Бұл сабақ 6 түзету-дамыту сыныбына арналған
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешудегі алған білімдерін есеп шығарғанда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық. Оқушылардың, ой-өрісін ойлау қаблетін дамыту.
Тәрбиелік. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.Пән: математика
Сынып: 6 В арнайы сыныбы
Күні: ___________
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешудегі алған білімдерін есеп шығарғанда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық. Оқушылардың, ой-өрісін ойлау қаблетін дамыту.
Тәрбиелік. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, формула жазылған плакат, үлестірмелі материалдар
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) оқушыларды құрал-жабдықтарын түгендеу.
ә) сабаққа назарын аудару.
б) сабақтың мақсатымен таныстыру
ІІ. Үй тапсырмасын интерактивті тақтамен тексеру
№ 1026
2) х – 3 ≤ 11 4) х + 5 > – 3
х ≤ 11 + 3 х > – 3 – 5
х ≤ 14 х > – 8
14 х – 8 х
ІІІ. Жан-жақты білімін тексеру.
Оқулықпен жұмыс.
№1027
Теңсіздікті шешіп, шешімдер жиынын координаталық түзуде кескіндеңдер.
1) х + 3 > 13 2) х – 5 ≤ 12
х > 13 – 3 х ≤ 12 + 5
х > 10 х ≤ 17
10 x 17 x
Ж. (– ∞; 10) Ж. [8; ∞)
IV. Cергіту сәті.
Тербеледі ағаштар (қолды жоғары көтеріп, жанға тербелу)
Алдымнан жел еседі (қолмен бетіне қарай желдету)
Кіп-кішкентай ағаштар (жерге бүгіліп, қолды төмен созу)
Үп-үлкен болып өседі (тіке тұрып, қолды жоғары көтеру)
V . Логикалық есептер.
1) ең үлкен үш таңбалы сан....(100)
2) 146-дан кейінгі сан (147)
3) Екі адам шахматты 2 сағат ойнады. Бір адам неше сағат ойнайды? (2 сағат)
4) Қос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді? (40 шақырым)
5) 4 жұмыртқа 4 минут піссе ,бір жұмыртқа неше минут піседі?(4 минут)
6) ) Бір айда 5 жексенбі бола ма? (болмайды)
7) Үш ат жегілген арба 30 км жүрді. Бір аттың жылдамдығы қандай? (30км жүреді)
VI. Топпент жұмыс
Оқушылардың деңгейіне байланысты әр оқушыларға жеке тапсырмалар.
І топқа берілетін есептер:
1. Координаталық түзуде белгіле.
1) х ≤ 5 2) х < 3 3) 2 ≤ х < 6
5 x 3 x 2 6
Ж. (– ∞; 10) Ж. [8; ∞) Ж. [2; 6)
2. Көбейтуд орында
1) 728 2) 349
29 25
6552 1745
1456 698
21112 8725
ІІ топқа берілетін есептер:
1) Қсуды орында. 2) Азайтуды орында 3) Көбейтуді орында
686 756 а) 35 б) 72
347 468 3 5
1033 288 105 360
ІІІ топқа берілетін есептер:
1) Қсуды орында. 2) Азайтуды орында
754 2) 783 3) 789 4) 867
125 215 436 425
879 998 353 442
VII. Үйге тапсырма: № 1027 (3,4)
VIII. Бағалау.
6В(КРО) бир айнымалыса бар тенсиздик .doc
Пән: математика
Сынып: 6 В арнайы сыныбы
Күні: ___________
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешудегі алған білімдерін есеп
шығарғанда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық. Оқушылардың, ойөрісін ойлау қаблетін дамыту.
Тәрбиелік. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, формула жазылған плакат, үлестірмелі материалдар
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) оқушыларды құралжабдықтарын түгендеу.
ә) сабаққа назарын аудару.
б) сабақтың мақсатымен таныстыру
ІІ. Үй тапсырмасын интерактивті тақтамен тексеру
№ 1026
2) х – 3 ≤ 11 4) х + 5 > – 3
х ≤ 11 + 3 х > – 3 – 5
х ≤ 14 х > – 8
14 х – 8 х
ІІІ. Жанжақты білімін тексеру.
Оқулықпен жұмыс.
№1027
Теңсіздікті шешіп, шешімдер жиынын координаталық түзуде кескіндеңдер.
1) х + 3 > 13 2) х – 5 ≤ 12
х > 13 – 3 х ≤ 12 + 5
х > 10 х ≤ 17
10 x 17 x
Ж. (– ∞; 10)
Ж. [8; ∞)
IV. Cергіту сәті.
Тербеледі ағаштар (қолды жоғары көтеріп, жанға тербелу)
Алдымнан жел еседі (қолмен бетіне қарай желдету)
Кіпкішкентай ағаштар (жерге бүгіліп, қолды төмен созу)
Үпүлкен болып өседі (тіке тұрып, қолды жоғары көтеру)
V . Логикалық есептер.
1) ең үлкен үш таңбалы сан....(100)
2) 146дан кейінгі сан (147)
3) Екі адам шахматты 2 сағат ойнады. Бір адам неше сағат ойнайды? (2 сағат)
4) Қос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді? (40 шақырым)
5) 4 жұмыртқа 4 минут піссе ,бір жұмыртқа неше минут піседі?(4 минут)
6)
) Бір айда 5 жексенбі бола ма? (болмайды) 7) Үш ат жегілген арба 30 км жүрді. Бір аттың жылдамдығы қандай? (30км жүреді)
VI. Топпент жұмыс
Оқушылардың деңгейіне байланысты әр оқушыларға жеке тапсырмалар.
І топқа берілетін есептер:
1. Координаталық түзуде белгіле.
1) х ≤ 5 2) х < 3 3) 2 ≤ х < 6
5 x 3 x 2 6
Ж. (– ∞; 10) Ж. [8; ∞) Ж. [2; 6)
2. Көбейтуд орында
1)
728 2) 349
29 25
6552 1745
1456 698
21112 8725
ІІ топқа берілетін есептер:
1) Қсуды орында. 2) Азайтуды орында 3) Көбейтуді орында
686 756 а) 35 б) 72
347 468 3 5
1033 288 105 360
ІІІ топқа берілетін есептер:
1) Қсуды орында. 2) Азайтуды орында
754 2) 783 3) 789 4) 867
125 215 436 425
879 998 353 442
VII. Үйге тапсырма: № 1027 (3,4)
VIII. Бағалау.
Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу.
Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.