"Lesson Study" Зерттеу сабағына қысқа мерзімді жоспар №1
Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
история
10 кл
12.04.2017
Бақылаушы А оқушыдан күтілетін нәтиже Lesson Study зерттеу 1 сабағының соңында А оқушы:
Топтық оқу барысында көшбасшылық, ұйымдастырушылық қабілетін көрсете алады. Сабақтың әр этапында үздік білім көрсете алады. Өзге топ мүшелеріне көмекке келе алады. Шығармашылық интелектуалдық білім көрсете алады. Өз ойын еркін жеткізіп, Тапсырмаларды талдап дәлелдей алады.
Бақылаушы В оқушыдан күтілетін нәтиже Lesson Study зерттеу 1 сабағының соңында Воқушы: топтық оқыту барысында көбасшылық ұйымдастырушылық қабілетін көрсете алады. Сабақтың әр этапында жақсы білім көрсетіп, өзге топ мүшелеріне кей кезде көмекке келе алады, өз деңгейіндегі тапсырмаларды талдап, дәлелдейді."Lesson Study" Зерттеу сабағына қысқа мерзімді жоспары
жаңаша.docx
Зерттеу сабағына қысқа мерзімді жоспар №1
Саб. Тақ.
Мақсаты
Қазақстан аумағындағы ислам дінінің таралуы
1. Оқушыларды әлемдік діндер мен оның ішіндегі ислам дінінің пайда
болуы, таралуы және осы ілімнің қазіргі қоғамдағы
рөлімен таныстыру. Діннің түпкі мақсаты адамзатты билікке,
мәдениеттілікке, өркениеттілікке, имандылыққа шақыру екендігін
әңгімелей отырып тәрбилеу. Оқушылардың бойында гуманистік
дүниетаным негіздерін, рухани адамгершілік құндылықтардың, жеке
сенімнің жүйесін және белсенді азаматтық көзқарасын қалыптастыру
В
Бақылаушы В оқушыдан
күтілетін нәтиже Lesson
Study зерттеу 1
сабағының соңында
Воқушы: топтық оқыту
барысында көбасшылық
ұйымдастырушылық
қабілетін көрсете алады.
Сабақтың әр этапында
жақсы білім көрсетіп,
өзге топ мүшелеріне кей
кезде көмекке келе
алады, өз деңгейіндегі
тапсырмаларды талдап,
дәлелдейді.
С
Бақылаушы С
оқушыдан күтілетін
нәтиже Lesson Study
зерттеу 1 сабағының
соңына С оқушы:
Топтық оқыту
барысында топтан
көмек күтеді, Сабақтың
әр этаптарында топтың
немесе жеке оқушының
көмегіне жүгініп, өз
ойын еркін жеткізе
алмайды, жеңіл ғана
тапсырмаларды
орындайды.
А
Бақылаушы А оқушыдан
күтілетін нәтиже Lesson
Study зерттеу 1
сабағының соңында А
оқушы:
Топтық оқу барысында
көшбасшылық,
ұйымдастырушылық
қабілетін көрсете алады.
Сабақтың әр этапында
үздік білім көрсете
алады. Өзге топ
мүшелеріне көмекке
келе алады.
Шығармашылық
интелектуалдық білім
көрсете алады. Өз ойын
еркін жеткізіп,
Тапсырмаларды талдап
дәлелдей алады.
Күтілетін
нәтиже
Әдіс тәсіл
Тарих ұғымымен және тарихи кезедермен таныса отырып,топтасып
жұмыс істеуге бір – бірімен ой бөлісіп қорытынды жасауды, ойларын
ашық және толық жеткізуге үйренеді.
Топтық жұмыс
Жеке жұмыс
кесте толтыру
Сабақтың барысы
Уақыты
мұғалімнің іс әрекеті
оқушы әрекеті
ресурс
«Білу»
сыныпта психологиялық ахуал
туғызып, «Сен тыңда, мен айтам»
тренингі арқылы ұйымдастыру
Үй тапсрмасына шолу
Фронталды сұрақтар:
1. Әлемдік аса ірі діни жүйелерді
атап бер
(буддизм, христиан және ислам)
2. Діннің ең алғашқы түрі
амандасып, тренингке қатысу
оқушының көңіл күйін
көтеру
Сұрақтарға кезектесе жауап
береді
өзін өзі бағалау. Жауап
парағына
Енгізілген әдістің көмегі немесе кедергісі
енгізілген әдістің көмегі немесе кедергісі (фетишизм = фр.т. feticha идол,
тұмар )
3. Діннің ең ежелгі түрі (анимизм
= лат.т. апітажан ), тонемизм
адамдар мен жануарлардың
туыстығын.
Түсіну
Сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа тақырыпқа
өту.
тақтадағы сөзжұмбақты
шешу.
Жаңа тақырыпты хабарлау және жұмыс жүргізу
Қолдану
І топ 1 ден 5 дейін
ІІ топ 610 дейін
1. «Ислам» сөзі арабша «бейбітшілік»,
«бағыну», «мойынсыну», «ілім», «бас ию»,
«нану».
2. Мұсылман – «Алланың нағыз – құлы, алланың
нағыз ұлы».
3. «Хижрат» – 622 жылғы Меккеден Ясриб
(Мәдина) қаласына Мұсылмандар көші
4. «Хижра» жаңаша мұсылман жыл санауының
басы (ай күнтізбесі).
5. Алла – күреншит руының жеке құдайы.
6. Күреншит – Мұхамедтің шыққан руының аты.
7. «Шариғат» – араб тілінде «Тура жол».
8. «Уахи» – Жәбірейіл періштенің жеткізген
аяндары.
9. «Пайғамбар» парсы тілінде «хабаршы» деген
ұғымды білдіреді.
10. «Мұхаммед» «мақтаулы»деген мағынаны
білдіретін есімді Хазрет Мұхаммед
(с.а.с.) Пайғамбарымызға атасы
Абдулмутталиб қойған есім.
Топтық жұмыстан соң жеке жұмыс жасалады:
Семантикалық карта мен жұмыс
тест тапсырмасын орындау
қорытындылау Жабық сұрақтар беріледі
«Қар үйіндісі» әдісі арқылы
Бағалау
уақытты ұтымды
пайдалануы,
жылдамдығы және
дәлдігіне қарай өз
өздерін бағалау
Оқулық пен жұмыс.
Берілген термин
сөздерді оқулықтан
іздеп мағынасын табу.
Өздерін бағалау
жеке жұмыс
жұптасып жұмыс жасау
оқушылар жеке жеке
жауап береді.
бағалау парағындағы
бағаларды жинақтап
қорытындысын шығару Рефлексия
Кері байланыс. «Білім ағашы»
Стикерге кері байланыс
жазып, білім ағашына
жапсыру
"Lesson Study" Зерттеу сабағына қысқа мерзімді жоспар №1
"Lesson Study" Зерттеу сабағына қысқа мерзімді жоспар №1
"Lesson Study" Зерттеу сабағына қысқа мерзімді жоспар №1
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.