Гүлдің құрылысы
Оценка 4.6

Гүлдің құрылысы

Оценка 4.6
Работа в классе
docx
биология
7 кл
10.08.2021
Гүлдің құрылысы
гүл құрылысы М.Жабаева.docx

                                                            Т. Құлыбеков атындағы ОМ

                                                                                   Кербұлақ ауданы Қоянкөз     

                                                                                  ауылы

Жабаева Мадина Берікқызы ІІ санатты биология пәні мұғалімі

Сабақтың тақырыбы: Гүлдің құрлысы

                                                                                  

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

7.2.1.3. Өздігінен және айқас тозаңдануының салыстырмалы артықшылықтарын сиппаттау

Сабақтың мақсаты:

 

Гүлдің құрлысын, айқас және өздігінен тозаңдануын салыстыра  отырып сиппаттайды.

Бағалау критерийі

·        Гүлдің құрлысын сипаттайды.

·        Өздігінен тозаңдану түрлерін анықтайды.

·        Айқас тозаңдануды ажыратады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге байланысты лексика мен терминология: өздігінен тозаңдану, айқас тозаңдану, ұрықтану, гүлдің аталығы, аналығы.

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы

Гүлдің құрылысы.................................................

Тозаңдану түрлері................................................

Пәнаралық байланыс

География пәнімен байланысты: өсімдіктердің таралуы мен жел арқылы тозаңдануы.

Алдыңғы білім

Өсімдіктердің жынысты және жыныссыз көбею жолдары.

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясын негізге ала отырып, денсаулықты, салауатты өмір салтын сақтауға үйрету, адамгершілікке баулу.

Сабақтың жоспары

Жоспарланған кезеңдері

Сабақты жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

5  минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

Білу, түсіну

(10 минут)

 

 

 

 

Қолдану

9 минут

 

 

 

 

 

 

 

Талдау

6 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жинақтау

5минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі 

Топтарға бөлу.

Шаттық шеңберін түрлі түсті гүлдерді ұсыну арқылы, бір- біріне жақсы тілектер білдіріңдер. Гүлдер арқылы топқа бөлу.

І топ Раушангүлдер

ІІ топ Түймедақтар

ІІІ топ Сарғалдақтар

Сұрақтар қою арқылы жаңа сабақ мақсатын ашамыз. «Ой қозғау» әдісі

1 -тапсырма.ТЖ Мәтінмен жұмыс.

Мәтін тақырыптары гүлдің құрылысы, айқас тозаңдану, өздігінен тозаңдану түрлерін анықта.

І топ. Гүлдің құрылысы

ІІ топ. Айқас тозаңдану

ІІІ топ. Өздігінен тозаңдану  -  топтар дайындалып, постерге түсіріңдер.«ДЖИГСО» әдісі

 

Дескриптор:

·        Гүлдің құрлысын түсінеді

·        тозаңдану түрлерін ажыратады.

ҚБ. «­Өте жақсы!»

 

2-тапсырма. Берілген сөйлемдерді кестеге сәйкес топтастыр. «Сәйкестендіру» әдісі

 

Желмен  тозаңданатын өсімдіктердің ерекшеліктері

Жәндіктермен  тозаңданатын өсімдіктердің ерекшеліктері

1, 3, 5, 7, 8, 9

2, 4, 6, 10

1.Тозаңдары құрғақ,майда,жеңіл,өте көп.    

  2.Гүл күлтелері ашық реңді.

3.Аталық жіпшелері ұзын,төмен қарай иіліп сәл ғана қимылға тербеліп тұрады.

4.Гүлдері аңқыған хош иісті.  5.Гүлдері реңсіз.     6.Тозаңдары ірі. 7. Гүлдерінде иіс болмайды.

8.Гүлінде шірнеліктері болмайды.   9.Тозаңы құрғақ,ұсақ. 10.Гүлінде шірнеліктерінен тәтті шірне бөлінеді.

 Дескриптор:

·        Гүлдің құрлысы мен тозаңдану түрлерін ажыратады.

·        есте сақтау қабілетін дамытады.

ҚБ. «­От шашу»

3-тапсырма:Венн диаграммасын қолдану арқылы айқас тозаңдану және өздігінен тозаңданудың айырмашылықтарымен ортақ белгілерін салыстыр. Венн диаграммасы

Айқас тозаңдану,Өздігінен тозаңдану
 

 

 

 

 


Дескриптор: 1. Оқушылар айқас тозаңдану мен өздігінен тозаңданудың ортақ белгілерін салыстырады.

2.Тозаңдану түрлерін ажырата біледі.

Бағалау: «­Бас бармақ»

4- тапсырма. Жаңа тақырып бойынша әр оқушы бір сөйлеммен түсінгендерін айтып шығыңдар. «Бір сөйлем» әдісі

35цветок

Дескриптор:

Ø Айқас тозаңдану мен өздігінен тозаңдануды ажырата алады.

Ø Гүлдің құрлысын сиппаттай біл еді.

Ø Жаңа ақпараттар ұсына алады.

 

 

 

Суреттер

 

 

Маркерлер плакат

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

Рефлексия

5 минут

 

«Естігенін ойлау» әдісі

Не үйрендім?

Не білдім?

Не үйренгім келеді?

стикер

?

 

 


 

Т. Құлыбеков атындағы ОМ

Т. Құлыбеков атындағы ОМ

Сабақ негізделген оқу мақсаттары 7

Сабақ негізделген оқу мақсаттары 7

Сабақтың ортасы Білу, түсіну (10 минут) Қолдану 9 минут

Сабақтың ортасы Білу, түсіну (10 минут) Қолдану 9 минут

Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 5 минут

Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 5 минут
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
10.08.2021