Математика панiнен сабак жоспары "Санды орнектер жане онын манi.(2-сынып)
Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
математика
2 кл
04.05.2017
Мақсаты:Санды өрнек туралы білімдерін бекіту, есептер шығарта отырып, өздігінен мәселені шеше білуге үйрету. Топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы, Кім жылдам
Корнекіліктер :ребус,суреттер
Сабақтың барысы:
Ынтымақтастық құру.Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлға аралық байланыс.Бір-біріне тілек айтадыТопқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі геометриялық фигуралар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
№5.docx
Сыныбы: 2«а»
Тақырыбы:Санды өрнектер және оның мәні.
Мақсаты:Санды өрнек туралы білімдерін бекіту, есептер шығарта отырып, өздігінен
мәселені шеше білуге үйрету. Топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру.
Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға
үйрету», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ)
пайдалану»
Сабақтың әдістәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум»
таксономиясы, Кім жылдам
Корнекіліктер :ребус,суреттер
Сабақтың барысы:
Ынтымақтастық құру.Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлға аралық байланыс.Бірбіріне тілек айтадыТопқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі геометриялық фигуралар
ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру І.Ой шақыру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдауШығарған есептерін оқыту
«Миға шабул»
Математикалық бой жазу сұрақтары
1.Төртбұрыштың неше бұрышы бар / 4 /
2.Қосуға кері амал / /
3.Бір аптада неше күн / 7/
5. Бүгін аптаның нешінші күні / 2/
6. Оқу жылы қай айда басталады ? /қыркүйек/
7. Шеңберде бұрыш бар ма ? / жоқ/
8. 3 алма көп бе, әлде 3 алмұрт көп бе ? /бірдей/
9.Емен ағашында 5 алмұрт, және 4 алма өсіп тұр . Неше жеміс ағашта өсіп тұр?
/ еменде алма мен алмұрт өспейді/
Жаңа сабақ: ІІ.Қызығушылығын ояту.
Ребус шешу (сандық өрнек)
Сандық өрнек пен әріпті өрнекті еске түсіру
20 – 1 76 – 6 90 – 10 19 + 1 70 + 6 90 + 10
Бұлар қандай өрнектер? (санды өрнектер) Олардың мәнін бірден таба аламыз ба?
а – 8 а – 30 а = 38 а + 8 8 + а а = 30
Бұлар қандай өрнектер? Оларды қалай табамыз? (олардың мәнін табу үшін
әріптердің орнына қойылатын белгілі бір сан болу керек)
ІІІ.Мағынасын тану. Венн диаграммасыСанды өрнекӘріпті өрнек
Білу, түсіну
№1Есепті шығара отырып, құмырсқа сөзін шығару
1тапсырма.Жұптық жұмыс№2,3 есептерді шеш
Х=13см7см2см1см (3см) Х=16см6см4см5см (1см)
№550дм+30дм+20дм (100дм) 2тапсырма. Қолдану№6 есеп
Сөз есепті оқушылардың топтасып постерде шығара білуге баулу. Топтасып,
ынтымақтастықта есептің шығару жолын, постерді пайдаланып шығара алады.
Топтық жұмыс Постерде есептің шартын, сұрағы, шешуі, жауабын жазып қорғату.
Бағалау: «Смайлик»
Топтық жұмысты бақылайды, бағалау жүргізеді. Оқушылар есепті мұқият оқиды. Есептің
шартын, сұрағы мен шешуін постерге жазып, қорғайды.
№6 Әр топқа сөзді есеп беруБерілген есептерді шығару
Ш30
Қ ? 70
Ш:7030=20
Ж:20 қарағай инесі
Берілген есептерді шығару
Қ10
Ұ ? 30
Ш:3010=20
Ж:20 ұзын ине
Сергіту сәті «Қос қарлығаш»Талдау
3 тапсырмаЖеке тапсырма беру оқулықпен жұмыс
№7,10+(124)=18 60(10+20)=30 4(4740)=11 4+86=6
(5030)+5=25 (6+6) 3=9 8+910=7 50+(136)=57
Жинақтау4тапсырма«Кім жылдам?»
№9есеп теңдеу шешу
15у=9 8+z=16 19x=10
у = 159 z=168 x=1910
у = 6 z=8 x=9
156=9 8+8=16 199=10
.Семантикалық карта
Қортынды :
Рефлексия : Сабақ сендерге ұнады ма?
Үйге тапсырма беру №8, №11. 91бет
Бағалау
Математика панiнен сабак жоспары "Санды орнектер жане онын манi.(2-сынып)
Математика панiнен сабак жоспары "Санды орнектер жане онын манi.(2-сынып)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.