Орта мерзімді жоспар
Оценка 4.6

Орта мерзімді жоспар

Оценка 4.6
Образовательные программы
docx
математика
8 кл
25.03.2017
Орта мерзімді жоспар
Бұл жоспарды сегізінші сыныпқа арнап Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу арқылы есептер шығару тақырыбына орта мерзімді жоспар етіп жасадым. Мақсаты Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу арқылы есептер шығаруда қолдану. Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер, кіріктірілген модульдер, бағалау оның ішінде оқыту үшін бағалау қарастырылды.Тізбектелген сабақтар топтамасынан Орта мерзімді жоспар. Соның бірі қысқа мерзімді жоспар
ОМЖ.docx

Тізбектелген сабақтар топтамасы орта мерзімді жоспарлау

Мақсаты: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу арқылы есептер шығаруда қолдану.

Р/с

Тақырыбы

Мерзімі

Оқытудың негізгі мақсаттары

Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Кіріктірілген модульдер

Оқу нәтижелері

Бағалау оның ішінде оқыту үшін бағалау

Барлығын қосқанда

Негізгідереккөздері

1

Ариф-метикалық ква-драт түбір-дің қасиет-тері.

12. 10

Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу және есеп шығару әдісін меңгеру.

Шаттық шеңбері,  «Ой қозғау»,

 «Сен маған, мен саған», сұрақ жауап

 «Айналмалы сұрақтар»  «БББ» кестесі, «Еркін жауап» 

 Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер.Сын тұрғысынан ойлау.              Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалауДарынды және талантты балаларды оқыту.                   Жас ерекшеліктері не сәйкес оқыту мен оқу                    Оқыту мен оқуда Ақпаратты-коммуникация лық технологияны пайдалану

Оқушылар арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі және есеп шығару әдісін меңгереді.

Бірін-бірі бағалау

 

Жазбаша немесе ауызша түрде бағалау

-Білімдерін бекіту сұрақтары арқылы тақырыпты меңгереді.

- талантты және дарынды балаларды оқытуға арналған тапсырмаларды орындай алады.

Интерактивті тақта

Слайдтар топтамасы 

Оқулық

Үлестірме қағаздар

2

Тақы-рып бойын-ша есеп-тер шыға-ру

14. 10

Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу және есеп шығару міндетін және әдісін меңгеру.

 «қарлы боран»,

 кестемен жұмыс

«БББ» кестесі, «Еркін жауап» 

Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау.               Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау       Дарынды және талантты балаларды оқыту.                    Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу                    Оқыту мен оқуда Ақпаратты-коммуникациялық технологияны пайдалану

оқушылар арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі және есеп шығару әдісін меңгереді. А,в,с деңгейлік тапсырмаларды орындай алады

 

Бағалау критерийі арқылы топ арасында бір-бірін бағалау

-Кеңейтілген тапсырмалар ды орындай алады.

Интерактивті тақта

  Слайдтар топтамасы

3

Көбейткішті түбір таңба-сының алдына шыға-ру

16.  10

квадрат  түбірдің астындағы көбейткішті түбір таңбасының алдына шығаруды білу

 «тыңда-айт»,

оқулықпен жұмыс, «стоп кадр»

«БББ» кестесі, «Еркін жауап» 

 Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау.               Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау       Дарынды және талантты балаларды оқыту.                    Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу                    Оқыту мен оқуда Ақпаратты-коммуникациялық технологияны пайдалану

Есептер  шығаруда  квадрат  түбірдің астындағы көбейткішті түбір таңбасының алдына шығаруды біледі

 

көңіл-күй  смайликтері

кері  байланыс арқылы

-Деңгейлік тапсырмаларды орындай алады.

-cабақ сайын керi байланысты жүйелi түрде жүзеге асырылады;

Таратпа материалдар оқулық

4

Көбейткішті түбір таңба-сының астына енгізу

19. 10

Квадрат   түбірдің алдындағы көбейткішті түбір таңбасының астына енгізуді білу

Домино ойыны

Венн диаграммасы

 «ұшақ ұшыру», «жалғасын тап»

«БББ» кестесі, «Еркін жауап» 

Оқу мен оқыту-дағы жаңа әдіс-тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау.     Оқыту үшін бағалау, оқу үшін баға-лау. Дарынды және талантты балаларды оқыту.    Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу.Оқыту мен оқуда Ақпаратты-коммуникациялық технологияны пайдалану

Есеп шығаруға квадрат   түбірдің алдындағы көбейткішті түбір таңбасының астына енгізуді біледі.

Ишара арқылы

Бағдаршам бойынша

«2 жұлдыз, 1 тілек»

- Сөз жұмбақ құрау арқылы тақырыпты меңгереді

- Қатені табуды біледі.

Флипчарт

Маркер

суреттер

 

 

Дербес жеке сабақ. Қысқа мерзімді жоспарлау

Тақырып:   Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері

Ы Алтынсарин атындағы гимназия. Арқалық қаласы

Күні:  12 10 2016ж

Қатысушылардың саны 21

Қатыспағаны:

Пән:  алгебра

Мұғалімнің аты –жөні: Абжанова Л Т

Сынып:  8

Оқыту мақсаты:

Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі. Есеп шығаруда қолдана алады.

Оқыту мақсаты / Күтілетін нәтижелер:

Барлығы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі.

Көпшілігі: Есеп шығаруда қасиеттерді қолдана алады.

Кейбіреулері: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып, күрделенген есептерді шығара  алады.

Тілдік мақсат:

 Ғаламтордан алынған ақпараттар арқылы тұжырымды пікір айтуға ұмтылады. Ғылыми дәлелдерге сүйенеді.

Алдыңғы (бұрынғы) оқыту

Өткен тақырып бойынша миға шабуыл  «Сен-маған, мен-саған»   ойыны арқылы  сұрақ-жауаптар

 

Жоспар:

Жоспарлау уақыты

Жоспарланған іс -әрекеттер

 

 

Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушылардың іс -әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 мин

Ұйымдастыру кезеңінде   сыныпта «Шаттық шеңбері» арқылыпсихологиялық ахуал енгіземін. 

 

Оқушылар сабаққа дайындалады. «Шаттық шеңберіне» тұрады. Бір – біріне жақсы тілек айтады

Мадақтау арқылы бағаланады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сандар жазылған стикерлер

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта, 

Слайдтар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Негізгі бөлім

 

 

 

Топпен жұмыс

(10 мин)

 

 

Үй тапсырмасын сұрау.

Миға шабуыл

«Мен саған, сен маған» ойыны,  өткен тақырыптарға шолу

Үй тапсырмасын бекіту.

Қысқа түсініктерін , өз ойларын айтады.

Сандар арқылы топтарға бөлу

  Жаңа сабақ.

Қызығушылықты ояту.

Презентация. 

Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері, амалдарды орындау, өрнектерді ықшамдау, теңдеу шешудің    анықтамасын  өздеріне  тұжырымдатамын.

 

 

 

Сұрақ жауап арқылы

Бір-біріне сұрақтар қояды

«Натурал», «Рационал»,  «Бүтін », «Нақты» топтарына бөлінеді.

Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері, амалдарды орындау, өрнектерді ықшамдау, теңдеу шешудің    анықтамасын  өздері  тұжырымдайды.

 

 

 

 

Бірін-бірі бағалау

 

Жазбаша немесе ауызша түрде бағалау

 

 

Деңгейлік тапсырмалар

 (15 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тест тапсырмалары

(10 мин)

Оқушылар оқулықтағы  есептерді орындағанда  өзінің  білетін мәліметтерін пайдалана отырып, практикалық білігі негізінде  ізденіске жетуіне  жағдай тудырамын және есептің орындалуына ғылыми негіздеме бергізе отырып өз пікірін даярлауға  қолайлы сәт туғызамын.              

Жас ерекшеліктерін ескере отырып,    дарынды  мен талантты  оқушыларға  шығармашылыққа жетелейтін тапсырмалар беремін.

Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері, амалдарды орындау, өрнектерді ықшамдау, теңдеу шешудің    анықтамасын  өздері  тұжырымдайды. Топтық жұмысқа белсенді қатыса алады, мақсат пен күтілетін нәтижеге сәйкес қалыптастырушы және жиынтық бағалау әдістерін тиімді жүзеге асырады.

Тапсырмаларды орындау  арқылы ізденеді. Күрделенген тапсырмаларды орындайды.

Оқушы пікірі мен талдау жұмыстарын бағалайды. Топтық және жекелей жетістіктерді бағалау. Ұпай саны бойынша бағалау. 6 – 12 ұпай — «3» .  13 – 20 ұпай — «4»,   21 – 42 ұпай — «5».              бағалау критерийлері бойынша бағаланады.

Бағалау критерийі арқылы топ арасында бір-бірін бағалау

Үлестірме материалдар,  формулалар кестесі

 

Интербелсенді тақта, 

Слайдтар

Флипчарт,

 маркерлер

Рефлексия  (3 мин)

«Табыс» ағашына алмалар  жабыстырады.

·   Жасыл алма: Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім.

·   Сары алма: Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналдым.

·   Қызыл алма: Сабақ маған түсініксіз.

 

Қағаздарды  өздері таңдап алып  ағашқа магнит көмегімен алмаларын жабыстырады.

 

кері  байланыс арқылы

Табыс ағашының суреті.

Жасыл алма, сары алма, қызыл алма суреттері

Қосымшы ақпараттар:   «Арифметикалық квадрат түбір» туралы     реферат жазу

Дифференциация

Қ атысушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?

Анағұрлым дағды қалыптасқан қатысушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

Бағалау – қатысушылардың білімін  / прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (ақпаратты қорытындылау бағалау идеясы)  Ой қорытуға  сабақ соңында сұхбаттасуға шақырар пікір қолданамын

Пән аралық байланыс. Физика пәнінен есептер шығару

Үйге тапсырма (2 мин)

Сыныпта жасаған тапсырмалар төңірегінде тест жұмысын орындайды. Үй тапсырмасын  дұрыс орындауға бағыт беремін.

Рефлексия

 

 

Оқыту сабақтың мақсатына жете алдыңыз ба?

Бүгін қатысушылар нені үйренді?

 

 

 

Оқытуда атмосфера қалай болды?

 

Менің дифференцирленген әдіс – тәсілдерім жұмыс барысында қаншалықты орындалды?

 

Мен кестеге сай жұмыс жасадым ба?

 

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуіме болады және неге?

Бұл орынды өз сабағыңыз бойынша бақылау барысын жасауға қолданыңыз.  Сол  жақ бағанда жазылған сұрақтарға жауап бере өз сабағыңыз бойынша жазыңыз.

Әр топ тапсырмаларды  кестеге сәйкес орындайды.

Нақты жауап, дәлелді ізденіс, қорытынды пікір  үшін интерактивті тақта арқылы берілген тест тапсырмаларын қолданамын.

Есептер арқылы оз ойларын дәлелді  ізденіспен  сауатты жеткізеді.

Жауапкершілікті сезініп, қосымша материалдармен жұмыс істей алады, шығармашылық әрекеттерін дамытуға, тұлғалық қасиеттерін дамытуға жол ашамын.

Есептер  шығаруда оқушылардың сөздік қоры толығып, сабақта өздерін еркін сезінеді, бағалау критерийлері бойынша бағалауды үйренеді, топтық жұмысқа белсенді қатысып,  мақсат пен күтілетін нәтижеге сәйкес қалыптастырушы және жиынтық бағалау әдістерін тиімді жүзеге асыру арқылы сыни тұрғыда ойлай біледі, білімі мен қабілеттерін дамыта отырып, логикалық ойлауы артып, АКТ ақпаратын өңдеп қолдана алады.

 

Қорытынды бағалау

 

Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1: Топтағы бірлескен оқу арқылы өз идеяларын айту сәтті болды.

2: Нақты жауап, дәлелді ізденіс, қорытынды пікірге баулу үшін тест тапсырмалары сәтті болды.

  Сабақты жақсартуға мүмкін болатын екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1: Оқулықтағы  есептерді орындағанда  өз білетін мәліметтерін пайдалана отырып есеп шығару

2: бағалау критерийлері бойынша бағалауды үйрену сабақты жақсарту жағдайы

Сынып / аудитория жағдайында мен қандай жаңалық білдім, сонымен қатар жеке қатысушылар туралы не білдім, менің келесі сабақты өткізуіме осы аталғандар қалай әсер етеді / қалай көрініс табады?

 


 

Тізбектелген сабақтар топтамасы орта мерзімді жоспарлау

Тізбектелген сабақтар топтамасы орта мерзімді жоспарлау

Оқыту мен оқуда Ақпаратты-коммуникация лық технологияны пайдалануОқушылар арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі және есеп шығару әдісін меңгереді

Оқыту мен оқуда Ақпаратты-коммуникация лық технологияны пайдалануОқушылар арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі және есеп шығару әдісін меңгереді

Ақпаратты-коммуникациялық технологияны пайдалануоқушылар арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі және есеп шығару әдісін меңгереді

Ақпаратты-коммуникациялық технологияны пайдалануоқушылар арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін біледі және есеп шығару әдісін меңгереді

Көбейткішті түбір таңба-сының алдына шыға-ру 16

Көбейткішті түбір таңба-сының алдына шыға-ру 16

Дербес жеке сабақ. Қысқа мерзімді жоспарлау

Дербес жеке сабақ. Қысқа мерзімді жоспарлау

Сандар жазылған стикерлер

Сандар жазылған стикерлер

Тест тапсырмалары (10 мин)

Тест тапсырмалары (10 мин)

Бағалау – қатысушылардың білімін / прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (ақпаратты қорытындылау бағалау идеясы)

Бағалау – қатысушылардың білімін / прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (ақпаратты қорытындылау бағалау идеясы)

Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту) 1:

Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту) 1:
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.03.2017