"Елтаңба мен Ту туралы жыр". Кеңес Оразбекұлы - 4 сынып
Оценка 4.6

"Елтаңба мен Ту туралы жыр". Кеңес Оразбекұлы - 4 сынып

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
математика +1
4 кл
24.12.2017
"Елтаңба мен Ту туралы жыр". Кеңес Оразбекұлы - 4 сынып
теңдеулер, ойындар
Публикация является частью публикации:
КМЖ.docx

Сабақ жоспары

 

Сабақ: әдебиеттік оқу- 4 сынып

Мектеп: Тассуат негізгі мектебі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Бримжанова Алмагул Айтказиевна

 

Қатысқан саны:

Қатыспағаны:

Күтілетін нәтиже:өздері зерттеу, талдау жұмыстарына машықтанады. Оқушылар топқа бірігіп отырып, алдарына қойған тапсырмаларды орындау

 

Сабақтың тақырыбы: Елтаңба мен Ту туралы жыр. Кеңес Оразбекұлы.

 

Сабақ негізделген оқу мақсаты :

Оқушылардың Қазақстан туралы білімі кеңейеді.

 Ел рәміздерін, тарихын білуге, қастерлеуге үйрету

 

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:

·        өлеңді мәнерлеп, түсініп оқуға үйрету; өлеңнің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, Отанға деген патриоттық сезімдерін ояту;

Оқушылардың басым бөлігі:

·        мақал, қанатты сөздер жазу

Кейбір оқушылар:

·        эссе  жазып келу

Тілдік мақсат:

Оқушылар:

·        ...(істей) алады

мақалдар мен қанатты сөздер

 

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Ту, Елтаңба, гимн, Отан, рәміздер

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

 

Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба?

 

Жазылым бойынша ұсыныстар:

 

Алдыңғы тақырып

М. Мақатаев. Сүйемін, өскен Отаным.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығуларменқатар, ескертпелерді жазыңыз )

Ресурстар

 

 

 

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі,

Психологиялық аухау(қызығушылық ояту)

-Көзімізді жұмып.Ән таңдау «Көк тудың желбірегені»

-Нені  түсіндің?

-Қандай сезім болдыңдар?

-Нені елестетіңдер?

  - Қазақ елін.

 

Үнтаспа

 

 

 

сурет

 

Ортасы

«Сиқырлы қадам» АКТ қолдана отырып сыни тұрғынан ойлау.

1.Сурет бойынша ортаға сал.

2. «Біріктір»(дарын.және

талантты оқушылар)

   Жарайсың! Өт жақсы!

Оқулықпен жұмыс:

«Миға шабу»

Мына мақалдар мен қанатты сөздер:(Ат – ердің қанаты.

Бергеннің қолынан, бермегеннің жолынан.Ел аралаған сыншы болар...) Мен нені білемін?

Нені білгім келді? Бүгінгі сабақта

Жеке жұмыс. Түртіп алу

 Оқушылар жылдарды жазады

Топтық жұмыс.

1.Суреттің ішіндегі тірек сызбаны толықтырайық.

2.Стикер осы берілген ақпараттарды жазу, жеке, нәтижесін әуелі жұпта талқылау, топта талқылау

 Оқушылар екі топқа бөлінді

1-топ: «Ту»

2-топ: «Елтаңба»

Сергіту сәті. Мен қазақпын.

Оқушылар Елтаңба мен Ту туралы жыр. Кеңес Оразбекұлы.өлеңді оқиды.

Пырақ пен Қыран сөздерінен диалог құру

Өлең бойынша сұрақ құрастырып,

топтағы оқушылар өз бөліктерін оқып, басқа топқа түсіндіріп береді.

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

(мақалдар, қанатты сөздер)

 

 

 

 

сурет

 

 

 

 

 

 

 

ролик

Аяқтау

Рефлексия

1топ: 5 жол өлең

2 топ: Өзің қандай жерде тұрғын келеді?

«Авторлық орындық» Жүзеге асыру қадамдары: 1.Кез келген жұмысты жазып болғанна кейін тақтаның алдында орындық қойылады. Орындыққа отырып, өз жазғандарын автор ретінде оқушылардың алдындаоқуға шақырады.

Сабақтың сонында  бұл сұрақтар баланың өзін-өзі тексеруіне, өзін-өзі бақылап, бағалауына смайликтер көмектеседі Үй тапсырмасы.,

өлеңді оқу

 

Қосымша ақпарат             интернет

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

 

 

Пәнаралық байланыс  Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

 

 

·         

·         

 

·         

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Мен жоспарларлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Caбaқ бapыcындa мен cынып немеcе жекелеген оқушылap туpaлы менiң келеcicaбaғымды жетiлдipуге  не көмектеcетiн бiлдiм

 

 

 

 


 

Саба қ жоспары Сабақ: әдебиеттік оқу- 4 сынып

Саба қ жоспары Сабақ: әдебиеттік оқу- 4 сынып

Басталуы Ұйымдастыру кезеңі,

Басталуы Ұйымдастыру кезеңі,

Аяқтау Рефлексия 1топ: 5 жол өлең 2 топ: Өзің қандай жерде тұрғын келеді? «Авторлық орындық»

Аяқтау Рефлексия 1топ: 5 жол өлең 2 топ: Өзің қандай жерде тұрғын келеді? «Авторлық орындық»
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.12.2017