1.5.2.1 цифрды саннан ажырата алу, біртаңбалы сандарды түрлі әдістермен көрнекі бейнелеу: сандық түзуде, нүктелердің, таяқшалардың жиынтығы түрінде және т.б.
1.5.1.2 **сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану
1.5.2.3 сандарды қосуды, алуды, салыстыруды (артық/кем), көрші сандарды, сандық аралықтарды, сандар тізбегін көрсету үшін сандық түзуді қолдану
1.5.2.2** «+», «-», «=» белгілерін, цифрларды пайдалану
Документ Microsoft Word.docx
Математика
Сабақ тақырыбы:
Күні :
СЫНЫП: 1сынып
10 саны және цифры
03.10.16
Мектеп: Шаған ЖОББМ
Мұғалімнің есімі: Муратова К.О
Қатысқандар саны:
20
Қатыспағандар саны:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Оқу мақсаты:
Жетістік критерийлері
Тілдік мақсаттар
1.5.2.1 цифрды саннан ажырата алу, біртаңбалы сандарды түрлі
әдістермен көрнекі бейнелеу: сандық түзуде, нүктелердің,
таяқшалардың жиынтығы түрінде және т.б.
1.5.1.2 **сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды
пайдалану
1.5.2.3 сандарды қосуды, алуды, салыстыруды (артық/кем), көрші
сандарды, сандық аралықтарды, сандар тізбегін көрсету үшін сандық
түзуді қолдану
1.5.2.2** «+», «», «=» белгілерін, цифрларды пайдалану
Барлық оқушылар:цифрды саннан ажырата алады, біртаңбалы
сандарды түрлі әдістермен көрнекі бейнелейді
Оқушылардың басым бөлігі:цифрды саннан ажырата алады,
біртаңбалы сандарды түрлі әдістермен көрнекі бейнелейді, сандарды
салыстыра алады
Кейбір оқушылар:цифрды саннан ажырата алады, біртаңбалы
сандарды түрлі әдістермен көрнекі бейнелейді, сандарды салыстыра
алады,сандарды қосуды, алуды қолданады
Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажырата алады; 10 санының
орнын сан түзуінде таба алады; 10 санының құрамын анықтай алады;
10 цифрын жаза алады.
Біртаңбалы, екітаңбалы, реті, алдыңғы, сан түзуі, келесі, түсіп қалған
сан, сан, цифр.
Топта бірлесіп жұмыс істеуге қалыптасады
Дүниетану
10ға дейін ауызша санау дағдылары қалыптасқан, сан түзуі туралы
түсінігі қалыптасқан, сан құрамы туралы біледі.
Құндылықтарды дарыту
Пәнаралық байланыстар
АКТ қолдану дағдылары Санды пернетақта жазып көреді
Бастапқы білім
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
Сабақтың барысы
Сабақтағы жоспарланған
ісәрекет
Шаттық шеңбері.
Қол алысып қане біз,
Достасайық бәріміз.
Қайырлы күн жер Ана!
Қайырлы күн достарым
Сіздерді көргеніме қуаныштымын.
Оқушылардыңзейініншоғырландыру;
оқушыларменбіргесабақмақсаттарын/ОМ/ анықтапалу
Бүгін сабақта 10 санымен танысамыз, 10 саны құрамын
білетін боламыз.
Ресурстар
010
сандары
жазылған
кеспеқағаз Сабақтың
ортасы
дар
2 дана
алма,
домино
Уроки
Тетушки
Совы
Арифметик
а
Малышка.
Цифра 10
https://www
.youtube.co
m/watch?
v=ujvtv5_
PLk
(Ұ)Күзгі бақ туралы әңгімелесу. Жеміс жинау.
Қанша ағаштың жемісі жиналған?
Барлығы қанша ағаш?
Қанша алма ағашының жемісі жиналмаған?
10 санын қалай шығарып алуға болады?
10 санының басқа сандардан қандай айырмашылығы бар?
1,2,3,4,5,6,7,8,9,0 бір таңбалы сандар.
Неліктен бір таңбалы сандар деп аталады?
(МК) 10 санымен жұмыс жүргізу.(23слайд)
Сан түзуіндегі сандарды санату.10 санының сан түзуіндегі
орнын көрсету.
Он саны екі таңбалы сан.Ол екі цифрмен жазылады. Сан
түзуінде 10 санының сол жағында бір таңбалы сандар, оң
жағында екі таңбалы сандар орналасады.
Тірек сөздермен таныстыру
Ондесятьten
Екі таңбалы сан двузначное числоtwodigitnumber
Бір таңбалы сан однозначное числоonedigitnumber
(Ұ) 10 санына байланысты мультфильм тамашалау.
10 саны туралы не білуге болады? Назар аударыңыдар.
Сонымен, 10 саны неше таңбалы санға жатады?
Неліктен?
Бір таңбалы сандарды атаңдар. Оларды неліктен бір
таңбалы сандар деп атайды?
10 санының алдында қай сан бар? Ол сан түзуінде 10
санның оң жағында ма, әлде сол жағында ма?
10 санын қалай алуға болады?
10 сан натурал сан ба?
Неліктен натурал сан деп ойлайсыңдар?
(Ұ)Суретте барлығы қанша сан бар?(4 слайд)
Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды анықтау.
(ТЖ) Қанша жеміс бар?
Құрамы бес оқушыдан топ құру. Барлығы жемісті 10
данадан жинайтынын айту. 1алша, 2өрік, 3 алмұрт, 4
алма, 5банан санап, 10ға дейін толықтырады.
(Ж) Шығарып көр
Санды 10ға дейін толықтыр.
Сұрақ белгісінің орнына қандай санды қоямыз?
10
10 7
9
?
?
10
5
6
?
?
10
Сергіту сәті
Аяқпенен топ, топ, топ,
Алқымменен лоплоплоп,
Бір оңға, бір солға
(Ө,Тәж)
Домино тастары арқылы 10 санын шығару
Домино тасының екі жартысында да, нүктелер саны 10
болатындай етіп теріп алу керек.Мысалы 5 пен 5, 6 мен 4 т.
с.с
Дәптермен жұмыс. (31б)
Сан түзуіндегі сандарды жазу.
Сан түзуінде 1ден 10ға дейінгі сандарды орналастыру
және 10 санының орнын анықтау.10 санын айналдыра
қоршау.
Әрбір қапта 10 көкөніс болатындай етіп, суретті
толықтырып сал.
Суреттегі берілген әр қаптағы көкөністі санау, содан кейін
әр қаптағы көкөністің саны 10 болу үшін жетпей тұрған
көкөністі салу.
Сабақтың мақсатына жете алдық па? Кәне ойланайық,
10 санының алдында қандай сан тұратынын білемін
бе?
10 саны туралы не білдім?
10 санының құрамы қандай сандар болуы мүмкін
екенін анықтай алдым ба?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
смайликтер
Денсаулы
қ және
қауіпсіздік
техникасы
ның
сақталуы
Оқушылардың қандай сандар бір таңбалы және екі таңбалы
екенін түсінгендерін жауаптарына қарай, 10 санының орнын
сан түзуінде таба алатынын; 10 цифрын жаза алатынын
бақылау арқылы бағалау.
Сергіту
сәттерін
өткізу
Сабақтың соңы
Дифференциация –
оқушыларға көбірек
қолдау көрсетуді
қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды
жоспарлап отырсыз?
Санауға, цифрларды
жазуға қиналатын
оқушыға дербес қолдау
көрсету.
Қабілетіжоғарыоқушыл
ардысан құрамын анықтауға
қиналатыноқушыменжұ
птастырып тапсырманы
орындату.
Математикадан сабақ жоспары "10 саны және цифры"
Математикадан сабақ жоспары "10 саны және цифры"
Математикадан сабақ жоспары "10 саны және цифры"
Математикадан сабақ жоспары "10 саны және цифры"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.