Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
математика
6 кл
04.05.2017
план конспект урока по математике 6 а классе, урок повторения пройденного материала, Оқытудағы жаңа тәсілдерді тиімді қолданып, сандарды салыстыра отырып теңсіздіктің түрлерін, санды теңсіздіктерді қасиеттерін қолдана отырып түрлендіруді, сан аралығының түрлерін, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктердің шығару жолын, шешімдерін координаталық түзуде, сан аралығымен жазуға, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шығара отырып , оның шешімін табуды, шешімін жазу түрлерін меңгертіп, есептер шығаруда қасиеттерін қолдануды жетілдіру; өзіндік таным әрекеті, топта ынтымақтаса жұмыс істеуге қалыптастыру, шығармашылық ойлау қабілеттерін дамыту.
математика 6а ашық сабақ ақпан 2017.docx
Уақыты: 21. 02. 2017
жыл
Сабақтың тақырыбы
Мақсаты
Оқыту нәтижелері
Сабақ түрі
Ресурстар
Әдіс — тәсілдер
Түйінді идеялар
Дерек көздер
Сабақтың барысы :
Сыныбы : 6 «а»
Пәні: Математика, пән мұғалімі: Хаируллина Г.Б.
Санды теңсіздіктер тарауын қайталау.
Оқытудағы жаңа тәсілдерді тиімді қолданып, сандарды салыстыра отырып теңсіздіктің түрлерін, санды теңсіздіктерді
қасиеттерін қолдана отырып түрлендіруді, сан аралығының түрлерін, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктердің шығару
жолын, шешімдерін координаталық түзуде, сан аралығымен жазуға, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін
шығара отырып , оның шешімін табуды, шешімін жазу түрлерін меңгертіп, есептер шығаруда қасиеттерін қолдануды
жетілдіру; өзіндік таным әрекеті, топта ынтымақтаса жұмыс істеуге қалыптастыру, шығармашылық ойлау қабілеттерін
дамыту.
Есеп шығарудың тиімді жолдарын үйренеді, бұрын білетін тақырыппен байланыстырады, топпен жұмыс істейді.
Есептердің шығарылу жолдарын бір – біріне түсіндіреді, өзгенің қатесін түзейді. Оқушылар жекелеме, жұппен, топпен
жұмыс істей отырып идея бөліседі, өнім жасалады, талдайды, жинақтайды, қорытындылайды, бағалайды.
білімді меңгерту,қайталау сабағы
Оқулық, интерактивті тақта, сабаққа қажетті ресурстар.
Тәсілі: жеке, жұппен, топпен
Әдісі: Блум таксономиясы, диалогтық оқыту, деңгейлеп
оқыту, формативті бағалау, жиынтық бағалау (дескриптор)
Санды теңсіздік, санды теңсіздіктердің қасиеттері,сан аралықтары, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік, бір айнымалысы
бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі.
Оқулықпен жұмыс, қосымша мәліметтер
Уақыты:
Мұғалімнің ісәрекеті
Психологиялық ахуал жасау
Ұйымдастыру кезеңі:
1 мин
4 мин
«Үй тапсырмасын
тексеру. №5»
Оқушының ісәрекеті
Күлімдеп күн бүгін, қарады маған да!
Күлімдеп күн бүгін, қарады саған да!
Сәлем деймін достарға!
Сәлем барша ұстазға!
Тату болып халықтар, аман болсын балалар.
1) 5х ¿ 15; х ¿ 3 (3; +∞ );
1
3 ; +∞ )
3х ¿ 7; х ¿ 2
1
3 ; ( 2
2)
Интерактивті тақта арқылы үй жұмысын өзара
тексеру жүргізеді, түсіндіреді.
Оқушылар бірбірін тақта арқылы тексереді.
Оқушыларды топтар ақылдасып, бағалау үшін Жаңа сабақ
«Білу және түсіну»
15 мин
«Қолдану»
12 мин
стикерлер пайдаланады.
Тыңдайды, жазады,еске түсіреді, есте сақтайды,
ойлайды. Әр топтан бірбір оқушыдан шығып,
постерді жариялайды, топ жетекшісі қорғайды.
Топтар «Үш шапалақ» әдісімен бағалайды.
Оқушылар есептерді жеке –жеке орындап, бірбірін
тексереді.
3)
0,4х ≥ 0,2; х ≤ 0,2: (0,4); х ≤ 0,5
( ∞ ;0,5)
4) 4х3 ¿ 7х; 4х+х ¿ 7+3; 5х ¿ 10; х ¿ 2;
(2;+ ∞ )
Үш топқа үш түрлі тақырыпты жасырып таңдауды
сұраймын. Топ басшылары таңдайды.
«Санды теңсіздіктер», « Сан аралықтары», «Бір
айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер»
«Күн сәулесі» әдісін қолданып сол тақырып бойынша
постер қорғайды. Уақытты тиімді пайдалануды
тапсырамын.
Мұғалімнің сұрағы:сызықтық теңсіздіктің шешімінің
жазылуының неше түрі бар?
(теңсіздік, сан аралығы, координаталық түзуде)
№1091 ( үш топқа үш есеп беріледі) теңсіздік түрінде
жазу
№1092(2,3,4), №1093(1,2,3) теңсіздіктің қасиеттерін
пайдалану
№1094(2,3,4) теңсіздіктерді шешіп, шешімдер
жиынын сан аралығымен көрсету.
Тапсырма
Теңсіздіктерді шешіп, шешімдер жиынын
координаталық түзуде кескіндеңдер:
І топ 1) 7х +7 ¿ 28; 2) 0,4х ≥ 0,2
ІІ топ 1) 12х 6 ¿ 6; 3х ¿ 27
ІІІ топ 1) 0,9+х ≥ 0,6; 3х ¿ 15 Жеке тест тапсырмаларын орындап жауабын
тақтамен тексереді
«Талдау»
Тест есептері
10 мин
Тест тапсырмалары
1. Теңсіздік таңбасы өзгереді, егер:
А) теңсіздіктің оң жақ және сол жақ бөліктерінің
орындарын ауыстырса;
В) санды оң жағынан сол жағына көшірсе;
С) санды сол жағынан оң жағына көшірсе;
D) теңсіздіктің кез келген өзгерісінде.
2. Егер а < b болса, онда...
А) а мен bнің айырмасы оң сан; В) а мен b –
айырмасы теріс сан; С) а мен b айырмасы 0ге
тең; D) а мен bнің айырмасы болмайды.
3. Координаталық түзуде көрсетілген аралықты
теңсіздік түрінде жаз:
А) х > 3; В) х ≥ 3; С) х < 3; D) х ≤ 3.
х
4. Қай сан 10 < x < 14 теңсіздігінің шешімі болады?
А) 20; В) 47; С) 0,1; D) 14,3.
5. Координаталық түзуде көрсетілген аралықты қос
теңсіздік түрінде жаз:
х
А) 6 < х < 9; В) 6 ≤ х < 9; С) 6 ≤ x ≤ 9; D) 6
< х ≤ 9.
6. х < 5 теңсіздігінің шешімін таңдап ал:
А)
х х
х
С)
В)
D)
х
Жинақтау:
1.Үй тапсырмасын беру.
2.Бағалау
3.Кері байланыс
3 мин
ҮІ тарауды қайталау, № 1101 Оқушылар өздерін дескриптор арқылы бағалайды
«Алма ағашы» Оқушыларға сабақ басында екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу
керек. Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі.
Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ. Ұй тапсырмасын тексеру. №5
2)
1
3 ; ( 2
1) 5х ¿ 15; х ¿ 3 (3; +∞ );
1
3 ; +∞ )
3х ¿ 7; х ¿ 2
0,4х ≥ 0,2; х ≤ 0,2: (0,4); х ≤ 0,5 ( ∞ ;0,5)
3)
4) 4х3 ¿ 7х; 4х+х ¿ 7+3; 5х ¿ 10; х ¿ 2; (2;+ ∞ )
№1091
Өскеменде t= 3°С
t ≤ 3°С; 2) t ≥ 3°С; 00 ≤ t ≤ 1000 .
1)
Тест тапсырмалары 1. Теңсіздік таңбасы өзгереді, егер:
А) теңсіздіктің оң жақ және сол жақ бөліктерінің орындарын ауыстырса;
В) санды оң жағынан сол жағына көшірсе;
С) санды сол жағынан оң жағына көшірсе;
D) теңсіздіктің кез келген өзгерісінде.
2. Егер а < b болса, онда...
А) а мен bнің айырмасы оң сан; В) а мен b – айырмасы теріс сан;
С) а мен b 0ге тең; D) а мен bнің айырмасы болмайды.
3. Координаталық түзуде көрсетілген аралықты теңсіздік түрінде жаз:
А) х > 3; В) х ≥ 3; С) х < 3; D) х ≤ 3.
4. Қай сан 10 < x < 14 теңсіздігінің шешімі болады?
А) 20; В) 47; С) 0,1; D) 14,3.
5. Координаталық түзуде көрсетілген аралықты қос теңсіздік түрінде жаз:
х
А) 6 < х < 9; В) 6 ≤ х < 9; С) 6 ≤ x ≤ 9; D) 6 < х ≤ 9.
6. х < 5 теңсіздігінің шешімін таңдап ал:
Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Конспект урока по математике на тему: "Повторение главы числовые неравенства"( 6 класс)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.