Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 56
Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы |
Осыс абақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру |
Сабақтың мақсаты |
Барлықоқушылар: Электрондық кесте арқылы диаграмма жасай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Диаграмманың типтерін ажырата алады. Диаграмманы өзгертіп, қажетінше баптай алады. Кейбір оқушылар: Электрондық кестенің графикалық мүмкіндіктерін пайдалана алады. |
Ойлау деңгейі |
түсіну, қолдану |
Бағалау критерийі |
Диаграмма құру үшін кестені жасайды, диаграмма құрады. Диаграмма типтерін біледі және баптайды. Берілген мәселені шешу барысында диаграмма элементтерін қолдана отырып, тиімдісін таңдайды. |
Тілдік мақсаттар
|
Диаграмма, макет, электрондық кесте, график, коструктор Үш тілде айту |
Құндылықтарға баулу
|
Ынтымақтастықты, жауапкершілікті қалыптастыру |
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі, математика |
Алдыңғы білім
|
Электронды кесте ұғымын, электрондық кесте элементтерін ,электрондық кестеде шарттарын форматтауды біледі |
Сабақбарысы
Сабақтың жоспарланға н кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері
|
Ресурстар |
Сабақтың басы
3мин |
Ұйымдастыру. Парта үстінде тұрған суреттерін таңдау арқылы «гистограмма» және «дөңгелек»топқа бөлу. |
гистограмма және дөңгелек суреттері |
Сабақтың ортасы
3мин
|
«Шеңбердегі доп» әдісі Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы үй тапсырмасы туралы бір сөйлем айтады.
|
http://bilimland.kz/kk/ content/lesson/16445diagrammalar_men_k estelerdi_zhasau
|
10мин
10мин
|
Кинометафора әдісі бойынша оқушыларға бейнематериал көрсету Топтық жұмыс: Постер қорғау Оқулықпен жұмыс №1 топ«диаграммалар және диаграммма түрлері» №2 топ «диаграмммен жұмыс істеуге арналған қосымша беттер: Конструктор және Макет» «Бағдаршам» әдісі бойынша оқушылар өзін бағалау Қызыл – «өте жақсы» Жасыл – «жақсы»
Тәжірибелік жұмыс Тапсырма 1. «Белый ветер» дүкенінде бір апта көлемінде сатқан тауарларға графикалық талдау жасау 1. Кестені құрып, кестеге диаграмманың бірнеше типін пайдалану, диаграммаға ат қою, диаграмма өлшемін көрсету 2. Әр тауарға апта бойынша жеке-жеке әртүрлі типте диаграмма құру
|
Оқулық http://expert.atamura.k z/kz/books/207#page/ 73,
Оқулық 71-72 беттер, 74 бет плакат, маркер
Бағдаршам суреті
|
|
|
|
7мин
5мин
|
Тапсырма 2.Бағалау деңгейі тапсырмасын жеке орындау.
Интерактивті тақтада ақпараттық диктант орындау
|
http://expert.atamura.k z/kz/books/207#page/ 78 Оқулық 78 бет
http://bilimland.kz/kk/ home#lesson=16445
|
4мин
1мин
|
Түртіп ал! Оқулықтан диаграмма анықтамасы мен диаграмма түрлерін дәптерлеріне жазып алады. Үйге тапсырма.Интернеттен Қазақстандағы өзен жүйелеріжәнеөзеналаптары туралы, өзеннің ұзындығы, тармақтары, тереңдігі туралы мәлімет жинап келу
|
|
Сабақтың соңы 2мин
|
Рефлексия «Фишбон» әдісі(Балық сүйектері немесе қаңқасы) Балықтың басына: тақырып жазылады. Оң жақ қабырға сүйектеріне:диаграмма түрлері жазылады. Сол жақ қабырға сүйектеріне:диаграмманы қай жерде қолданылатындығы жазылады. |
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? «Қарқын» • Тапсырма орындауда кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам істейді. • Қосымша тапсырмаларды көмек қажет ететін оқушыларға қолдануға болады. • Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі. «Қорытынды» • Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады. Мұғалім тапсырма береді, бірақ оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай орындайды. Мысалы: «Ақпараттық диктант» орындауда ұяшықтағы сөздерді тартып әкелу арқылы бос жерлерді толтырады, сонда әр оқушыда әртүрлі нәтиже шығады. |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? «Бағдаршам» әдісі бойынша оқушылар өзінөзі бағалайды қызыл – «өте жақсы» жасыл – «жақсы» сары – «қанағаттанарлық» .
1. Кестені құрып, кестеге диаграмманың бірнеше типін пайдалану, диаграммаға ат қою, диаграмма өлшемін көрсету 2. Әр тауарға апта бойынша жеке-жеке әртүрлі типте диаграмма құру |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||
|
Дескриптор |
|
|||
бір апта көлемінде сатқан тауарларға графикалық талдау жасайды |
|||||
кестені құрып диаграмманың бірнеше типін пайдаланып, диаграммаға ат қояды, диаграмма өлшемін көрсетеді |
|||||
|
|
әр тауар бойынша аптаға әртүрлі типте диаграмманы жеке бетке түсіреді. |
|
|
|
Бағалау деңгейі тапсырмасын жеке орындау
Bilimland.kzсайтынан интерактивті тақтада ақпараттық диктант орындау
Дескриптор
Тексеру батырмасы арқылы диктанттың дұрыстығын тексереді.
|
|||||
Диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша оқушыларды ойландыру үшін және жауаптар алу үшін алдын- ала дайындалған сұрақтар қоямыз. |
«Шеңбердегі доп» Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы үй тапсырмасы туралы бір сөйлем айтады.
|
Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау |
|||
Сабақбойыншарефлексия
«Фишбон» әдісі сабақты қорытындылау үшін Балықтың басына: оқушылар тақырып жазады. Оң жақ қабырға сүйектеріне: диаграмма түрлері жазылады. Сол жақ қабырға сүйектеріне: диаграмманы қай жерде қолданылатындығы жазылады.
|
|
||||
|
|||||
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.