Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану. Оқушылар жай бөлшектерді қысқартып, жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады.Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, шығармашылықпен еңбек етуге, бірін бірі сыйлауға баулу. Оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдауға, өз білімін көрсете алу қасиеттерін азаматтық жауапкершілікке үйрету,топпен жұмыс жасай алу, сынға дұрыс қарау.
№1 саб.docx
Жай
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
5.1С бөлім:
бөлшектер.
Күні:
Сынып:
Сабақ тақырыбы
Сабақтың түрі
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Мұғалімнің атыжөні: Түлкібаева Н.И.
Қатысқандар саны:
Жай бөлшектің негізгі қасиеті.
Қатыспағандар саны:
Жаңа материалмен таныстыру, түсіндіру.
5.1.2.14 жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін
қолдану;
Оқушылар жай бөлшектерді қысқартып, жай бөлшектерді ортақ
бөлімге келтіре алады.
Бағалау критерийлері
Оқушылар, егер:
Бөлшектің негізгі қасиетін біліп, қолдана алса, мақсатына
жетеді.
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдылары
Бастапқы білім
Сабақ барысы
Оқушылар:
жай бөлшекті алымын және бөлімін нұсқай отырып оқи алады;
Пәнге тән лексика мен терминология:
үлес;
жай бөлшек;
бөлшектің алымы мен бөлімі;
жартысы, ширегі, сегізден бірі(т.с.с)
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
бүтін және бөлшек бөліктен тұратын сан ... деп аталады;
жай бөлшектің бөлімі..., ал алымы... білдіреді;
Жай бөлшектің негізгі қасиеті
Өзарасыйластыққа,ынтымақтастыққа тәрбиелеу.Оқушыларды
өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, шығармашылықпен еңбек етуге,
бірін бірі сыйлауға баулу. Оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға
нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға, тез шешім
қабылдауға, өз білімін көрсете алу қасиеттерін азаматтық
жауапкершілікке үйрету,топпен жұмыс жасай алу, сынға дұрыс
қарау.
Әнкүй сабағында жай бөлшектерді, ноталардың ұзақтығында
қолданады.
презентациямен жұмыс жасау
Натурал сандар ұғымын меңгереді және натурал сандарға
арифметикалық амалдар қасиеттерін қолданады Сабақтың
жоспарланға
н кезеңдері
Сабақтың
басы
2 минут
Сабақтың
ортасы
4 минут
10 мин
10 мин
7 мин
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
презентация
Оқулық
https://bilimland.kz/
ru
Бетшелер
I.Ұйымдастыру кезеңі.
Мұғалім және оқушылар бірбірімен амандасады.
Сабақтың мақсатын және күтілетін нәтижелерін
оқушылармен талқылайды.
Топқа бөліну /1,2,3/ сандары бойынша
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
№364 30 сағ №365 40 км
«Адасқан әріптер» бойынша сабақ тақырыбын ашу
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру
«Көрсетілім» әдісі /Білу, түсіну/
Келесіде мұғалім оқушыларды жай бөлшектердің негізгі
қасиетін өздері тұжырымдауға бағыттайды. Слайд 35
Бұл кезеңде оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға
нақты жауап беруге, өздігінен жұмыс жасауға, тез
шешім қабылдауға, өз білімін көрсете алу қасиеттерін
азаматтық жауапкершілікке үйрету,топпен жұмыс
жасай алу, сынға дұрыс қарау дағдылары дамытылады.
бөлшегін оқушылар бөлшектің қасиетін қолданып
3
4
бөлімдерді 12 және 16ға келтіреді. Қалай орындағандары
жайында оқушылар өз жауаптарын түсіндіреді. Слайд № 6.
Дайын жауаптар бойынша өзара тексеріп, бағалайды..
Дескриптор: Білім алушы
бөлшектің қасиетін қолдана алады;
бөлшекті оқып, жаза алады;
Осы кезеңде оқушылардың өмір бойы оқу
құндылықтарын дамытылады.
Оқулықпен жұмыс /Қолдану/
№376,379,380 /1,2/
Жай бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, оқушылар
бөлшектердің теңдігін түсіндіреді.
Оқушылардың бір біріне және басқаларға деген
сыйластығы дамиды.
Мұғалім сұрағы:
Барлық тапсырмаларды орындадыңдар ма?
Қандай тапсырма қиындық туғызды?
Осы қиындықты шешу үшін, қандай жолын
таптыңдар?
Топтық жұмыс «Жылдам тәлімгер» 2 минут
Жұптық жұмыс
Презентация
Презентация
Сабақтың
соңы
5 минут
Оқушылардың бір біріне және басқаларға деген
сыйластығы дамиды.
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды:
ҚҚҚ кестесі
Маған қызық
болған 2 нәрсе
Маған қиын
болған 2 нәрсе
Маған құнды
болған 2 нәрсе
Оқушылар өзінің және сыныптастарының, жұмыстарын белгілі
критерийлер бойынша бағалай алады.
Үй тапсырмасы №380,389
Саралау –оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Төмендегі жұмыстарға арналған
тапсырмаларды таңдауда саралау
қолданылады
Топтық жұмыста өзөзіне сенімсіз
оқушылар анағұрлым өздеріне сенімді
оқушылармен жұмыс істеу
барысында, тапсырманы орындау
жолдарын бақылап, үйренеді.
Оқушылардың тапсырмаларды
орындауға және диалогтарға
қаншалықты қатысатындығын
бақылау жолымен бағалау.
Прогресс, жұппен жұмыс
кезіндегі жауап реакциясы әр
оқушының үлесін бағалау.
Жұптар бағалау критерийі
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
Дұрыс отыруларын
қадағалау
Сергіту сәтін
ұйымдастыру арқылы бірбірін бағалайды.
Сабақ соңында оқушылар
өздерінің жеткен жетістіктері
жайлы өзін – өзі бағалайды.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары
дұрыс қойылған ба? Оқушылардың
барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар
болды, неліктен?
Жалпы баға
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін
пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ мақсаттары және күтілетін нәтижелер
сабақтағы меңгерілетін мәліметке сәйкес болды.
Сабақта жұмыс атмосферасы сезілді.
Тапсырмаларды күрделілік деңгейі бойынша саралау
оқушылардың қабілетіне сай болды.
Сабақта уақыт тиімді пайдаланылмады.
Тапсырмалар саны көп
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Өзінөзі тексеру және өзара тексеру (топтағы)
2: Рефлексия
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Жеке оқушылармен жұмыс
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Келесі сабақта есеп шешімін тексеру дағдыларын дамытуға арналған қате жіберілген тапсырмаларды
қарастыру. Соңғы тапсырма кезінде ұсыныстары жаңылыс шыққан немесе дұрыс болмаған оқушыларға
назар аудару.
МАТЕМАТИКА 5 - СЫНЫП
МАТЕМАТИКА 5 - СЫНЫП
МАТЕМАТИКА 5 - СЫНЫП
МАТЕМАТИКА 5 - СЫНЫП
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.