Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары
Оценка 4.9

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
биология
8 кл
11.02.2017
Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары
Сабақтың мақсаты: Құлақтың құрылысы және қызметімен таныстыру, есту мүшесінің гигиенасын сақтау шараларын өмірде пайдалана білуге дағдыландыру. Сабақ барысында "Дананың кілттері " стратегиясы, соның ішінде "Егер де", "Жөнсіздік", "Конструктор" кілттері қолданылып, үй тапсырмасы зерделенді. Осы әдістің оқушылардың сыни ойлау қабілеттерін дамытуға ықпалы зор. Жаңа сабақты жеке, жұптық, топтық жұмыс ұйымдастыру арқылы , бір-бірімен диалогқа түсе отырып, постер безендіру, оны қорғау арқылы қызығушылықпен меңгерді. Құлақ аурулары туралы бейнетаспаны тамашалап, өз ойларымен еркін бөлісті.Құлақтың құрылысы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді.docx
Тексерілді:...................... № 21 сабақ.8 " В" сынып Пәні: биология Пән мұғалімі: Қойшманова Маржан Жас мамандарға әдістемелік көмек мақсатында өтілген ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары 20.11.15 Өтілетін күні: Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты: Әдіс- тәсілдер: § 20. Есту мүшесі. Құлақтың құрылысы. Құлақтың құрылысы және қызметімен таныстыру, есту мүшесінің гигиенасын сақтау шараларын білу. "Ой қозғау ", " Дананың кілттері ", "Детальдарды құрастыру", "Айналмалы бекет " Уақыты Мұғалімнің іс-ірекеті Оқушының іс-әрекеті Ұйымдас -тыру кезеңі 3 мин Үй тапсырм а-сын сұрау 13мин Негізгі бөлім 20мин Амандасады, түгендейді, сынып оқу-шыларын 3 топқа бөледі. Көңілді жұмбақ арқылы сабақ тақырыбын ашады. Жұмбақ мәтінінде сезім мүшелері туралы айтылған. 1."Дананың кілттері " Оқушылардың талдау,креативті ойлау қабілеттерін дамытып,қызуғушылықтарын арттыратын тапсырмалар береді. 2."Сәйкестігін тап" тестін дәптерлеріне орындатады. 3. Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығу орындатады. *Жеке жұмыс Құлақтың құрылысы және қызметімен танысу үшін 3 топқа мәтінді бөліп береді. *Топтық жұмыс Топта оқығандарын талдауға,постер толтыруға уақыт береді * Бейнетаспаны тамашалатады Алдарындағы қима қағаздар арқылы 3 топқа бірігеді. Қима қағаздарда үй тапсырмасына сай сөздер, терминдер жазылған. І топ. "Егер де" Егер де көздің сілемейлі қабығы қабынып,жұқпалы ауруға душар болса, не істейсіз? ІІ топ. "Жөнсіздік" кілті ІІІ топ. "Конструктор" кілт.і Нақнұсқаны дұрыс ретімен құрастырады. Бір-бірінің тестерін тексеріп, бағалайды. Әр топтағы оқушы өзіне берілген тапсырмамен оқып танысады. І топ. Сыртқы құлақ ІІ топ. Ортаңғы құлақ ІІІ топ. Есту мүшесінің гигиенасы Бейнетаспаны тамашалап, құлақ аурулары туралы өз ойларын айтады. Қолдан атын құрал- жабды қ- Қима қағаз Сынып журнал ы Қима қағазд ар Көздің нақнұс қа-сы АКТ Суретт ер Құлақт ың нақнұс қа- сы АКТ Плакат Маркер Сабақты бекіту 5мин * "Детальдарды құрастыру" Құлақ бөлімдері мен атқаратын қызметтерін сәйкестендіру үшін қима қағаздарын таратады * "Айналмалы бекет" Парақтарын топтар арасында айналдырады. Бағалау 5мин Формативті және суммативті бағалауды жүзеге асыру Кері байланыс. Қима қағаздарда жазылған құлақ бөлімдері мен атқаратын қызметтерін құрастырады Қима қағазд ар Парақтарын тексеріп,толықтырып, баға кою үшін топтар арасында айналдырады Бағалау шәкілі бойынша жиынтық бағаны өздері шығарады "Плюс-минус-қызықты" парақшаларына сабақ туралы әсерлерін жазады Бағала у шәкілі Үйге тапсырм а 1мин § 20, оқу. Құлақ аурулары туралы қосымша мағлұматтар табу. Күнделіктеріне жазып алады. Күндел ік Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:...................... № .6... сабақ. .10..... "..б, в, г......." сынып Пәні: Өтілетін күні: Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты: Әдіс-тәсілдер: Уақыты Мұғалімнің іс-ірекеті Оқушының іс-әрекеті Ұйымдаст ыру кезеңі Үй тапсырма сын сұрау Қолданат ын құрал- жабдықта р Негізгі бөлім Сабақты қорытынд ылау Қысқа мерзімді сабақ жоспары Сыныбы: 4 ”ә” Тексерілді:..................... Пәні: қазақ-тілі Пән мұғалімдері: бастауыш сынып мұғалімі - Тоғызбаева Ж биология пәнінің мұғалімі – Қойшманова М Өтілетін күні: Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты: Нәтижесі: Сабақтың типі Сабақтың түрі Пәнаралық байланыс Әдіс- тәсілдер Ресурстар 22.04.16 Ма(ме), ба(бе), па(пе) шылаулары Шылаулардың мәнін, қызметін меңгерту, сөздік қорларын молайту, белсенділіктері мен шығармашылық қабілеттерін дамыта тусуге ықпал ету. Шылау сөздерді түрлеріне қарай ажыратады, дұрыс қолдана біледі, топтық жұмыс барысында оқушылардың деңгейі анықталады, өзін-өзі және топты бағалай біледі. Жаңа сабақты игерту Кіріктірілген сабақ Биология, математика, бейнелеу "Детальдарды құрастыру","Фишбоун","Галерея","Бағдаршам", "Моншақ" АКТ, қима қағаздар, бағалау критерийлері, плакат, маркерлер. Уақыты Мұғалімнің іс-ірекеті Оқушының іс-әрекеті Қолданат ын құрал- жабдықта р АКТ А3 формат Маркер Қима қағаз-дар Қызығуш ы-лығын ояту 3мин қозғау Ой 15мин * Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Қ.Мырзалиевтің қазақ-тілі туралы өлеңін оқушыларға айтқызады. * Слайд 1. Абай хакімнің: Талап, еңбек, терең ой, Қанағат, рақым. Ойлап қой Бес асыл іс көнсеңіз өлеңінен үзіндіні бүгінгі сабақта және өмірлік қағида етіп ұстануға шақырады. *Слайд 2. Ертегіні бяндай отырып, сөз таптарының оқушылардан қанша және қандай түрлері бар екенін сұрайды. *”Детальдарды құрастыру“ Кестедегі сөз таптарына сәйкес келетін қима қағаздарға жазылған сөздерді дұрыс құрастыруды ұйымдастырады. *Слайд 3. ”Бағалау критерийлері“ бойынша бір тоқа келесі топты бағалатады. Үйге берілген 17-жаттығуды талдатады. * Үй тапсырмасын қорытындылау. “Фишбоун“әдісі арқылы әр топқа жеке тапсырма береді.  Бір   оқушы   өлең   шумағын   айтады.       Қазақ тілім – өз тілім, ана тілім         Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім         Қастерлейді ұл – қызың мәңгі сені         Болашағым, бақытым дана тілім. Ертегідегі хан уәзірлерінің -сөз таптары: зат есім, сын есім, сан есім, есімдік, етістік, үстеу, еліктеу сөз, шылау, одағай екенін табады. Қима қағаздарды жабыстырып болған соң, ”Айналмалы бекет” әдісі бойынша бірін-бірі тексеріп, түзетіп, ба-ғалайды. Бағалаушәкілі: 12-“5”, 10-11- ”4“, 8-9 -“4” 1топ-мен,және, 2топ-да,де, 3топ-та,те шылауларының мәнісін ашып, сөйлем құрастырады. Мағынан ы тану 17мин *Слайд 4. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін математикалық амалдарды орындатады 18-жаттығуды ауызша талдатады, диалогқа түсу, жетелеуші сұрақтар арқы-лы оқушыларға ой түйіндетеді. 19-жаттығуды дәптерлеріне жазбаша орындатып, тақтаға жаздыртады Биология пәнінің мұғалімі”: ”Жаттығу-да берілген сұрақтар жылдың қай мезгілі-не қатысты?”-дей отырып, слайдтағы суретке назарларын аударады және ашық сұрақтар қоя отырып, биологиялық ырғақ-тылық, жарық кезеңдік туралы мағлұмат береді. Ой толғау 5мин Бағалау 2мин Ауызша және калькуляторды қолдана отырып, көбейту амалдарын орындай-ды. Жұмбақты шешіп, шылаудың мәні мен қызметі туралы өздері тұжырым- дайдыды. АКТ Суреттер Оқулық Дәптер Суреттен Жердің өз осьін және Күнді айнала қозғалуы нәтижесінде жыл маусымдары өзгеретіні және тірі ағза-ларда болатын өзгерістер туралы тал-дап, ойларын ортаға салады. Ребусты шешкенде шыққан “достық” сөзін қалай түсінетіндері, жануарлар-дың адаммен Жетонда р Сынып Кері байланыс 2мин Үйге тапсырма 1мин *”Баламен бетпе-бет“ телебағдарла-масы желісімен 22- жаттығуды орындата-ды. Ортаға кезекпен әр топтан бір оқушы-ны шақырып, сұхбаттасады. * Формативті және суммативті бағалау. ”Бағдаршам“ әдісі арқылы өзін-өздеріне бағалатады және сабақ бойына топтардың бірін-бірі багалағанын ескере отырып, жиынтық бағаны шығарады . ”Бесбармақ“ әдісін қолдана отырып, жа-ңа сабақта қандай білім алғандарын, топ-та қалай жұмыс істегендерін, көңіл-күйле- рі қалай болғаны туралы жазып берулерін сұрайды. 20-жаттығу. “Достық “ тақырыбындаэссе жазып келу. достығы туралы ойларымен бөліседі. журналы Үлестірме Материал -дар Күнделік Өзін-өзі және бірін-бірі бағалайды. Бесбармақтың суретінде қойылған сұрақтарға жауап жазып береді. Күн деліктеріне жазады Сабақты қорытынд ылау Бағалау Үйге тапсырма Қолданат ын құрал- жабдықта р Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:...................... № .6... сабақ. .10..... "..б, в, г......." сынып Пәні: Өтілетін күні: Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты: Әдіс-тәсілдер: Уақыты Мұғалімнің іс-ірекеті Оқушының іс-әрекеті Ұйымдаст ыру кезеңі Үй тапсырма сын сұрау Негізгі бөлім Сабақты қорытынд ылау Бағалау Үйге тапсырма

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары

Биология пәнінен "Құлақтың құрылысы" тақырыбында өтілген сабақтың жоспары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
11.02.2017