Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"
Оценка 4.6

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
биология
6 кл
05.04.2018
Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жалпы құстар туралы, олардың тіршілігі мен пайдасы туралы түсіндіру. 2. Оқушылардың белсенділігін, қызығушылығын, сөздік қорын, ой - өрісін дамыту. 3. Құстарды қорғауға, қамқоршы болуға, табиғатты сүюге тәрбиелеу. Сабақтың міндеттері: Білімдерін пысықтайды және бір-бірінің ойларын тыңдап, құрметтеуге үйренеді. Ойларын жинақтап, қоршаған ортаға қамқорлық сезімі оянады. Сабақта қолданылатын әдістер-тәсілдер: сұрақ - жауап, әңгімелеу, топпен жұмыс, жекеше жұмыс, иллюстративті-көрсету Құрал-жабдықтар: оқушылардың құстар туралы суреттері, стикер, постер, жұмбақ, компьютер,видео Сабақтың түрі: жаңа сабақ Пәнаралық байланыс: биология Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру; Баланың сабаққа зейінін аудару. 2 топқа пазл әдісі бойынша бөлу. «Бұлбұл» және «Көкек» топтарыСабақтың мақсаты: Оқушыларға жалпы құстар туралы, олардың тіршілігі мен пайдасы туралы түсіндіру. 2. Оқушылардың белсенділігін, қызығушылығын, сөздік қорын, ой - өрісін дамыту. 3. Құстарды қорғауға, қамқоршы болуға, табиғатты сүюге тәрбиелеу. Сабақтың міндеттері: Білімдерін пысықтайды және бір-бірінің ойларын тыңдап, құрметтеуге үйренеді. Ойларын жинақтап, қоршаған ортаға қамқорлық сезімі оянады. Сабақта қолданылатын әдістер-тәсілдер: сұрақ - жауап, әңгімелеу, топпен жұмыс, жекеше жұмыс, иллюстративті-көрсету Құрал-жабдықтар: оқушылардың құстар туралы суреттері, стикер, постер, жұмбақ, компьютер,видео Сабақтың түрі: жаңа сабақ Пәнаралық байланыс: биология Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру; Баланың сабаққа зейінін аудару. 2 топқа пазл әдісі бойынша бөлу. «Бұлбұл» және «Көкек» топтары
открытые уроки и мероприятия.docx
ПӘН:  қазақ тілі        6 «Б» сынып Сабақтың тақырыбы: Құстар­біздің досымыз. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жалпы құстар туралы, олардың тіршілігі мен пайдасы туралы  түсіндіру. 2. Оқушылардың белсенділігін, қызығушылығын, сөздік қорын, ой ­ өрісін  дамыту. 3. Құстарды қорғауға, қамқоршы болуға, табиғатты сүюге тәрбиелеу. Сабақтың міндеттері: Білімдерін пысықтайды және бір­бірінің ойларын  тыңдап, құрметтеуге үйренеді. Ойларын жинақтап, қоршаған ортаға  қамқорлық сезімі оянады. Сабақта қолданылатын әдістер­тәсілдер: сұрақ ­ жауап, әңгімелеу, топпен  жұмыс, жекеше жұмыс, иллюстративті­көрсету Құрал­жабдықтар: оқушылардың құстар туралы суреттері, стикер, постер,  жұмбақ, компьютер,видео Сабақтың түрі: жаңа сабақ Пәнаралық байланыс: биология Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру; Баланың сабаққа зейінін аудару. 2 топқа пазл әдісі бойынша бөлу.  «Бұлбұл»  және «Көкек» топтары Психологиялық ахуал Шаттық шеңбері Орнымыздан тұрайық, Алақанды созайық. Алақанда жылулық, Досымызға сыйлайық. ІІ. Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру. Жұмбақ шешу: Қара түстi қарқылдақ, Ұшып­қонып жалпылдап. Қоқыстарды шоқиды, Жем iздейдi там­тұмдап. (Қарға) Екi айыр құйрығы, Қияқ мұрт қанаты, Ұшқырлардың жүйрiгi. (Қарлығаш) Жақсы балалар, бүгін біз сабақта құстар туралы әңгімелейміз. Тағы қандай  құстардың атауларын білесіңдер? Жақсы! Мына видеоға назар аударайық!  видеода әр түрлі құстардың тіршілігі бейнеленген. Бүгінгі сабақта біз сіздермен жаңа сөздерді үйреніп, мәтінмен жұмыс  жасаймыз, мәтінге байланысты тапсырмаларды орындаймыз. III. Ой қозғау  ­Алдарында ненің суретін бейнеленген? ­Орманның суреті. ­Орманда не өседі? ­Орманда ағаштар өседі? ­Ал орманда нелер жоқ? ­Орманда құстар жоқ. ­Жақсы сендер топ бойынша тапсырма орындап, әрбір тапсырманы дұрыс  орындаған жағдайда сендерге құстардың бейнесі беріледі. Сол бейнені сендер  орманға орналастыруларын қажет. ­Келістік пе? IV.Жаңа сабақты меңгеру кезеңі: ­Онда бірінші тапсырма. Сөздікпен танысайық. Сөздерді оқу, сөз тіркесін,  сөйлем құрастыру.(ауызша) Сән беру­украшать Жыл құстары­перелетные птицы Қыстап қалатын құстар­зимующие птицы Ұя салу­вьют гнезда Балапан басып шығару­выводят птенцов Бүршік­почка Үскен  жемістер ­  замороженные ягоды Қорек етеді­питаются Жемшашар­кормушка Зиянды жәндіктер­вредные насекомые ТАПСЫРМА 1 Мәтінмен жұмыс. Оқу, аудару, сұрақтарға жауап беру. Құстар табиғатқа сән береді. Құстардың түрлері өте көп.Құстар жыл  мезілдеріне байланысты екі топқа бөлінеді: жыл құстары және қыстап қалатын құстар. Жыл құстары көктемде ұшып келеді. Олар ұя салып, балапан басып  шығарады. Ал қыстап қалатын құстар қысы ­жазы өз мекенінде тіршілік етеді.  Олар ағаш бүршігін, кепкен жемістерді қорек етеді. Құстар ­біздің досымыз.  Адамдар оларға жемшашар жасап, оған нан қоқымын, жем шашып береді.  Құстар ­өте пайдалы, олар ағаштарды зиянды жәндіктерден қорғайды. АБКК­оқиды ТАПСЫРМА 2 Сұрақтарға ауызша жауап беру. Әр топқа үш сұрақтан беріледі. Құстар табиғатқа не береді? Жыл құстар қашан ұшып келеді? Адамдар құстарға не береді? Құстар ағаштарды нелерден қорғайды? Құстар қандай топтарға бөлінеді? Құстар кімдердің досы? ТАПСЫРМА 3«ТОПТАСТЫРУ» Мына құстарды екі топқа топтастыру.Әр топқа құстардың суреттері беріледі.  Күннің жанына жыл құстарын, жемшашар жанына қыстап қалатын құстарды  қою керек. Күн ­ қарлығаш, бұлбұл, аққу, көкек. Жемшашар ­ торғай,  сауысқан, көгершін,қарға. АБКК бәрімен бірге жұмыс істейді IV.Бекіту. ТАПСЫРМА 4. Мына сөздерден сөйлем құрастыр. ұясын, құстардың, болмайды, бұзуға. құстарға, мен, жем, шашамын. табиғатты, қорғайды, зиянкестерден, құстар. V.СЕРГІТУ КЕЗЕҢІ: Қимылмен көрсету. Құстар болып ұшамыз. / Қанат жайып ұшу/ Құстарға жем шашамыз / Саусақтармен жем себелеу/ Құстарға ұқсап жем жейміз / Бастарын жоғары ­төмен көтеру / Құстарға ұқсап су ішеміз / Басты шалқайта көтеру/ Құстар болып ұшамыз / Қолды жайып ұшу/ ТАПСЫРМА 5. Әр топқа екі сөзден септеуге беріледі. Мына сөздерді септе: құстар, жемшашар, табиғат, достар Дарынды оқушыларға жекеше жұмыс –таныс емес мәтіннің мазмұнын  айту  ТАПСЫРМА 6.Логикалық тренинг «Қиындыдан құрастыру Әр түрлі қиындыға бөлінген құстардың суретін топ болып құрастырып  шығулары керек.Әр топ бір құстың суретін құрастыруылары керек. Және сол  құс постерге түсіріп туралы әңгімелеп берулері керек. (қарлығаш,аққу,) АБКК­бөлек  басқа пазл жинайды  VІ. Бағалау. Балалар, тақтаға орман суретіне назар аударайықшы! Не  өзгерді?Орманда нелер пайда болған? Ол қандай құстар екен? Қандай құстар  көп екен? Ендеше қай топ жақсы жұмыс жасаған.? Ал қанекей «шапалақ ұру»  әдісімен бағалап қояйық. Топ басшылары өз топ мүшелеріне баға береді. VІІ.ҚОРЫТЫНДЫЛАУ. Мұғалім: Сонымен,балалар,біздің бүгінгі сабағымыз не туралы болды? Құстардың қандай атауларын есте сақтап қалдық? Құстар кімдердің досы? Құстардың қандай пайдасы бар ма? Оқушылардың жауабы тыңдалады. VІІІ. Үйге тапсырма. Жаңа сөздерді пайдаланып, екі сөйлем жазып келу.  Құстар туралы жұмбақтар іздестіру. ІХ.РЕФЛЕКСИЯ: Сабақ ұнады ма? Не Ұнады? Оқушылар өз ойларын  стикерге жазып іледі.

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"

Открытый урок по казахскому языку "Птицы - наши друзья"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
05.04.2018