Бөлім |
Мәдени мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
08.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы (9-ші сабақ, 29 бет) |
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.9 санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолдану; |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді Кейбір оқушылар: көбейтіндіге көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді - көбейтіндіге көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 5, 103 бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Ұлы Жібек жолы көптеген ғасырлар бойы Еуропа мен Азияның мәдениеті мен өркениетінің ұштасуын қамтамасыз етті.Осы жолмен көптеген керуен жүріп өткен.Ұлы Жібек жолы туралы білетініңмен бөліс Түйелерді әртүрлі тәсілмен сана |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Ұлы Жібек жолы туралы ой пікірін айтады.
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ұлы жібек жолы жүріп өткен карта бейнелен ген плакат Үш-үштен бөлінген түйелердің суреті бар қима қағаз |
||
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Екі көбейткішті олардың көбейтіндісімен алмастыруға болады. a * (b * c ) = (a * b) * c = ( a * c ) * b 1-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте және оны түсіндір. Дескриптор: -бірінші
өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - үшінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - төртінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - бесінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - алтыншы өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - жетінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - сегізінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады Барлығы дұрыс орындалған жағдайда (1б) |
Өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді
Есепті шығарады
. |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ:
1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық 7 бет таратпа
Оқулық № 6, 9 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 10 бет |
||
Тиімді тәсілмен есепте және оны түсіндір.
4 * 28 * 25 = 25 * ( 8 * 4) =
25 * 29 * 4 * 3 = 15 * (9 * 4) =
15 * (2 * 3 ) = 59 * (2 * 5) =
36 * (25 * 4 ) = 54 *(5 * 2) =
Тиімді тәсілмен есепте және оны түсіндір.
4 * 28 * 25 = 25 * ( 8 * 4) =
25 * 29 * 4 * 3 = 15 * (9 * 4) =
15 * (2 * 3 ) = 59 * (2 * 5) =
36 * (25 * 4 ) = 54 *(5 * 2) =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
09.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Нөлмен аяқталатын сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12**нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: берілген өрнектердің қалай орындалып тұрғанын түсіндіреді және мәнін есептейді Кейбір оқушылар: қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді |
|||||
Бағалау критерийі |
- берілген өрнектердің қалай орындалып тұрғанын түсіндіреді және мәнін есептейді - қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 10 бет 160 : (4 *10) = 160 : 40 = 4 810 : (30 * 3) = 810 : 90 = 9 420 : ( 2 * 3 ) = 420 : 6 = 70 480 : ( 20 * 4) = 480 : 80 =6 720 : ( 9 * 10) = 720 : 90 =8 360: (3 * 2 ) = 360 : 6 = 60 560: ( 10 * 8 ) = 560 : 80 = 7 630 : (3 * 30) = 630 : 90 =7 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Есептеулерді дұрыс орындасаң, суретте қай қаладағы ескерткіш орындары бейнеленгенін білесің. Ұлы Жібек жолы ежелгі мәдениет орталықтары болған Тараз, Исфиджаб (Сайрам ), Шымкент және Түркістан қалалары арқылы өткен. 6200 : 100 * 10 = 620 (Түркістан) 620 : 10 : 1 = 62 (Тараз) |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Ұлы Жібек жолы туралы ой пікірін айтады.
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ұлы жібек жолы жүріп өткен карта бейнелен ген плакат Тараз, Түркістан қалаларының суреті |
||
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Нөлдермен аяқталатын санды нөлдермен аяқталатын санға ауызша көбейткенде,нөлге көңіл аудармай көбейткен ыңғайлы.Содан соң екі көбейткіште қанша нөл болса,соңына сонша нөл тіркеледі. Есіңде сақта! Нөлдермен аяқталатын санды нөлдермен аяқталатын санға ауызша (қалдықсыз) бөлген кезде,алдымен бөлінгіш пен бөлгіштегі нөлдерді теңдей қысқарту керек.Бөлуді содан кейін орындаған ыңғайлы. 1-тапсырма Есептеулердің орындалуын түсіндір Дескриптор: -бірінші өрнектің қалай орындалғанын түсіндіреді - екінші өрнектің қалай орындалғанын түсіндіреді - үшінші өрнектің қалай орындалғанын түсіндіреді - төртінші өрнектің қалай орындалғанын түсіндіреді (барлығына 1 балл) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепте. Қай ережені қолданасың? 20 * 800 = 16000 80 * 400 = 32000 9000 : 300 = 30 12000 : 300 = 40 1200 * 40 = 48000 2100 * 30 =63000 48000 : 6000 = 8 18000 : 6000 = 3 Дескриптор: - ережені қолданып, бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, төртінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, бесінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, алтыншы өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, жетінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, сегізінші өрнектің мәнін есептейді(1б) |
Ережені мұқият тыңдайды.
Берілген өрнектердің қалай орындалып тұрғанын түсіндіреді
Қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді
. |
ҚБ: 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық 7 бет таратпа Ереже жазылған А4
Оқулық № 4, 13 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 14 бет |
||
Есептеулердің орындалуын түсіндір, мәнін тап
Есептеулердің орындалуын түсіндір, мәнін тап
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
10.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Нөлмен аяқталатын сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12**нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді - қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 14 бет 12 * 900 = 10800 5 * 7000 = 35000 15 * 3000 = 45000 27000 : 30 = 900 21000 : 3000 = 7 240000 : 30000 = 8 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Есептеулерді ретімен орында.Әр бағандағы өрнектердің мәндерінің қосындысын тап.Сонда Ұлы Жібек жолы өткен жерлерде саудадан басқа тағы не дамығанын білетін боласың. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Есептеулерді ретімен орындайды.
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ұлы жібек жолы жүріп өткен карта бейнелен ген плакат |
||
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Нөлдермен аяқталатын санды нөлдермен аяқталатын санға жазбаша көбейткенде,нөлге көңіл аудармай көбейткен ыңғайлы.Содан соң екі көбейткіште қанша нөл болса,соңына сонша нөл тіркеледі. 1-тапсырма Жазбаша есепте 450 * 300 = 135000 147 * 2000 = 294000 180 * 700 = 126000 6800 * 60 = 408000 460 * 30 = 13800 7410 * 60 = 444600 530 * 90 = 47700 230 * 400 =92000 Дескриптор: - ережені қолданып, бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, төртінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, бесінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, алтыншы өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, жетінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, сегізінші өрнектің мәнін есептейді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар V – 3400м/сағ t – 10 сағ S - ? Ш: 3400 : 10 = 340 м Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады Барлығы дұрыс орындалған жағдайда (1б) |
Ережені мұқият тыңдайды.
Қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді
.
қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық таратпа Ереже жазылған А4
Оқулық № 5(а), 16 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 17 бет |
||
Жазбаша есепте
450 * 300 = 460 * 30 =
147 * 2000 = 7410 * 60 =
180 * 700 = 530 * 90 =
6800 * 60 = 230 * 400 =
Жазбаша есепте
450 * 300 = 460 * 30 =
147 * 2000 = 7410 * 60 =
180 * 700 = 530 * 90 =
6800 * 60 = 230 * 400 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
11.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Нөлмен аяқталатын сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12**нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: алаңның ауданын табуға берілген есепті шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді - алаңның ауданын табуға берілген есепті шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 11, 17 бет 710 * 3000 = 2130000 151 * 40000 = 6040000 1800 * 20 = 36000 42000 * 60 = 2520000 7800 * 20 = 156000 6510 * 600 = 3906000 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Жауаптарды кему ретімен жазып, адамзаттың өткенін зерттейтін ғылымның атауын оқы. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Жауаптарды кему ретімен жазып, адамзаттың өткенін зерттейтін ғылымның атауын оқиды |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Өрнектер жазылған қима қағаздар |
||
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Нөлдермен аяқталатын санды нөлдермен аяқталатын санға жазбаша (қалдықсыз) бөлген кезде,алдымен бөлінгіш пен бөлгіштегі нөлдерді теңдей қысқарту керек.Бөлуді содан кейін орындаған ыңғайлы. 1-тапсырма Есепте және дұрыстығын тексер. 548100 : 90 = 326840 : 40 = 4200 * 70 = 294000 32100 * 30 = 963000 3260 * 300 = 978000 12300 * 80 = 984000 127800 : 200 = 196000 : 700 = Дескриптор: - ережені қолданып, бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, төртінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, бесінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, алтыншы өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, жетінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, сегізінші өрнектің мәнін есептейді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады Барлығы дұрыс орындалған жағдайда (1б) |
Ережені мұқият тыңдайды.
Қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді
.
Алаңның ауданын табуға берілген есепті шығарады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық таратпа Ереже жазылған А4
Оқулық № 5(а), 16 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 20 бет |
||
Есепте және дұрыстығын тексер.
548100 : 90 = 32100 * 30 =
326840 : 40 = 12300 * 80 =
4200 * 70 = 127800 : 200 =
3260 * 300 = 196000 : 700 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
12.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Пысықтау |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12**нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: қозғалысқа берілген есепті шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді - қозғалысқа берілген есепті шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 20 бет 610 * 700 = 427000 2600 * 40 = 104000 5050 * 50 = 252500 5900 * 80 = 472000 3150 : 90 = 67200 : 700 = 348000 : 600 = 252000 : 9000 = Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Өрнектерді жаз және олардың мәнін тап. Сонда сен тарихи – мәдени ескерткіштер қайдан табылғанын білесің. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Өрнектердің мәнін есептеп, ескерткіштердің қайдан табылғанын анықтайды |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Есік қорғаны, Алтын адамның суреті. Таңбалы тас елді мекенінің суреті |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Есепте 835 * 500 = 417500 542 * 600 = 325200 200 * 748 = 149600 300 * 619 = 185700 373800 : 600 = 285500 : 500 = 819900 : 900 = 837000 : 600 = Дескриптор: - ережені қолданып, бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, төртінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, бесінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, алтыншы өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, жетінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, сегізінші өрнектің мәнін есептейді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Қандай шамалар белгісіз? Оларды қалай табуға болатынын түсіндір. Дескриптор: -арақашықтықты табу үшін берілген формуланы қолданып, есептейді - уақытты табу үшін берілген формуланы қолданып, есептейді - қозғалыс жылдамдығын табу үшін берілген формуланы қолданып, есептейді (барлығы 1 б) |
Қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді
.
Қозғалысқа берілген есепті шығарады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық № 2, 22 бет
таратпа
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 24 бет |
||
Қандай шамалар белгісіз? Оларды қалай табуға болатынын түсіндір
Жылдамдық (V) |
Уақыт (t ) |
Арақашықтық (S) |
5 км/ сағ |
2 сағ |
? км |
60 км/ сағ |
? |
480 км |
? км/ сағ |
12 сағ |
480 км |
Қандай шамалар белгісіз? Оларды қалай табуға болатынын түсіндір
Жылдамдық (V) |
Уақыт (t ) |
Арақашықтық (S) |
5 км/ сағ |
2 сағ |
? км |
60 км/ сағ |
? |
480 км |
? км/ сағ |
12 сағ |
480 км |
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
15.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: көбейтуді түсіндіре отырып орындайды Кейбір оқушылар: есептеуді амалдар бойынша жазады және есептейді |
|||||
Бағалау критерийі |
- көбейтуді түсіндіре отырып орындайды - есептеуді амалдар бойынша жазады және есептейді |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 11, 24 бет 53600:80 = 670 5150 : 50 = 103 75600 : 900 = 84 4800 : 600 = 8 44820 : 30 = 1494 31500 : 700 = 45 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Әбу Насыр әл – Фараби –әлемдік деңгейдегі көрнекті ғалым.Ол өзінің шығармашылығында араб,парсы,грек,үнді және түрік мәдениеттерінің құнды жетістіктерін ұштастыра білген. Ауызша есептеп,барлық жауаптардың қосындысын тап.Сонда сен әл-Фараби дүниеге келген қаланың атауын білетін боласың. 135 * 300 = 40500 296 * 200 = 59200 114 * 2000 = 228000 2130 * 30 = 63900 391600 (Отырар) |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Ауызша есептеп, әл-Фараби дүниеге келген қаланың атауын анықтайды |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Көне Отырар дың және Түркістан қаласының суреті |
||
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Нөлдермен аяқталатын көптаңбалы сандарды көбейткен кезде,көбейткіштерді нөлдері оң жақта тұратындай етіп жазған ыңғайлы.Нөлді есепке алмай, алдымен көбейту орындалады.Содан кейін екі көбейткіште қанша нөл бар болса, соңына сонша нөл тіркеледі. 1-тапсырма Көбейтуді түсіндіре отырып орында 345* 34 = 11730 983 * 31 =30473 23476 * 21 = 492996 19031 * 51 = 970581 234 * 34 = 7956 1243 * 36 = 44748 Дескриптор: - бірінші көбейтуді орындайды(1б) - екінші көбейтуді орындайды(1б) - үшінші көбейтуді орындайды(1б) - төртінші көбейтуді орындайды(1б) - бесінші көбейтуді орындайды(1б) - алтыншы көбейтуді орындайды(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есептеуді амалдар бойынша жаз және есепте. Дескриптор: - амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды көбейту ережесін қолданады(1б) -мәнін есептейді(1б) |
Көбейтуді түсіндіре отырып орындайды
.
Есептеуді амалдар бойынша жазады және есептейді
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
таратпа
№ 6, 27 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 12, 28 бет |
||
Көбейтуді түсіндіре отырып орында
345* 34 = 19031 * 51 =
983 * 31 = 234 * 34 =
23476 * 21 = 1243 * 36 =
Көбейтуді түсіндіре отырып орында
345* 34 = 19031 * 51 =
983 * 31 = 234 * 34 =
23476 * 21 = 1243 * 36 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
16.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Көп таңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: бөлуді есептейді және тексереді Кейбір оқушылар: қозғалысқа берілген есепті шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- бөлуді есептейді және тексереді - қозғалысқа берілген есепті шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 12, 28 бет 458 * 95 = 43510 1720 * 210 = 361200 10003 * 98 = 980294 12400 *33 = 409200 3109 * 29 = 90161 2340 * 34 = 79560 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Есептеп, Ш.Уәлихановтың Орталық Қазақстан, Тарбағатай және Жетісу өңірлеріне қай жылы экспедиция жасағанын анықта. Шоқан Уәлиханов – ағартушы – ғалым, көшпелі халықтардың тұрмысы мен мәдениетін зерттеген. 343 + 21 * 72 = 1512 + 343 = 1855 |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Есептеп, Ш.Уәлихановтың Орталық Қазақстан, Тарбағатай және Жетісу өңірлеріне қай жылы экспедиция жасағанын анықтайды.
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Шоқан Уәлихановтың суреті |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Есепте және дұрыстығын тексер 351 : 39 = 9 39 * 9 = 351 196 : 28 =7 28 * 7 = 196 396 : 66 = 6 66 * 6 = 396 553 : 79 = 7 79 * 7 = 553 644 : 92 = 7 92 * 7 = 644 585 : 65 = 9 65 * 9 = 585 288 : 32 = 9 32 * 9 = 288 405 : 45 = 9 45 * 9 = 405 Дескриптор: - бірінші бөлуді есептейді, тексереді(1б) - екінші бөлуді есептейді, тексереді(1б) - үшінші бөлуді есептейді, тексереді(1б) - төртінші бөлуді есептейді, тексереді(1б) - бесінші бөлуді есептейді, тексереді(1б) - алтыншы бөлуді есептейді, тексереді(1б) - жетінші бөлуді есептейді, тексереді(1б) - сегізінші бөлуді есептейді, тексереді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады (барлығына 1б) |
Бөлуді есептейді және тексереді
.
Қозғалысқа берілген есепті шығарады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл Барлығы: 10 балл |
таратпа
№ 5, 31бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 32 бет |
||
Есепте және дұрыстығын тексер
351 : 39 = 585 : 65 =
196 : 28 = 644 : 92 =
396 : 66 = 288 : 32 =
553 : 79 = 405 : 45 =
Есепте және дұрыстығын тексер
351 : 39 = 585 : 65 =
196 : 28 = 644 : 92 =
396 : 66 = 288 : 32 =
553 : 79 = 405 : 45 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
17.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға қалдықпен жазбаша бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.10 **көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға қалдықпен бөлуді орындау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға қалдықпен бөлуді орындайды Оқушылардың басым бөлігі: қалдықпен бөлуді жазбаша орындайды Кейбір оқушылар: қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді |
|||||
Бағалау критерийі |
- қалдықпен бөлуді жазбаша орындайды - қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 32 бет 518 : 74 = 7 74 * 7 = 518 345 : 69 = 5 69 * 5 = 345 464 : 58 = 8 58 * 8 = 464 3450 : 69 = 50 69 * 50 = 3450 51600 : 86 = 600 600 * 86 = 51600 38800 : 97 = 400 400 * 97 = 38800 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Қалдықпен бөлуді орында.Барлық қалдықтардың қосындысын тап.Шыққан санды 1972 санына арттырсаң, Нұр – Сұлтан қаласындағы Еуразия ұлттық университетіне қай жылы Лев Гумилевтің аты берілгенін білесің. Лев
Гумилев – ХХ ғасырдың көрнекті ғалымы,тарих
және география саласының маманы.Азия және Еуропа
халықтарының тарихы туралы көптеген еңбектердің
авторы. 97 : 7 = 13(6к) 83 : 8 = 1 (3к) 96 : 5 = 19 (1к) 103 : 8 = 12 (7к) 92 : 8 = 11 (4к) 8 + 6 + 3 +1 +7 +4 =29 29 + 1972 =2001 |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Қалдықпен бөлуді орындап,барлық қалдықтар дың қосындысын табады.Шыққан санды 1972 санына арттырып, Нұр – Сұлтан қаласындағы Еуразия ұлттық универстетіне қай жылы Лев Гумилевтің аты берілгенін анықтайды. |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Лев Гумилев тің суреті Нұр – Сұлтан қаласындағы Еуразия ұлттық университетінің суреті |
||
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! a : b = c (r қалд.) Қалдықпен бөлуді тексеру формуласы: a = b * c + r, r < b a – бөлінгіш, b – бөлгіш, c – бөліндінің мәні, r – қалдық. 1-тапсырма Қалдықпен бөлуді жазбаша орында 123 : 4 = 3 (3к) 223 : 4 = 55 (3к) 214 : 7 = 3 (4к) 215 : 7 = 3 (5к) 723 : 6 = 12(3к) 724 : 6 = 12(4к) Дескриптор: - бірінші қалдықпен бөлуді орындайды(1б) - екінші қалдықпен бөлуді орындайды(1б) - үшінші қалдықпен бөлуді орындайды(1б) - төртінші қалдықпен бөлуді орындайды(1б) - бесінші қалдықпен бөлуді орындайды(1б) - алтыншы қалдықпен бөлуді орындайды(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Қалдықпен бөлуді орында және тексер 297 : 98 = 3 (3к) 98 * 3 +3 =297 348 : 69 = 5(3к) 69 * 5 +3 = 348 837 : 91 = 9(18к) 426 : 84 = 5(6к) 558 : 78 =7(12к) 667 : 69 = 9(46к) 458 : 98 =4(66к) 456 : 54 = 8(24к) Дескриптор: - бөлуді орындайды(1б) -қалдықты табады (1б) -орындаған бөлуін тексереді(1б) |
Қалдықпен бөлуді жазбаша орындайды
Қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Формула жазылған плакат
таратпа
№ 5, 34бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 9, 35 бет |
||
Қалдықпен бөлуді жазбаша орында
123 : 4 = 215 : 7 =
223 : 4 = 723 : 6 =
214 : 7 = 724 : 6 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
18.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: есептеп, тексеруді орындайды Кейбір оқушылар: өрнектердің мәнін табады |
|||||
Бағалау критерийі |
- есептеп, тексеруді орындайды - өрнектердің мәнін табады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 9, 35 бет 279 : 46 = 6 (3к) 46 * 6 + 3 = 279 536 : 78 = 6(68к) 78 * 6 + 68 = 536 692 : 72 = 9 (44к) 72 *9 +44 =692 215 : 65 = 3(20к) 65 * 3 + 20 = 215 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Абай Құнанбаев - ұлы ағартушы, философ, ақын.Оның шығармашылығын мәдениеттің үш ұлы «көзі» нәрлендірген.Оның бірі – қазақтың ұлттық мәдениеті. Екіншісі-шығыс мәдениеті. Есептеп,жауаптарын өсу ретімен орналастыр.Сонда сен Абайды тағы қандай мәдениеттің үшінші «көзі» шабыттандырғанын білесің 99 : 11 =9 3,4,6,9 (Орыс) 96 : 24 = 4 63 : 21 = 3 96 : 16 = 6 |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Есептеп,жауаптарын өсу ретімен орналастырады. Абайды тағы қандай мәдениеттің үшінші «көзі» шабыттандырғанын анықтайды. |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Абай Құнанбаевтың суреті Өрнек пен әріптер жазылған қима қағаздар |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Есептеп, тексеруді орында 252 : 14 = 18 18 * 14 = 252 897 : 39 = 23 23 * 39 = 897 528 : 22 = 24 24 * 22 = 528 345 : 15 = 23 23 * 15 = 345 5808 : 66 = 88 88 * 66 = 5808 8712 : 88 = 99 99 *88 = 8712 2720 : 32 = 85 85 * 32 = 2720 3510 : 45 =78 78 * 45 = 3510 Дескриптор: - бірінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - екінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - үшінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - төртінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - бесінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - алтыншы өрнекті есептейді, тексереді(1б) - жетінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - сегізінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Өрнектердің мәнін тап 31* 4589 – 26772 : 46 = 142259 – 582=141677 31 * 4589 – 26772 : 23 =142259 – 1164=141095 3912
: 12 + 6205 : 17 = 326 + 365=691 19072 : 32 * 85 = 596 * 85 = 50660 19072 : 64 *85 = 298 * 85 =25330 Дескриптор: - өрнектердің мәнін табады(1б) |
Есептеп, тексеруді орындайды
Өрнектердің мәнін табады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Оқулық №4, 37 бет
таратпа
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 38 бет |
||
Өрнектердің мәнін тап
31* 4589 – 26772 : b = мұндағы b = 46, 23
k : 12 + 6205 : 17
= мұндағы
k
= 3912, 6384
19072 : a * 85 = мұндағы
a = 32, 64
Өрнектердің мәнін тап
31* 4589 – 26772 : b = мұндағы b = 46, 23
k : 12 + 6205 : 17
= мұндағы
k
= 3912, 6384
19072 : a * 85 = мұндағы
a = 32, 64
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
19.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Бөліндінің мәнінде нөлдер болатындай көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.13 бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: есептеп, тексеруді орындайды Кейбір оқушылар: теңдеулерді бөлу алгоритмін қолданып шешеді |
|||||
Бағалау критерийі |
- есептеп, тексеруді орындайды - теңдеулерді бөлу алгоритмін қолданып шешеді |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 11, 38 бет 714 : 34 = 21 21 * 34 = 714 688 : 16 = 43 43 * 16 = 688 7644 : 78 = 98 98 * 78 = 7644 6348 : 69 = 92 92 * 69 = 6348 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» «Мәдени мұра» мемлекеттік бағдарламасы аясында қазақтың музыкатану ғылымы тарихында тұңғыш рет бес томдық «Қазақ музыкасының антологиясы» жарық көрді. Есепте және осы кітаптың бірінші томы қай жылы жарық көргенін анықта. 650 * 25 – 14237 = 16250 – 14237 = 2013 |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Есептейді және осы кітаптың бірінші томы қай жылы жарық көргенін анықтайды.
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Есептеп, дұрыстығын тексер 45150 : 14 = 3225 3225 * 14 = 45150 921570 : 51 = 18070 18070 *51 =921570 175440 : 43 = 4080 4080 * 43 =175440 986750 : 50 = 19735 19735 * 50 = 986750 740160 : 36 = 20560 20560 * 36= 740160 888860 : 98 = 9070 9070 * 98 = 888860 813400 : 28 =29050 29050 * 28 = 813400 526350 : 30 =17545 17545 *30 =526350 Дескриптор: - бірінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - екінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - үшінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - төртінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - бесінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - алтыншы өрнекті есептейді, тексереді(1б) - жетінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) - сегізінші өрнекті есептейді, тексереді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Теңдеулерді шеш 12000 * Х = 800 * 30 12000 * Х = 24000 Х = 24000 : 12000 Х = 2 12000 * 2 = 800 * 30 24000 = 24000 80000 : У = 4000 – 2000 80000 : У = 2000 У = 80000 : 2000 У = 40 80000 : 40 = 4000 – 2000 2000 = 2000 Дескриптор: - теңдеулерді шешеді (1б) |
Есептеп, тексеруді орындайды
Теңдеулер ді шешеді
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл Барлығы: 10 балл |
таратпа
№ 9, 41 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 41 бет |
||
Есептеп, дұрыстығын тексер
45150 : 14 = 740160 : 36 =
921570 : 51 = 888860 : 98 =
175440 : 43 = 813400 : 28 =
986750 : 50 = 526350 : 30 =
Есептеп, дұрыстығын тексер
45150 : 14 = 740160 : 36 =
921570 : 51 = 888860 : 98 =
175440 : 43 = 813400 : 28 =
986750 : 50 = 526350 : 30 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
22.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 ** екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді Кейбір оқушылар: жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданып,есепті шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді - жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданып,есепті шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 11, 41 бет 73980 : 36 = 2055 2055 * 36 = 73980 68880 : 21 =3280 3280 * 21 = 68880 107940 : 35 =3084 3084 * 35 = 107940 195760 : 80 = 2447 2447 * 80 = 195760 908820 : 18 = 50490 50490 * 18 = 908820 247230 : 41 = 6030 6030 * 41 = 247230 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Ы. Алтынсарин атындағы марапат қай жылы бекітілгенін анықта Ы.Алтынсарин – қазақтың ағартушы – педагогі, жазушы,фольклоршы, қоғам қайраткері, этнограф – ғалым. Оның құрметіне тағайындалған «Ы.Алтынсарин» төсбелгісімен еліміздің үздік педагогтары марапатталады 6636 : 42 + 18011 : 83 + 1632 = 158 + 217 +1632=2007
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Берілген өрнектің мәнін есептеп Ы. Алтынсарин атындағы марапат қай жылы бекітілгенін анықта
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ы. Алтынсариннің суреті |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында. Тексер. 384545 : 22 = 17479 (7к) 22 * 17479 + 7 =384545 907654 : 25 =36306 (4к) 36306 * 25 + 4 = 907654 436680 : 17 =25687(1к) 25687 *17 +1 = 436680 204261 : 26 = 7856 (5к) 7856 * 26 + 5 = 204261 269093 : 43 = 6257(42 к) 6257 * 43 + 42 =269093 23045 : 54 = 426 (31к) 426 * 54 + 31 = 23045 Дескриптор: - бірінші қалдықпен бөлуді орындайды, тексереді(1б) - екінші қалдықпен бөлуді орындайды, тексереді(1б) - үшінші қалдықпен бөлуді орындайды, тексереді(1б) - төртінші қалдықпен бөлуді орындайды, тексереді(1б) - бесінші қалдықпен бөлуді орындайды, тексереді(1б) - алтыншы қалдықпен бөлуді орындайды, тексереді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар 21 топ – 12 оқуш. Автобус – 14 орынд. Барлығы - ? авт.қажет Ш: (21 * 12 ) : 14 =252 : 14 = 18 Ж: Барлығы 18 автобус қажет болды Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -шешу амалып таңдап,мәнін есептейді(1б) -жауабын толық жазады (1б) |
Қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді.
Есепті шығара ды
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Оқулық № 2 (ә), 43 бет
№ 5(а), 43 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 9, 44 бет |
||
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||||||||||||||||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||||||||||||||||||
Күні |
23.11.2021ж |
|||||||||||||||||||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
Пәні |
Математика |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Көп таңбалы сандарды жазбаша бөлу |
|||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: жазбаша есептейді, дұрыстығын тексереді Кейбір оқушылар: есептеп кестедегі бос орынды толтырады |
|||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
- жазбаша есептейді, дұрыстығын тексереді - есептеп кестедегі бос орынды толтырады |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||||||||||||||||||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 9, 44 бет 208 * ( 50820 : 33 + 460) : 40 =208 * 2000 : 40 = 416000: 40 = 10400 (28254 : 34 + 12505 : 61) *20 = 1036 * 20 =20720 259 * 69 + 1836 : 27 = 17871 + 68 =17939 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Ауызша есепте. Әр бағандағы өрнектердің мәнінің қосындысын тап.Сонда сен суретте бейнеленген қазақ жазушылары мен ағартушыларының аты – жөнін білетін боласың. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады Ауызша есептеп, әр бағандағы өрнектердің мәнінің қосындысын табады. суретте бейнеленген қазақ жазушылары мен ағартушыларының аты – жөнін анықтайды |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ы. Алтынсариннің суреті |
||||||||||||||||||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Жазбаша есепте, дұрыстығын тексер 14880 : 620 = 24 24 * 620 = 14880 986000 : 5800 = 170 5800 * 170 = 986000 178600 : 470 = 380 470 * 380 = 178600 285600 : 3400 = 84 3400 * 84 = 285600 9407 : 23 = 409 409 * 23 = 9407 9684 : 12 = 807 807 * 12 = 9684 Дескриптор: - бірінші өрнектің мәнін есептейді, тексереді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді, тексереді(1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді, тексереді(1б) - төртінші өрнектің мәнін есептейді, тексереді(1б) - бесінші өрнектің мәнін есептейді, тексереді(1б) - алтыншы өрнектің мәнін есептейді, тексереді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есептеп бос орынды толтыр
Дескриптор: - есептеп бірінші бос орынды толтырады(1б) - есептеп екінші бос орынды толтырады(1б) - есептеп үшінші бос орынды толтырады(1б) |
Жазбаша есептейді, дұрыстығын тексереді
Есептеп бос орынды толтырады
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Таратпа
Таратпа
|
||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 47 бет |
||||||||||||||||||
Жазбаша есепте, дұрыстығын тексер
14880 : 620 = 285600 : 3400 =
986000 : 5800 = 9407 : 23 =
178600 : 470 = 9684 : 12 =
Жазбаша есепте, дұрыстығын тексер
14880 : 620 = 285600 : 3400 =
986000 : 5800 = 9407 : 23 =
178600 : 470 = 9684 : 12 =
Есептеп бос орынды толтыр
a |
9045 |
6936 |
? |
b |
15 |
68 |
75 |
a * b |
? |
? |
? |
a : b |
? |
? |
31 |
Есептеп бос орынды толтыр
a |
9045 |
6936 |
? |
b |
15 |
68 |
75 |
a * b |
? |
? |
? |
a : b |
? |
? |
31 |
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
24.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектерді баған түрінде есептейді Кейбір оқушылар: түбіртек бойынша әрбір балаға қандай жиһаз сатып әпергенін анықтайды |
|||||
Бағалау критерийі |
- өрнектерді баған түрінде есептейді - түбіртек бойынша әрбір балаға қандай жиһаз сатып әпергенін анықтайды |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 47 бет 30660 : 420 = 73 25200 : 560 = 45 221130 : 630 = 351 132300 : 540 = 245 430500 : 3500 = 123 993300 : 4300 = 231 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Өрнекті амалдар бойынша жаз. ЮНЕСКО – ның құрылған жылын есептеп тап. 3651 * 36 – 1276 * 28 – 93763 = 131436 – 35728 – 93763=1945 |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады Өрнекті амалдар бойынша жазып, ЮНЕСКО – ның құрылған жылын есептеп табады |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық 48 бет |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Баған түрінде есепте. 1235 * 231 = 285285 2541 * 231 =586971 5261 * 175 = 920675 2311 * 25 = 57775 4078 * 133 = 542374 4103 * 221 = 906763 Дескриптор: - бірінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - төртінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - бесінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - алтыншы өрнектің мәнін есептейді (1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Түбіртек бойынша әрбір балаға қандай жиһаз сатып әпергенін анықта Әлия 100540+2070+50089+20033=172732 Арман 20000+20033+5000 = 45033 Серік 100540+10000+5000 = 115540 Айна 12000+2070+50089+100540=164699 Бауыржан 2070+20033+50089+10000=82192 Дескриптор: - есептеп бірінші бос орынды толтырады(1б) - есептеп екінші бос орынды толтырады(1б) - есептеп үшінші бос орынды толтырады(1б) |
Өрнектерді баған түрінде есептейді
Түбіртек бойынша әрбір балаға қандай жиһаз сатып әпергенін анықтайды
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Таратпа
таратпа
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 51 бет |
||
Баған түрінде есепте.
1235 * 231 = 2541 * 231 =
5261 * 175 = 2311 * 25 =
4078 * 133 = 4103 * 221 =
Баған түрінде есепте.
1235 * 231 = 2541 * 231 =
5261 * 175 = 2311 * 25 =
4078 * 133 = 4103 * 221 =
Түбіртек бойынша әрбір балаға қандай жиһаз сатып әпергенін анықта
Әлияға |
Арманға |
Серікке |
Айнаға |
Бауыржанға |
100540 |
|
100540 |
12000 |
2070 |
|
|
|
2070 |
|
|
5000 |
10000 |
50089 |
20033 |
2070 |
Барлығы = 45033 |
Барлығы= 115540 |
|
50089 |
Барлығы = 172732 |
|
|
Барлығы = 164699 |
Барлығы = 82192 |
Түбіртек бойынша әрбір балаға қандай жиһаз сатып әпергенін анықта
Әлияға |
Арманға |
Серікке |
Айнаға |
Бауыржанға |
100540 |
|
100540 |
12000 |
2070 |
|
|
|
2070 |
|
|
5000 |
10000 |
50089 |
20033 |
2070 |
Барлығы = 45033 |
Барлығы= 115540 |
|
50089 |
Барлығы = 172732 |
|
|
Барлығы = 164699 |
Барлығы = 82192 |
Тауардың атауы |
Бағасы (тг) |
Жұмсақ жиһаз |
100540 |
Шифоньер |
50089 |
Төсек |
20033 |
Балалар креслосы |
5000 |
Тауардың атауы |
Бағасы (тг) |
Орындық |
2070 |
Шкаф |
10000 |
Жазу үстелі |
20000 |
Сөре |
12000 |
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
25.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектерді баған түрінде есептейді Кейбір оқушылар: есептің шешуін өрнек түрінде жазады |
|||||
Бағалау критерийі |
- өрнектерді баған түрінде есептейді - есептің шешуін өрнек түрінде жазады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 11, 51 бет 6124 * 123 = 753252 23124 * 324 = 7492176 30212 * 197 =5951764 63984 * 142 = 9085728 29452 * 124 =3652048 5034 * 275 =1384350 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Картаға қара.Бұл нысанның негізі қаланғаннан бастап, ЮНЕСКО тізіміне енгенге дейін қанша уақыт өткенін анықта. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады ЮНЕСКО тізіміне енгенге дейін қанша уақыт өткенін анықтайды |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Қазақстанның картасы |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Баған түрінде жаз және есепте. 1235 * 201 =248235 5261 * 105 =552405 2541 * 205 = 520905 2311 * 203 = 469133 4078 * 103 = 420034 4703 * 201 =945303 Дескриптор: - бірінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - төртінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - бесінші өрнектің мәнін есептейді (1б) - алтыншы өрнектің мәнін есептейді (1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есептің шешуін өрнек түрінде жаз. Барлығы – 40000 билет
Ш: 40000 – 8000 = 32000 32000 : 8000 = 4 Ж: Балалардың билеті ересектерге қарағанда 4 есе кем Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрып,сұрағын анықтайды(1б) -шешу амал таңбасын таңдап, мәнін есептейді(1б) -жауабын толық жазады(1б) |
Өрнектерді баған түрінде есептейді
Есептің шешуін өрнек түрінде жазады
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Таратпа
№ 6(а), 54 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 55 бет |
||
Баған түрінде жаз және есепте.
1235 * 201 = 5261 * 105 =
2541 * 205 = 2311 * 203 =
4078 * 103 = 4703 * 201 =
Баған түрінде жаз және есепте.
1235 * 201 = 5261 * 105 =
2541 * 205 = 2311 * 203 =
4078 * 103 = 4703 * 201 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
26.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектердің мәнін есептейді,тексереді Кейбір оқушылар: өрнектер құрып,олардың мәнін табады. |
|||||
Бағалау критерийі |
- өрнектердің мәнін есептейді,тексереді - өрнектер құрып,олардың мәнін табады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 11, 55 бет 4524 * 209 – 169 * 307 = 945516 – 51883 =893633 34800 *16 + 234124 : 44 = 556800 + 5321=562121 951374 : 29 + 112517 : 37 – 6450 =32806+3041 -6450=29397 480612 : 12 + 9160 *304 = 40051 + 2784640=2824691 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Қазір 193 ел – ЮНЕСКО –ның Әлемдік мәдени және табиғи мұраларды қорғау конвенциясының мүшесі. 2018 жылы ЮНЕСКО –ның Дүниежүзілік мұралар тізіміне 1092 нысан кірді.Олардың 845-сі – мәдени, 209-ы –табиғи, ал қалғандары –аралас нысандар.Тізімде қанша аралас нысан бар? 1092 – (845 + 209 ) = 38 |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады Тізімде қанша аралас нысан бар екенін анықтайды. |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Қазақстанның картасы |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Есепте және тексер 4167 : 463 =9 463 * 9 = 4167 5274 : 586 =9 586 * 9 = 5274 1539 : 171 = 9 171 * 9 = 1539 65076 : 986 = 66 986 * 66 = 65076 5256 : 584 = 9 584 * 9 = 5256 6183 : 687 = 9 687 * 9 = 6183 1358 : 194 =7 194 * 7 = 1358 93765 : 987 =95 987 * 95 = 937765 Дескриптор: - бірінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - төртінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - бесінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - алтыншы өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) -жетінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - сегізінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Өрнектер құрып,олардың мәнін тап. Дескриптор: - бірінші өрнекті құрады, мәнін есептейді(1б) - екінші өрнекті құрады, мәнін есептейді(1б) |
Өрнектердің мәнін есептейді,тексереді
Өрнектер құрып,олардың мәнін табады.
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Таратпа
№ 6(а,ә), 57 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 9, 58 бет |
||
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
29.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектердің мәнін есептейді,тексереді Кейбір оқушылар: есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- өрнектердің мәнін есептейді,тексереді - есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 9, 58 бет Х : 792 = 46865 : 721 Х : 792 = 65 Х = 792 * 65 Х =51480 51480 : 792 = 46865 : 721 65 = 65 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Есепте.Жауаптарды өсу ретімен жазсаң, сен мәдени мұралардың қайда сақталатынын білесің МУЗЕЙ |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады Есептеп,жауаптарды өсу ретімен жазады,мәдени мұралардың қайда сақталатынын анықтайды
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Қазақстандағы мұражайлардың суреті А4 |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Есепте және тексер 79496 ; 152 = 523 5233 * 152 = 79496 113122 : 347 =326 347 * 326 = 113122 264410 : 386 =685 685 * 386 = 264410 Дескриптор: - бірінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді,тексереді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады(1б) -сұрағын анықтайды (1б) - бірінші шешу амал таңбасын таңдайды (1б) - екінші шешу амал таңбасын таңдайды (1б) -мәнін есептейді (1б) -жауабын толық жазады (1б) |
Өрнектердің мәнін есептейді,тексереді
Есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Таратпа
№ 4, 60 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 61 бет |
||
Есепте және тексер
79496 ; 152 =
113122 : 347 =
264410 : 386 =
Есепте және тексер
79496 ; 152 =
113122 : 347 =
264410 : 386 =
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
||||||
Күні |
30.11.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Математика |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану 4.1.2.13 бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады, бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
Бағалау критерийі |
- өрнектердің мәнін есептейді - есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 61 бет 39445 : 245 = 161 161 * 245 = 39445 372384 : 432 = 862 862 * 432 = 372384 116736 : 256 = 456 456 * 256 = 116736 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Есепте.Жауаптарды өсу ретімен жазсаң, сен мәдени мұралардың қайда сақталатынын білесің МУЗЕЙ |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады Есептеп,жауаптарды өсу ретімен жазады,мәдени мұралардың қайда сақталатынын анықтайды
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Қазақстандағы мұражайлардың суреті А4 |
||
15 минут
15 минут |
1-тапсырма Есепте 150756 : 739 = 204 132184 : 164 =806 81900 : 234 = 350 60032 : 896 = 67 195780 : 753 = 260 260700 : 395 = 660 Дескриптор: - бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - төртінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - бесінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - алтыншы өрнектің мәнін есептейді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады,сұрағын анықтайды (1б) - шешу амал таңбасын таңдайды,мәнін есептейді (1б) -жауабын толық жазады (1б) |
Өрнектердің мәнін есептейді
Есепті шығарады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы: 10 балл |
Оқулық № 4, 63 бет
Оқулық № 5, 63 бет
|
||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 64 бет |
||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.