Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7.1.7.4
Күні:
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары оқу
бағдарламасына сілтеме
Сабақтың мақсаты
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыс
Мектеп: 15 орта мектеп
Мұғалімнің атыжөні:Екибаева. Б
Қатысқандар:
Ми бөлімдерінің құрылысы мен қызметтері сопақша ортаңғы
артқы, ми аралық.
7.1.7.4.Орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен
қызметтерін салыстыру.
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта
берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба
жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық
жұмысты брлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды.
Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен
жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды.
Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
Сұраққа жауап береді, жауаптарын дәлелдейді. Жеке,
жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ
барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Әртопқа ОЖЖ бөлімін беруге болады,олар интернет
ресурстар оқулықтар арқылы сыныпқа ұсынады.Ми
бөліктерінің қызметін зерттеу.Сопақша мидың рефлекстерін
сипаттау.Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын
оқып білу.Топта жұмыс істеп алкоголдің шылым
шегудің,есірткінің жүйке жүйесіне әсерінің салдарын
түсіндіретін таныстырылым жасау.Диолог үшін пайдалы бір
қатар үзінді. жұлын . ми бөлімдерініңқұрылысы мен
қызметтері: сопақша ми, артқы орталық және аралық ми.
Үлкен ми сыңарлары.
Денсаулық сақтауға.Ми аурулары,минингит
аурулары,денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін
табысты дамытудың ең маңызды шарты.
Экология өзара байланысы.АКТ пен байланыс,ақ
паратты табу.Химия. (элементтер) Алдыңғы білім
Жүйке жүйесінің бөлімдері,орналасу бойынша жүйке жүйесі
екіге бөлінеді.Орталы және шеткі жүйке жүйесіне
бөлінеді.Орталық бөлім немесе орталық жүйке жүйесіне
басты мүшелер,жұлын ми кіреді.Шеткі жүйке жүйесіне
жұлын мен мидан тыс қалған барлық жүйкелер мен жүйке
түйіндері жатады. Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
6 мин
Оқушыларды топқа бөлу.
Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Тақырыпты ашу үшін.
1. Жүйке жүйесінің типтерін атап,оларға сипаттама береміз?
2. Ортаңғы ми қандай қызмет атқарады?
тапсырма
Сабақтың
ортасы
20 мин
1.Оқушылар мидың суретін дәптерге салады да, оны сабақ
кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады.
2.Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5сөйлем
жазады.Одан кейін сол 5сөйлемді
5сөзге дейін
қысқартады.Соңында 5сөзді 1сөзге қысқартады.Оқушылар
өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен бөліседі.
1тапсырма (а) Жүйке жүйесі бөлімдерінің қызметін
сипаттаңыз
постер
тапсырма
Дескриптор :
Білім алушы :
Жүйке жүйесі бөлімдерінің қызметтерін сипаттайды:
түрлерін
атқаратын қызметімен
нейронның
сәйкестендіреді:
Сабақтың соңы
5 мин
Кері байланыс «Миыңның суретін сал»
Оқушылар мидың суретін дәптерге салады да, оны сабақ
кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен
толықтырады.
Жапсырм
а
қағаздар. Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті
оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды
игеру деңгейін
қалай тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасын
сақтау. АКТ
қолдану
дағдысы.
Сынып
ережесін
танысу,
қолдануда
қауыпсіздік
ережелерін
сақтау
Тапсырма:
Күрделігіне қарай алға ілгерлеп
отыратын тапсырмаларды
орындайды, сабақ тақырыбын өздері
табады
Диалог және қолдау көрсету:
Оқушыларды ойланту үшін және
бірқатар жауаптар алу үшін алдын
ала дайындаған сұрақтарға жауап
береді
Дереккөздер:
Баспадан шыққан және электронды
дереккөздерді пайдаланады
Қорытынды:
Барлық оқушылар бірдей тапсырма
орындайды, нәтижелерінің әртүрлі
болатынына көз жеткізеді, деңгейін
біледі.
Планы по Биологий 7 класс
Планы по Биологий 7 класс
Планы по Биологий 7 класс
Планы по Биологий 7 класс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.