Бөлім: |
Демалыс мәдениеті Қазақ тілі 17-сабақ |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
ИсаХХХааааевхалидуллина с Иа А |
|
Күні: 29.04.2024 |
||
Сынып: 3 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Жыл бойы өткенді қайталау. Мәтін және сөйлем |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара), қаратпа сөздерді қолдана отырып, тақырыпқа тыңдарманның назарын аударту 3.3.1.1* жоспар, сызбаны қолдана отырып, тірек сөздер арқылы әңгімелеу мәтінін, салыстыра сипаттау мәтінін, көмекші сөздер арқылы пайымдау мәтінін құрап жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара қолдана отырып, тақырыпқа тыңдарманның назарын аудартады, әңгімелеу мәтінін құрай алады. Көптеген оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, сөйлем түрлерін ажырата алады. Кейбір оқушылар: сөз таптарының біріне мысалдар жаза алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру
8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісімен өтеді. Топқа бөліну «Таңдау» әдісі арқылы фигуралар таңдап өтеді. Оқу материалын жариялау «Күн шұғыласы» әдісімен жүреді. -Демалыс дегенде не естеріңе түседі? Күн шуағына жазыңдар. -Жақсы демалыс болу үшін адамға не керек? -Демалатын жерді қалай таңдайсыңдар? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда «Демалыс мәдениеті» бөлімін бастап, жыл бойы өткенді қайталауға арналған тапсырмалар орындаймыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
1. Жаттығу жасайды.
Топқа бірігеді.
Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.
|
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
|
Жаңа білім 15 мин
2 мин
Бекіту 15 мин
|
(Ұ, Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) 1-жаттығу. Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтін мазмұнына сәйкес атты анықтаңдар. (Мерекелер) Мәтіннің қай түрі? (сипаттау) Мәтін бөліктерінің атауын толықтыр. 1. Мерекелік дайындық. 2. Мереке түрлері 3. Кәсіптік мерекенің өту барысы. 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына бастауыш болатын сөзді тауып жазыңдар. Мен мерекені ұнатамын. Біз мерекеге қызу дайындаламыз. Маған «Балалар күні» мерекесі өте ұнайды. • Бұлар жай сөйлемнің қай түрі екенін айт.(жайылма сөйлемдер) Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Сөз таптарының бір түріне мысалдар келтір.
Сергіту сәтінде «Жұмбақ» ойынын ойнайды. Бір оқушы шығып жұмбақ жасырады. Қалған оқушылар шешуін атайды.
(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 3-жаттығу. Балалардың қай мерекеге дайындалып жатқанын білу үшін, олардың орнын ауыстыра отырып мерекенің атын тап. Ж: Балалар күні Бұл мерекені сен қалай қарсы аласың? Әңгімелеңдер. 4-жаттығу. Сөздердің аражігін ажыратып, мақалды жазыңдар. Ж: Бірлік бар жерде тірлік бар. |
Тапсырманы орындайды.
Жұмбақ шешеді.
Тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: - Мәтінді оқып, тақырыбын анықтайды-1балл. Мәтін түрін анықтайды -1балл. - Мәтін бөліктерінің атауын толықтырады -1 балл. - Көп нүктенің орнына бастауыш болатын сөзді тауып жазады-1балл. - Жай сөйлемнің жайылма түрі екенін ажыратады -1балл.
Дескриптор: - Балалардың орнын ауыстыра отырып, мерекенің атын табады-1балл. «Балалар күні» мерекесін қалай қарсы алатынын әңгімелейді-2балл. - Сөздердің аражігін дұрыс ажыратады, мақалды сауатты жазады-2балл. |
Оқулық, дәптер
оқулық, дәптер
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: үй жануарының біріне сипаттау мәтінін жазу. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.