. Олар көмек көрсету
арқылы олардың жинақталуына
септігін тигізіп, оқуға тарта алады.
Топқа қойылатын талап бойынша әр
топ шығарған есепті қалай
шығарғанын басқа топ алдында
қорғайды және әрбір топ мүшесінің
өзіндік рөлі болу керек.
2. Әрбір оқушыны назардар тыс
қалдырмай жеке қадірқасиетін
сезіну үшін ісәрекетіне қарай
мадақтау алады.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін
пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Ия, сабақ/оқыту мақсаттары дұрыс қойылды.
Көпшілігі ОМ қол жеткізді.
23 оқушыға қиындық туғызды, себебі аз уақытта көп
ақпаратты саралау қиын болды, ережелерді бір
бірімен шатастырып алды.
Саралау жақсы деңгейде дұрыс жүргізілді.Жұппен
жұмыста.
Жеке жұмыс жазғанда 12 мин жетпей қалды.
Жоспардан ауытқуы, тек уақыттары кішкене
жылжыды.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Оқытуда ережелердің реттілігі, оқуда түсіндірме мысалдардың көптігі.
2: Қолданбалы есептер.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Топта тапсырмаларды көбірек орындау. Топта белсенді болу.
2: Жеке жұмыс құрастырғанда деңгейлік есептер құрастыру. ҚБ жазғанда қателесіп
қалудан қорықпау.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Сыныптың жалпы деңгейі жақсы, 12 оқушыларға мұғалімнің/оқушылардың көмегі қажет
бағытбағдар беруде. Келесі сабақта көбірек практикаға мән беру керек.
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Ашык сабак. Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту орындау. (5-сынып математика)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.