Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары."Күрделі теңдеулерді шешу." 2 сынып
Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
математика
2 кл
01.04.2018
Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары."Күрделі теңдеулерді шешу." 2 сыныпқа арналған.
Сабақ жоспары бастауыш сынып мұғалімдеріне, жас мамандарға арналады.Сабақты жоспары бағдарламадағы жеті модулдің ішіндегі «Оқу мен жазудағы сын тұрғысынан ойлау» моделін басшылыққа ала отырып,басқа модульдерді кірістіріп, сабақтың мақсатын үш деңгейге құрылды.
ашық сабақ математика 2017ж Джандаралова.docx
Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары.
№3 Күршім гимназиясы
Күрделі
теңдеулерді
шешу.
Күні: 27.02.17ж Мұғалімнің есімі: Джандаралова Жанар Ахметкановна
Сынып: 2 «а»
Қатысқандар: 16
Сабаққа
негізделген
мақсат:
Сабақ
мақсаттары:
ойларын
Құрылымы күрделірек азайту амалымен байланысты теңдеулерді
шығару тәсілін қайталау,есепті түрлендіру, кері есептер құрастыру,
шығармашылық
өсіру, өзіндік тапсырмаларды
oрындайды.
1.Барлық оқушылар:
1.Құрылымы күрделірек азайту амалымен байланысты
теңдеулерді шығарады.
2.Оқушылардың басым бөлігі:
1. Екі амалды есептерді, кері есептерді шығарады.
3.Кейбір оқушылар:
1. Кері есептер, шығармашылық тапсырмалар орындай алады.
Тілдік мақсаты:
1. Оқушылар: Математикалық компоненттердің аттары бойынша
өрнектер құрып, мәнін есептеуге үйрету, өз ойларын жинақы айтуға
үйренеді. Жүйелі жауап беруге дағдыланады.
2. Негізгі сөздер мен тіркестер: Қосынды. Айырма, айырманың
мәні.
3. Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер:
5 –ші есепті талдау, кері есептер құрастыру
4. Талқылауға арналған тармақтар: Шығармашылық тапсырма :
5.Жазуға ұсыныс: 2 өздік жұмыс.
Алдыңғы оқу:
2 амалды есепке кері есептер құрып түйренді.
Жоспар
Уақыт Жоспарланған жаттығулар
Бағалау
Баста
луы
3мин.
Ұйымдастыру.
І.«Қызығушылықтарын ояту»
а) Психологиялық дайындық:
Балалар гүлім менің,
Ресурс
тар
Интер
бел
сенді
тақта.
Слайд Балалар – күйім менің.
Балалар – нұр сыйлайтын
Бүгінгі күнім менің – дей отырып,балалар,
сендерді өзіме қуат алатын шуақты күнге
теңеймін!Мынадай шуақты күн төсбелгісін
сыйлаймын
Оқушылар:
Кеудемдегі күн күлсін,
Бізге шуақ, нұр құйсын!
Мейірімді жан, өзіңмен,
Көңіліміз жайнап құлпырсын!
Олай болса осындай жақсы көңіл күймен
сабағымызды бастайық.
ә) смарт бейджик арқылы топқа бөліну.
Балалар, бүгін біздің сабағымыз ерекше түрде
өтеді. Бүгін сабақта күрделі теңдеулерді шеше
отырып, спорт кешеніне саяхатқа шығамыз,әр
түрлі спорттық ойындар туралы кеңінен
танысамыз.
Елбасымыз Н.Ә. Назарбаевтың «Қазақстан –
стратегиясының бір тармағы
2050»
«Салауаттылық
салты» жас
жеткіншектерді
шынығуға,
денсаулықты қорғауға бағытталған. Сондықтан
дені сау, тәні таза азамат болу үшін спортпен
шұғылдану керек. Біз бүгін ауылымыздағы спорт
кешеніне серуенге шығамыз. Біз мына спорт
кешеніне кіру үшін кілт пен білім керек. Кілтті
алу үшін мына тапсырмаларды орындаймыз.
Елімізде 2017 жылы спорт саласында қандай
жаңалықтар болды?
Қысқы Универсиада қай қалада өтті?
Қысқы Универсиада кімдерге арналған?
Эмблемасы қандай?
Спорттың қай түрінен жеңістер көрсетті?
Енді кілтті ашып, спорт кешеніне кіреміз,
спортпен айналысу үшін спорттық заттар керек.
Келесі тапсырманың шартын тыңдайық.
Ауызша тапсырмалар: «Спорттық бұйымдар»
Біз мына спорттық заттарды алу үшін, мына
тапсырмаларды орындаймыз.
өмір
спортпен
тар, пла
каттар
«бағдаршам»
әдісі
10мин Орта
сы
25мин.
ІІ. «Мағынаны тану».
Спорттың келесі түрі спорттық акробатика
немесе гимнастикалық жаттығулар.
спорттық акробатика туралы не білеміз ?
дене шынықтыру сабағында қандай
гимнастикалық жаттығулар жасаймыз?
гимнастикалық жаттығуларды жақсы орындау
үшін кітаптан есептер шығарамыз.
«Миға шабуыл» стратегиясы.
Кітаппен жұмыс:
№1.Өткенді қайталау.жұптық, топтық талдау,
ауызша орындау
№2 өздік жұмыс. Жұппен жұмыс.
Спорттың келесі түрі бәріміз жақсы көретін
волейбол ойыны. Волейбол туралы не білеміз?
Енді Волейбол жақсы ойнау үшін бәріміз топқа
бөлініп мына тапсырмаларды орындайық.
№5.
а) есепті оқыту
ә) талдау
1ші күні 14 (адам)
2ші күні ? 4еуі кем
Шешуі: ( 144) +14=24
Жауабы:барлығы 24 адам шашын қидырды.
Кесте бойынша кері есептер құрастыру
( топпен жұмыс)
№ 1ші
күні
барлығы
?
2ші
күні
10
1 ?
?
Маркер
лер,
дәптер
лер,
стикер
лер.
шапалақ
әдісі
А/
К
4
12
топ
3топ
4топ
Критериий
арқылы өзін
өзі бағалау,
топ
жетекшісі
бағалау.
?
?
24
24
?
2 14
3 ?
10
«Аялдама» әдісі.
«Аялдама» әдісі арқылы топ басшысы басқа топ
мүшелеріне есепті қалай шығарғанын түсіндіреді.
Сергіту сәті.
VІ. Ауызша (қасқыр мен түлкі жайлы ертегі есептер шығару)
1) Қасқыр мен түлкі 1 себет балық тауып
алады, оны бөліп жемекші болады. Сонда
қасқыр: Түлкі, сен маған қарағанда
есепті жақсы білесің ғой, балықтарды сен
бөлші дейді. Сонда қу түлкі қасқырдың
аңқаулығын пайдаланып былай бөліпті.
«Басбармақ»
әдісі
3
4
5
6
7
8
1
2
9
10
қасқыр
түлкі
Қайсысы артық, қайсысы кем алды?
Атай балықтан қайтар жолда қимылсыз жатқан
түлкіні көреді де, жақсы олжа деп шананың
артына лақтырып жібереді. Біраздан кейін қу
түлкі балықтарды лақтыра бастайды.
Түлкі: 1+2+4+8+16+32=63 7 минутта өзі түсіп
қалады. Түлкі қанша балық лақтырды?
Спорттың келесі түрі теннис. Ол туралы не
білеміз? Теннис ойынын жақсы ойнау үшін өз
бетімізбен жұмыс істейміз.
Математикалық диктант
1.Белгісіз сан мен 20ның қосындысы, 50 мен
10 ның айырмасына тең.
2.70 пен белгісіз санның айырмасы, 50 мен
6 ның айырмасына тең. 70х= 5063.
Топ
жетекшісі
бағалауы.
Өзін өзі
бағалайды.
Аяқта
луы
5мин
2мин
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі
1.Сабақты бекіту
1.Стратегия: «Ыстық микрофон»
2. Бағалау.Бағалау парақшаларын толтырады
Сабақтың басты сәттерін анықтау.
3.Үйге тапсырма. №6,5
Кері байланыс: « Сәттілік
баспалдағы»стратегиясы
Мұғалім: Сабағымызды аяқтай келе, елімізде
жақсы жетістіктері үшін спортшыларға
медальдар береді, мен сендерге сабаққа жақсы
қатысқандарың үшін бәріңе смайликтер беремін.
Топ
жетекшісі
бағалайды.
« Сәттілік
баспалдағы
»
Қосымша ақпарат Саралау
бағалау
Пән аралық байланыс,
Актмен байланыс,
құндылықтардағы
байланыс.
Тақырып
бойынша
қосымша ақпарат
беру арқылы
дүниетанымы
кеңейеді.Деңгейлі
к тапсырмалар
орындай отырып,
білімін
жетілдіруге
мүмкіндік
беремін..
Рефлексия
Сабақ кезеңдерінде бағдаршам,
шапалақтау, басбармақ әдістері
арқылы топ аралық бағаланады.
Кері есептер құрастыруда
критериий арқылы өзін өзі
бағалау,сабақтың соңында топ
жетекшісі бағалайды.Бір біріне ізгі
тілек айтып, ынталандырды.
Сабақта ән сабағымен
байланыс жүзеге
асады.Интербелсенді
тақтадан
слайдтар,бейнекөріністер
көрсетілді. Оқушылардың
спортқа деген сүйіспеншілік
сезімдері арта түсті.
Сабақты жоспарлауда бағдарламадағы жеті модулдің ішіндегі
«Оқу мен жазудағы сын тұрғысынан ойлау» моделін басшылыққа
ала отырып,басқа модульдерді кірістіріп, сабақтың мақсатын үш
деңгейге анықтадым. Оқушылардың сабаққа қызығушылығын
оятуда, ынтымақтастыққа үйрету мақсатында смарт бейжик
арқылы «топтастыру» әдісін қолдана отырып топтарға бөлдім.
Мағынаны тану» жаңа тақырып ашу кезеңінде « Миға шабуыл»
әдісі арқылы теңдеу ұғымдарын жұпта, топ ішінде белсенді
талдауға кірісті.А деңгейіндегі Е есімді оқушымның жауаптары
өте ұтымды шықты. Ойтолғаныс кезеңінде шығармашылыққа
жетелеу мақсатында оқушылар топтық шығармашылық
тапсырмалар орындады. Сабақты бекіту кезеңінде «Ыстық
микрофон» әдісі бойынша жоғары деңгейлі сұрақтар қоя
білді.Сабақтың әр кезеңінде көшбасшылыққа көңіл бөліп
отырдым Оқушылар күрделі теңдеулерді шешіп,
анықтап,шығармашылық жұмыс істеуге дағдыланды.. Сабағымда
7 модуль әдіс тәсілдерін тиімді қолдана отырып мақсатыма
жеттім деп ойлаймын.
Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары."Күрделі теңдеулерді шешу." 2 сынып
Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары."Күрделі теңдеулерді шешу." 2 сынып
Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары."Күрделі теңдеулерді шешу." 2 сынып
Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары."Күрделі теңдеулерді шешу." 2 сынып
Математика пәнінен қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары."Күрделі теңдеулерді шешу." 2 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.