Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бүтін көрсеткішті дәреже |
Мектеп: №249 |
||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ибраимова Раушан |
||
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы |
Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.3.Нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу 7.1.2.4. Бүтін көрсеткішті дәреженің сандық мәнін анықтау және берілген сандарды дәреже түрінде көрсету 7.2.1.1.Санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану |
||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: · Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін біледі . · Санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: · Бүтін көрсеткішті дәрежелерінің мәндерін салыстыра алады. Кейбір оқушылар орындай алады: · Бүтін теріс көрсеткішті дәрежесі бар тепе – теңдікті дәлелдей алады. |
||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану
|
||
Бағалау критерийі |
- нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреженің қасиеттерін біледі. - санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады.
|
||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: дәреженің қасиеттерін ауызша және жазбаша түсіндіреді;. Пәнге қатысты лексика мен терминдер: - дәреженің негізі; - дәреже көрсеткіші; - дәрежеге шығару; - натурал көрсеткішті дәреже; - бүтін көрсеткішті дәреже; Диалог / жазылымға қатысты тіркестер: - Негіздері бірдей бүтін көрсеткішті дәрежелерді көбейту үшін...( дәреже көрсеткіштерін қосамыз) - Негіздері бірдей бүтін көрсеткішті дәрежелерді бөлу үшін... ...( дәреже көрсеткіштерін азайтамыз) - Бүтін көрсеткішті дәрежені дәрежеге шығару үшін . ..( дәреже көрсеткіштерін көбейтеміз) - көбейтіндінің бүтін көрсеткішті дәрежесі (көбейткіштерді сол дәрежеге шығарып, нәтижені көбейтеміз) - Бөлшектің бүтін көрсеткішті дәрежесі (бөлшектің алымын және бөлімін сол дәрежеге шығарамыз) |
||
Құндылықтарға баулу |
- Сын тұрғысынан ойлау; топтық жұмыс барысында өзара сыйластық,құрметпен қарау,ынтымақтастық,ашықтық,жауапкершілікті сезіну ,білім алуға дайын болу,
|
||
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану пәнінде кездесетін ғаламшарлардың радиустары , ара қашықтығы, Жердің массасы , су атомының өлшемі |
||
Алдыңғы оқу
|
Бүтін көрсеткішті дәреженің анықтамасы , натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері, бүтін сандарға амалдар қолдану ережелері |
||
Сабақ барысы
Жоспарлан ған уақыт |
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 8 минут
|
3 мин
5 мин |
1. Ұйымдастыру . Топқа бөлу. Әр топқа «Қажетін тап »ойыны 2. арқылы формулалар құрастыру .( оқушылар қағаз қиындыларында жазылған формулалардан натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін құрастырады.)
3. Ширату жаттығуы. Шифрды дұрыс тапқанда көрнекті қазақ математик ғалымының тегін оқуға болады. Ж . 2. : Ә. 3. - У.
Т. 5. І. 6. К. 8. В.
|
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
25 минут
Бағалау критериі
Сабақтың соңы 12 мин
|
10 мин
8 мин
3 мин
7 мин
8 мин
4 мин
|
1 .Оқулықпен жұмыс. «Оқы . Ойлан . Бөліс.»
1-топ : , a 0, m >0, n <0 болғандағы жағдай 2-топ : , a 0, m<0, n<0 болғандағы жағдай
3-топ : = , a 0, m > 0, n < 0 .
( n = k , m = -p , = = = = .
Демек , натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері a m мен n бүтін сан болғанда да орындалады.
Жұптық жұмыс. « Табыс баспалдағы »
2 3
(2c - 3 )2 24a5 : ( 6a-3) 2a-2 3a4
125 27 Кері байланыс . Оқушылар тақтаға есептерді түсіндіре отырып, шығарады. - санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады.
« Ойымды жалғастыр » Оқушылар бүтін көрсеткішті дәрежелерді көбейту мен бөлуді қолданып, сандар арасына байланыс орнатады.
Кері байланыс . Оқушылар бүтін көрсеткішті дәреженің қандай қасиеттерін қолданғанын талдайды, бағалайды Сәйкестендіру тесті
Рефлексия
«Сауалнама» әдісі Критерийлер бойынша бағалау Үй тапсырмасы: 7.18 7.19 |
Оқулық
Интерактивті құралдар
Бағалау парағы |
Қосымша ақпарат |
||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
|
|
|
Рефлексия |
Өз сабағыңызды талдау |
|
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді? - Оқу ахуалдары қандай болды? - Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма? - Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағалау |
||
Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті? 1. 2.
Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? 1. 2.
Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? 1. 2.
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.