Бұл сабақ жоспарын мұғалім жаңартылған сабақ жоспарында яғни ҚМЖ жазғанда ресурс ретінде қолдануға болады. 1-ші сныпта балаларды сабақта шығармашылық жұмысқа талпындырып, сабаққа қызығушылығын оятады. Музыкадан өз шығармашылығын көрсетеді. Топта, жұпта, жеке жұмыста өзінің ойын еркін жеткізіп,үнемі ізденіс үстінде жүруге талпындырады.Бұл материялды мұғалім күнделікті сабақ кезінде қолданады.
Документ Microsoft Word.docx
Еңбекке баулу
3 сынып
Уақыты:
Пән мұғалім:
Сабақтың
тақырыбы
Сабақтың жалпы
мақсаты
Әдістәсілдер
Көрнекіліктер
Топқа бөлу
Үй тапсырмасын
сұрау
Қызығушылықты
ояту
Қатырма қағаздан ыдыс жасау
1. оқушыларға ыдысаяқ туралы түсінік бере отырып,иқағаздан ыдыс жасауды
үйрету;
2. оқушылардың ойқиял қабілетін, шығармашылық, танымдық қабілеттерін дамыту
3. оқушыларды сабақ барысында ұқыптылыққа, тазалыққа, еңбек, өнер сүйгіштікке
тәрбиелеу
Ойын сабақ. Ой қозғау,түсіндіру,топпен жұмыс,құрастыру.
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту, сарамандық жұмыс
Тапсырма түрлері: жеке жұмыс. Топтық жұмыс және деңгейлік тапсырма
Еңбекке баулу оқулығы 4 сынып, слайд.
Оқушыларды карточка мен сурет салу арқылы топқа бөлу .
Ұйымдастыру кезеңі.
Сынып оқушыларын сабаққа дайындау.
Ыдысаяқ түрлері арқлы топқа бөлу.
«Серпілмелі сұрақтар» қою арқылы үй тапсырмасын тексеру
«Байқап қал!»
Топқа бөлінген кезде құрастырылған суретте не бейнеленгенін және ол ыдысты не
үшін пайдаланатынымызды айтып өтейік.
Шәйнек – қайнаған шәйді демдеуге арналған ыдыс.
Кесе – шәй құюға арналған ыдыс.
Тәрелке – салат және басқа да тағамдарды салуға арналған ыдыс.
Оқушылар алдарындағы суретке қарап отырып өздерінің ойларын айтады,
пікірталасқа қатысады.
Папье – маше желім қосылған суға қағазды батырып қатты материал бетіне жапсыру
арқылы немесе көлемді зат бейнесін жапсырмалап орындалатын жұмыс. Жұмыс
кезінде қағаз, желімнен басқа гипс және басқа да қосымша материалдарды
пайдалануға болады.
Папье – машемен жұмысқа кереті үлгіні алу үшін жайпақ табақша, кесе, түрлі
геометриялық фигураларды пайдалануға болады. Сергіту сәті
Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан.
Саусақтарың әйбат,
Былайбылай ойнат.
Ой сергітеді,шашағандары басылады
Жаңа материалмен
жұмыс.
Мұғалімнің түсіндірмесі Қағаздан ыдыс жасау жұмысының орындалу реті:
1. ыдыс жасауға қажет болатындай газет қиындыларын дайындаймыз.
2. 50 мл суға 2 ас қасық ұн салып, араластырып желім дайындаймыз. 3. таңдаған ыдысымызды төңкеріп қойып, ыдысқа қажет газет қиындылары жабысып
қалмауы үшін ыдысты вазелин майымен майлап шығамыз. 4.
газет қиындыларын ұннан жасалған желімге малып, ыдысты айналдыра желімдеп
шығамыз. Ең соңғы қабатынақ қағазбен тегіс, біркелкі етіп жапсырмалаймыз.
Ескеретін нәрсе, қағаз желімденген кезде ыдыс беті кедірбұдырсыз тегіс болуы
керек. 5. қағаз
арасында ауа қалмайтындай етіп қабаттап жапсырған соң, бөлме температурасында
кептіруге қоямыз. 6. кепкеннен
кейін қалыптан ыдысты түсіріп алып шетін өңдейміз.
7. дайын ыдысқа ою өрнек түрлі – түсті қағаздан қиып немесе акварель бояуымен
бояп безендіреміз.
«Есіңде сақта!» Қауіпсіздік ережелерін ұмытпа.
Алдымен жұмыс орныңды дайындап ал.
Керекті құралдарды, суды шашып ойнама.
Жұмыс кезінде және жұмыс соңында қолыңды шүберекпен сүрт.
Жұмыс соңында киімдеріңді реттеп, жұмыс опнын ретке келтір.
САРАМАНДЫҚ ЖҰМЫС.
«Жайпақ табақшаны» папье – маше тәсілімен жасап шығару.
«Құпия сандық» ойыны.
Сандыққа салынған құпиялы сұрақтарға жауап беру.
Папье – маше қалай орындалатын жұмыс?
Папье – маше жұмысын орындаудың кезеңдерін кезекпен – кезек айтып шық. Папье
– маше тәсілімен тағы қандай нәрселер жасауға болады?
Ой толғаныс
Үйге тапсырма беру. өз бетінше жұмыс жасау.
Бағалау
Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалап , баға қою.
Кері байланыс
Оқушылар бүгінгі сабақты түсінгенін стикерге жазып, «Білім қоржынына»
жапсырады. Плакат стикер .
Музыка "Весёлый паровоз" (1класс)
Музыка "Весёлый паровоз" (1класс)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.