1сыныптағы математика пәні бойынша жаңартылған бағдарлама негізіндегі қысқа мерзімді жоспар ұсынылады. Жоспар "Сандар және цифрлар"бөліміндегі "Натурал сандар және 0саны" тақырыбына жасалған. Бір таңбалы сандарды және 10санын оқу, жазу және салыстыруды меңгертуге арналған тапсырмалар беріледі. Тапсырмаларға дескриптор , қалыптастырушы бағалау түрлері көрсетілген.
ҚМЖматем1.docx
Пән: Математика Мектеп: «Рыков атындағы орта мектебі»КММ
ҰМЖ бөлімі: Сандар және цифрлар Мұғалім:ИсакановаДжанна Кайсановна
Күні: Қатысқандар саны:15
Сынып:1 Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы 1.1 Натурал сандар және 0саны. Бөлшектер
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Бір таңбалы сандарды және 10 санын
1.1.1.2 бір таңбалы сандарды және 10санын оқу, жазу және
салыстыру
оқиды, жазады
Көптеген оқушылар:Сандар қатарын сәйкестендіреді.
Кейбір оқушылар: Сан құрамын табады, салыстырады.
Бағалау
критерийлері
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдылары
Бастапқы білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Пәнге тән лексика мен терминология:
Сандық сәуле, артық,кем,тең,тура ,кері
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Сандық сәуледе санның орнын қалай табамыз?
Заттарды салыстырғанда нені анықтауға болады?
Заттардың саны бірдей болса не деп айтуға болады?
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген
экономикалық өсу құндылығына(4) сәйкес, білім алуға
ынтасын, бірлесе еңбек ету дағдыларын арттырамын
Дүниетану, көркем еңбек
1.1.1.1 натурал сандар және нөл санының құрылу жолын
түсіну; 10көлемінде тура және кері санау; натурал сандар
қатарындағы орнын анықтау
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар Сабақтың басы
Психологиялық
ахуал: (1мин)
Топқа бөлу
1тапсырма (3мин)
Орнынан тұрып хормен 1шумақ
санамақ айту:
1құр,2үкі,3құс,4торт, 5мес,6
жалқы,7етік, 8өгіз, 9қобыз,10тон,
1;2;3,4 деп санау арқылы топқа бөлінеді
Мен 110
цифрды
көрсетемін,
балалар оқып,
сөзді айтады
«Ашық микрофон»әдісі
Сандық сәуледе санның орнын қалай
табамыз?
Заттарды салыстырғанда нені
анықтауға болады?
Заттардың саны бірдей болса, не деп
айтуға болады?(1саусақ бүгіледі)
Тақтаға бес
саусақтың суреті
салынған қағаз
ілінеді. Әр
саусақта тапсырма,
сұрақтар жазылған.
Соны орындау
барысында
әр саусақты бүге
отырып, сабақ
соңында жұмылған
жұдырық пайда
болады
Жеміс суреті
салынған
қиындылар,
кәрзеңке
Оқу міндетін
қою:
«Жұмылған жұдырық» (татулықта
бірлесе еңбек ету арқылы білімге
ынтасын арттыру)
Сабақтың ортасы
1тапсырма: (Т)
(13мин)
Дескриптор:
( Топ ережесін айтылады, орындауы
талап етіледі) «Жеміс
жина»(дүниетанумен байланыс)(2
саусақ бүгіледі)
Шарты: Әр топ өз кәрзеңкесіндегі
суретке қарап, онда неше жеміс бар
сондай жемістің санын 10ға жеткізіп
салыңыз. Жемістерді санаңыз, кері
санаңыз
Қималардан бірдей жемістерді
табады
Жеміс санын 10ға дейін
толықтырады
Жемістерді санайды,жазады 10нан 1ге дейін кері санайды
«Өсімдік»әдісі
жеміс: барлығын дұрыс орындаса,
гүл: 1қате жіберсе,
жапырақ:2және одан көп қате жіберсе
Ынталандыру үш шапалақ арқылы
қолпаштау
«Банандар биі»
Видеороликке қарап билейді
Проектор,экран
«Сандар әлемінде»
А:Үзілген моншақтарды тізіп,жалғаңыз
(3саусақ)
В: Сандар мен заттардың суретін
сәйкестендіріңіз(Ж) (4саусақ)
С:Тиісті фигураны толықтырып,
салыстырыңыз(Д) (5саусақ)
?
Сандар мен
суреттер
салынған
қималар
= ?
А:1. Моншақтардағы сандардың
ретін анықтайды
2. Ретімен жазады
В:1.Суреттегі заттардың санын
анықтайды
2.Заттың санына сәйкес цифрді
сызықпен сәйкестендіреді қосады
С:1.Фигуралардың санын анықтайды
2.Салыстыру таңбасына сай санды
табады
3.Сол санға сай фигураның суретін
салады
«Өсімдік»әдісі
жеміс: барлығын дұрыс орындаса,
гүл: 1қате жіберсе,
жапырақ:2және одан көп қате жіберсе
Ынталандыру: Жарайсың!Өте жақсы!
ҚБ
Сергіту
сәті(2мин)
2саралау
тапсырмасы
(13мин)
Дескриптор
ҚБ Сабақтың
соңы(8мин)
Қорытынды
рефлексия
Сабақтың міндеті не еді?
Оған жету үшін қандай әрекет еттік?
Тапсырмаларды қалай орындадыңдар?
Қандай жаңа сөздермен таныстық?
Кімге қандай тапсырманы орындау қиын
болды?Не себепті деп ойлайсың?
Сабақ мақсатына жеттік пе?
Осы сабақтың өмірде қандай пайдасы
болуы мүмкін?
Санау, ретін білу білу бізге не үшін
керек?
Қорытынды ҚБтек қана жеміс
жинаған оқушылар жемістерін қоңыр
қоржынға , гүлді көк , жапырақты
сары қоржынға салады. Әр қоржынға
неше оқушы салғанын санау арқылы
қорытынды шығарылады.
Әрдайым жұмылған жұдырықтай
бірлікте, татулықта болып білім
жолында бірлесе еңбек
етсек,алмайтын қамал болмайды.
Бағалау оқушылардың материалды
меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
Саралау
оқушыларға
қалай көбірек
қолдау көрсетуді
жопарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға
қандай міндет
қоюды
жоспарлап
отырсыз?
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да, оқу туралы
даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы
даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
Математика ҚМЖ
Математика ҚМЖ
Математика ҚМЖ
Математика ҚМЖ
Математика ҚМЖ
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.