Математика сабағынан сабақ жоспары. Тақырыбы: 96:6 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу 3 сынып
Оценка 5

Математика сабағынан сабақ жоспары. Тақырыбы: 96:6 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу 3 сынып

Оценка 5
Разработки уроков
docx
математика
Взрослым
31.01.2021
Математика сабағынан сабақ жоспары. Тақырыбы: 96:6 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу  3 сынып
Екі таңбалы немесе үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға бөлу үшін, оны әрқайсысы осы санға бөлінетін ыңғайлы қосылғыштардың қосындысы түрінде жазуға болады. Содан кейін қосындыны санға бөлу ережесін қолдан.
матем.docx

Сабақ жоспары/ Lesson plan/ План урока

Тақырыбы: 96:6 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу

Мектеп: ҚММ Рудный қалалық әкімдігінің «№ 13 орта  мектебі»

Күні: 15.01.21

Мұғалімнің аты-жөні:Утешова Н.А

3 ә сынып

Қатысқандар саны: 15

Қатыспағандар саны:0

Оқу мақсаттары

3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 17∙5  96:6  75:15  84:4 ауызша көбейту  мен  бөлуді орындау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Түсіндіре отырып есептейді

Бірқатар оқушылар: кестемен жұмыс жасайды

Кейбір оқушылар: қалдықпен бөлуді орындайды

Бағалау критерийлері

1. түсіндіре отырып есептей алады

2.кестемен жұмыс жасай алады

3.қалдықпен бөлуді орындай алады

Тілдік нормалар

Айтылым:түсіндіре отырып есептейді

Жазылым:жеке бекіту тапсырмасы

Оқылым: ережені оқу

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну,қолдану

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Алдыңғы  білім

17X5,84:4түріндегі кестеден тыс ауызша көбейту және бөлу

Жоспар

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Қоры

 

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал

-Сәлемдесу!

Математика керек әр күнге,

Математика кажет өмірде.

Математиканы оқимыз,

Миымызға тоқимыз.

-Түгендеу.

Өлең

Үй тапсырмасын қайталау

Өткен тақырыпты еске түсіру.

Критерий:есепте

1)17*3=

2)13*5=

3)900:2=

Дескриптор:

1-ші есепті шығара алады;

2-ші есепті шығара алады;

3-ші есепті шығара алады;

 

Сабақтың ортасы

 

 

Сабақтың тақырыбы: 96:6 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу

Сабақтың мақсаты: 3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 17∙5  96:6  75:15  84:4 ауызша көбейту  мен  бөлуді орындау

Критерий:

1. түсіндіре отырып есептей алады

2.кестемен жұмыс жасай алады

3.қалдықпен бөлуді орындай алады

Түсіндіру:

(40+18):2=40:2+18:2=29

(80+16):4=80:4+16:4=24

(400+180):2=400:2+180:2=290

ЕРЕЖЕ:

Екі таңбалы немесе үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға бөлу үшін, оны әрқайсысы осы санға бөлінетін ыңғайлы қосылғыштардың қосындысы түрінде жазуға болады. Содан кейін қосындыны санға бөлу ережесін қолдан.

 

 

       

 

Критерий: Түсіндіре отырып есепте.

56:2=40:2+16:2=28

42:3=30:3+12:3=14

78:6=60:6+18:6=13

560:2=400:2+160:2=280

420:3=300:3+120:3=140

780:6=600:6+180:6=130

Дескриптор:

Бірінші өрнекті есептей алады;

Екінші өрнекті есептей алады;

Үшінші өрнекті есептей алады;

Төртінші өрнекті есептей алады;

Бесінші өрнекті есептей алады;

Алтыншы өрнекті есептей алады;

 

Критерий: Қалдықпен бөлуді орында. Тексер.

7:2=3 (1)

6:5= 1 (1)

6:4=1 (2)

7:5= 1 (2)

4:8= 0 (4)

36:5=7 (1)

57:9= 6 (3)

85.9= 9 (4)

94:9= 10 (4)

2:9= 0 (2)

60:9=6 (6)

75:8= 9 (3)

29:8=3 (5)

50:7= 7 (1)

5:7= 0 (5)

Дескриптор:

Бірінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Екінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Үшінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Төртінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Бесінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Алтыншы қалдықпен бөлуід шығара алады;

Жетінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Сегізінші қалдықпен бөлуід шығара алады;

Тоғызыншы қалдықпен бөлуді шығара алады;

Оныншы қалдықпен бөлуід шығара алады,

Он бірінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Он екінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Он үшінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Он төртінші қалдықпен бөлуді шығара алады;

Он бесінші қалдықпен бөлуід шығара алады;

 

Критерий: Қораптың санын тап.

Қораптың саны

23

19

57

80

45

Бір қораптың сыйымдылығы

5

4

7

9

6

Қораптың саны

4

4

8

8

7

Қалдық

3

3

1

8

3

 

Дескриптор.

Бірінші қораптың санын таба алады;

Екінші қораптың санын таба алады;

Үшінші қораптың санын таба алады;

Төртінші қораптың санын таба алады,

Бесінші қораптың санын таба алады;

 

Қалыптастырушы бағалау: Қалдықпен бөлуді орында

58:5= 11 (3)

29:3= 9 (2)

65:6= 10 (5)

49:6= 8 (1)

47:7= 6 (5)

47:5= 9 (2)

88:9=9 (7)

18:7= 2 (4)

95:9= 10 (5)

82:7= 11 (5)

Дескриптор:

1-ші өрнекті шығара алады;

2-ші өрнекті шығара алады,

3-ші өрнекті шығара алады;

4-ші өрнекті шығара алады;

5-ші өрнекті шығара алады;

6-шы өрнекті шығара алады;

7- ші өрнекті шығара алады;

8-ші өрнекті шығара алады;

9-шы өрнекті шығара алады;

10-шы өрнекті шығара алады;

Оқулық

 

 

Тақтамен жұмыс

 

 

 

Тақтамен жұмыс

 

 

 

      Сабақтың соңы

        

 

Рефлексия:

Бүгін сабақта мен ...жетістікке жеттім.

Мен үшін           ..... ..   қиын болды.

Кері байланыс

 

 


 

Сабақ жоспары/ Lesson pla n / План урока

Сабақ жоспары/ Lesson pla n / План урока

Түсіндіру: (40+18):2=40:2+18:2=29 (80+16):4=80:4+16:4=24 (400+180):2=400:2+180:2=290

Түсіндіру: (40+18):2=40:2+18:2=29 (80+16):4=80:4+16:4=24 (400+180):2=400:2+180:2=290

Критерий: Түсіндіре отырып есепте

Критерий: Түсіндіре отырып есепте
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
31.01.2021