EYOБ және EKOE табу есептерін шеше білу, тиімді тәсілдерді таба білу.Ауызша есептеу, жалпылау дағдыларын дамыту; логикалық ойлау қабілеттерін жетілдіру; ойын жеткізе білуін және ой - өрісін дамыту.
Натурал сандардың ЕҮОБ ,ЕҮОЕ табуда сандарды жіктеу арқылы,ауызша есептеу арқылы табады. Оқушылар сын тұрғысынан ойланады.
EYOБ және EKOE табудың тәсілдерін мәтін есептер шығаруда қолдана алу.Ауызша есептеу дағдыларын дамыту.EYOБ және EKOE табудың тәсілдерін мәтін есептер шығаруда қолдана алу.Ауызша есептеу дағдыларын дамыту.
ҚМЖ Баймухамбетова Г.С..doc
Қысқа мерзімді жоспар. Ю.А. Гагарин атындағы №1 Күршім орта мектебінің мұғалімі
Математика
5 « а» сынып
Сабаққа қатысқаны:
18 оқушы
Сабақтың тақырыбы
Сілтеме
Сабақтың мақсаты
Оқыту нәтижелері
Сабақта қалыптасқан
түйінді идеялар.
Дереккөздер
Баймухамбетова Гульбану Сунгатолдиновна.
15 қараша
Сабаққа қатыспағаны: 1 оқушы
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыптарына есептер шығарту
Орта мерзімді жоспар, математика 5 сынып
EYOБ және EKOE табу есептерін шеше білу, тиімді тәсілдерді таба білу.Ауызша есептеу,
жалпылау дағдыларын дамыту; логикалық ойлау қабілеттерін жетілдіру; ойын жеткізе
білуін және ой өрісін дамыту.
Натурал сандардың ЕҮОБ ,ЕҮОЕ табуда сандарды жіктеу арқылы,ауызша есептеу
арқылы табады. Оқушылар сын тұрғысынан ойланады.
EYOБ және EKOE табудың тәсілдерін мәтін есептер шығаруда қолдана алу.Ауызша
есептеу дағдыларын дамыту.
Оқулық, слайдтар, әдістеме құралдары, интерактивті тақта, компьютер, журналдар, түсті
қағаздар
Сабақтың барысы
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Ұйымдастыру
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа
дайындығын тексеру. Оқушыларды
Сәлемдеседі. Құралдарын дайындайды. Топқа
бөлінеді. Бағалау парағымен танысады. Сабақтың мақсатын
айқындау
Үй тапсырмасын тексеру
«Теория және практика»
топқа бөлу, психологиялық ахуал
орнату.Бағалау парағын тарату.
Мұғалімнаң кіріспе сөзі.Оқушыларға
сұрақтар қоя отырып,келесі сабақтың
міндеті мен мақсаттарын анықтайды.
Бүгін сабақта алдымызға қандай
мақсат қоямыз?
1 ) «Миға шабуыл»
Қандай сандарды жай сандар деп
атайды?
Қандай сандарды құрама сандар деп
атайды?
ЕҮОБ деген не ?
ЕКОЕ деген не ?
ЕҮОБ , ЕКОЕ қалай табады?
2)Ауызша есеп (4слайд)
3)№324,327 есептер тексеріледі.
1)Жұптық жұмыс
Интерактивті тақтада
(5слайд)тапсырма беріледі.
Мұғаліммен әңгімелесе отырып, қойылған
сұрақтарға жауап береді,мысалдар келтіреді
Өздері ойларын айтады:
Үй тапсырмасын қалай орындағанымызды
көрсету.
Белсенді болу. Формулаларды білу, қолдану
Әр топтан тұрып жауап береді. Қай топтан дұрыс
жауап көп болса , сол топ жеңеді.
Топ жетекшілері тексеріп, интерактивті тақтадан
дұрыс шығару жолын көреді.
Әр нұсқа өз тапсырмаларын орындап, жұппен
тексереді.
2)«Кім жылдам?» тапсырмасы.
Топпен ақылдасып,кестедегі әр жолды толтырады.
ЕҮОБ ,ЕКОЕ тауып, тақтада талдайды.
Әр топта жақсылап талдайды.
Әр топтың оқушысы тақтаға шығып түсіндіреді.
Алған білімдерінің мәтін есептер шешуде
пайдалы екенін түсіндіріп айтады
Топпен жұмыс
«Ой қозғау»
(6слайд)
І топ ЕҮОБ (48, 240, 264)=24
ІІ топ ЕҮОБ (72, 432, 792)=24
ІІІ топ ЕҮОБ (112, 124, 420)=4
Әр топқа мәтінмен берілген үш түрлі
есептер беріледі.
1. Тіркемесі бар машинамен бірнеше
рет қатынап, бірінші күні 35 т, екінші
күні 21 т, үшінші күні 14 т кірпіштер
әкелінді. Тіркемесі бар машинаға әрбір
ретте тиелген кірпіштердің массалары
бірдей. Машина бір рет қатынағанда
неше тонна кірпіш әкеледі?(7слайд)
2. Әлия мен Дина бір жерден шығып,
қадамдарын бірдей бастап, қатар
жүрді. Әлияның қадамы 45 см,
Динаның қадамы 60см. Қандай ең
қысқы қашықтықта олар бүтін санды
қадамдар жасайды?(8слайд)
3. 24 қызыл шар, 42көк шар және 30
сары шардан бірнеше тізбе
дайындалды. Тізбелердегі қызыл
шарлар саны бірдей, көк шарлар саны
бірдей, сары шарлар бірдей. Ең көп дегенде неше тізбе дайындалды?
(9слайд)
Музыка қосылады
Берілген екі санның бөліндісі 35 және
77 сандарының ең үлкен ортақ
бөлгішіне тең. Осы берілген екі санның
қосындысы 160 және 96 сандарының ең
үлкен ортақ бөлгішіне тең. Берілген
сандарды табыңдар.
Таратпа қағазға жазылған екі нұсқамен
құрылған тестік тапсырма беріледі.
Әр нұсқа 5 сұрақтан.
Болған соң тест жауабы, бағалау
критериі слайдта ашылады.(10,11 –
слайдтар)
Оқушыларға бағалау парағына баға
қою ұсынылады,одан кейін мұғалім өзі
бағалайды.
«Білемін.Білдім.Үйренгім
келеді.»кестесін толтыру ұсынылады.
№338, 339 т.2.7 – 2.8 (12 слайд)
Сергіту сәті
Шығармашылық есеп «Кім
алғыр»(дарынды
оқушыларға)
Тестік тапсырма
Қорытынды ,бағалау
Рефлекция
Келесі оқу
Оқушылар музыкамен сергіту қимылдарын
жасайды
Талантты және дарынды оқушымен жұмыс
Топта жұмыс істейді.Дәптерлерін ауыстырып,
өзара бірбірін тексереді.
Әр топ өз жауаптарын ұсынады.
Оқушы өзін бағалайды, жұбын бағалайды, топ
жетекшісі бағалап, қорытындылайды.
Кестені толтырып, өткізеді.
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыптарына есептер шығарту
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыптарына есептер шығарту
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыптарына есептер шығарту
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыптарына есептер шығарту
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыптарына есептер шығарту
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.