Гимнастикалық жиынтықтың негізін құру
Оценка 4.8

Гимнастикалық жиынтықтың негізін құру

Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
физическая культура
1 кл—5 кл
13.12.2021
Гимнастикалық жиынтықтың негізін құру
Гимнастикалық құралдарда орындалатын жаттығулар жиынтығы қамтылған. Дене тәрбиесі пәнінің қысқа мерзімді жоспары
Гимнастикалық жиынтықтың негізін құру - 142.docx

                                          Қысқа мерзімді сабақ жоспары

3-бөлім: Гимнастикалық жаттығулар арқылы шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау

Мектеп: Ж. Қалдығараев атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ

Күні: 06-13.12.21ж

Мұғалім: Култумбаев Есен

Сынып: 5 «ғ»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Гимнастикалық жиынтықтың негізін құру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.5.1   өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін  білу және түсіну, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсыну

5.2.7.1   жарыс кезінде әділ ойнау, патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез-құлық көрсету және түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

 

 

 Оқушылардың барлығы орындай алады:

Гимнастикалық құралдарда жаттығулар кезінде өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін дамыта біледі

 Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Әрбір қимыл-қозғалыс комбинацияларын орындаудың негізгі компоненттерін түсіне алады

 Оқушылардың кейбірі орындай алады:

Жаттығуларды орындау кезінде табандылық, жігерлілік мінез-құлықтарын көрсете отырып басқаларына үлгі бола алады

 

Бағалау критерийлері

 

Сабақ жоспары

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

 

 Дайындық бөлімі:

Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу.

Ø  Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару.

Ø  Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Ø  Бағалау критерийлерін анықтау.

Ø  Қауіпсіздік ережелерін ескерту.

«Шаттық щеңбері»

Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге тілек айту.

Саптық жаттығулар:

-«оңға», «солға», «айнал».

Жүру жаттығулары:

- қол алда, аяқтың ұшымен жүру,

- қол белде, өкшемен жүру,

- қол желкеде, жартылай отырып жүру,

- қол белде, толық отырып жүру. 

Жүгіру жаттығулары:

- қол алда, аяқты алға сермей жүгіру,

- қол артта, аяқты артқа қайшылап жүгіру,

- қолды шынтақтан сермеп, оң йықпен алға жүгіру,

- артпен сол йықтан алға қарап жүгіру,

Жалпы дамыту жаттығулары:

Тыныс жолдарын қалпына келтіру,

 

Оқушылар қатарда түзу тұрып, сапта тұру ережелеріне мән береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдайды.

 

 

 

Денені қыздыруға арналған жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды.

ҚБ: қошемет сөздер

Жарайсың

Жақсы

Керемет

 

Ысқырық, секундомер,

Сабақтың ортасы

30 мин

 

 

 

 Белсенді оқыту әдісі

«Миға шабуыл»

1. Гимнастикалық жаттығулардың адам ағзасына қандай әсері бар?

2. Гимнастикалық жиынтықтың негізін қандай жаттығулар құрайды?

3. Гимнастикалық құралдарда асылу және таяну қалыптарында орындалатын жаттығулардың ерекшелігі неде?

 

Гимнастикалық сырықта жаттығулар жасауды жетілдіру:

 

Қолмен таянып тірелу – асылып тұрған қалыпта аяқты алға сілтеу арқылы екпін алып, жылдамдық ала аяқты көтере қолды бүге тірелу. Сырыққа таянып тұру, екі қолға тіреліп аяқты сермеу

  Арнайы дамыту жаттығулары:

1. Гимнастикалық қабырғада арқаны беріп асылу, бір аяқпен итеріле, екінші аяқты сермей, аяқтарды жоғары көтеру.

2. Кермеде аяқтармен тіреліп тұрып шалқайып асылып тұру. Аяқтарды артқа сермей секіріп түсу.

3. Кермеде асылып тұру. Аяқты алға сілтей секіріп түсу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гимнастикалық бөренеде жаттығулар жасау:

Тепе теңдік жаттығулар жасау, алға қарай ауыспалы қадамдар жасау, аяқ ұшымен жүру, оң (сол) аяққа отырып тірелу, сол (оң) аяқ артқа, бір тізеге отырып тұру

 Жаттығуларды орындау нәтижелеріне қарай бағалау:

 

Оқушының аты жөні

Қос сырықтағы жаттығу

Бөренедегі жаттығу

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

 

 

Оқушылар түзетуші комментарийлер бере отырып, жаттығуды орындаудың әрбір реттілігінде бір-бірін бақылайды.

 

 

 

 

 

 

Гимнастикалық құралдарда жаттығулар орындау реттілігінде қауіпсіздңк ережелерін ескеру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Дескриптор:

- гимнастикалық жаттығу элементтерін орындай алады;

- жаттығуларды реттілікпен орындайды;

- әрбір жаттығуды орындай отырып, өздерінің шығармашылық қабілеттерін көрсете, топта көшбасшылық қасиеттерімен көріне біледі;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ: бір бірін бағалау

«Шапалақ» әдісімен бағалау

Картинки по запросу анимация хлопать

Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, ысқырық, секундомер, гимнастикалық төсеніштер.

 

 

 

Гимнастикалық бөренеде жасалатын жаттығулар

 

https://youtube.com/watch?v=fHnlzfJB1Zc&feature=share

 

 

 

 

https://youtube.com/watch?v=bFjy6DkhGyg&feature=share

 

https://youtube.com/watch?v=d51HTq66vhE&feature=share

Сабақтың соңы

5 мин

 

 

Сабақты қорытындылау

Рефлексия

Кері байланыс,

«Білем» бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу.

«Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу.

«Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу.

Үйге тапсырма.

 

Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.

ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау

 

Үлкен бос кеңістік, секундомер.

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Гимнастикалық жаттығулар арқылы шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау

Гимнастикалық жаттығулар арқылы шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау

Жүгіру жаттығулары: - қол алда, аяқты алға сермей жүгіру, - қол артта, аяқты артқа қайшылап жүгіру, - қолды шынтақтан сермеп, оң йықпен алға жүгіру, -…

Жүгіру жаттығулары: - қол алда, аяқты алға сермей жүгіру, - қол артта, аяқты артқа қайшылап жүгіру, - қолды шынтақтан сермеп, оң йықпен алға жүгіру, -…

Гимнастикалық бөренеде жаттығулар жасау:

Гимнастикалық бөренеде жаттығулар жасау:
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
13.12.2021