Презентация жасау және топтағы бағалау процесі
Оценка 4.7

Презентация жасау және топтағы бағалау процесі

Оценка 4.7
Разработки уроков
docx
физическая культура
1 кл—7 кл
13.12.2021
Презентация жасау және топтағы бағалау процесі
Гимнастикалық құралдарда (қос сырық, керме, гимнастиклық кіші атта )орындалатын жаттығулар жиынтығы қамтылған. Алдыңғы тақырыптарда алған білімдерін жетілдіруге негізделген.
Презентация жасау және топта бағалау процесі - 142.docx

                                          Қысқа мерзімді сабақ жоспары

4-бөлім: Гимнастика арқылы денені басқару дағдылары және когнитивті дағдылар

Мектеп: Ж. Қалдығараев атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ

Күні: 02-14.12.21ж

Мұғалім: Култумбаев Есен

Сынып: 7 «б,в,г,ғ»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Презентация жасау және топтағы бағалау процесі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.1 Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді талқылау және көрсете білу

7.2.5.1 Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін қолдана білу, сондай-ақ оны шешудің балама жолдарын ұсыну

Сабақтың мақсаты:

 

 

 Оқушылардың барлығы орындай алады:

Гимнастикалық құралдарда жаттығулар кезінде өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін дамыта біледі.

 Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Әрбір қимыл-қозғалыс комбинацияларын орындаудың негізгі компоненттерін түсіне алады.

 Оқушылардың кейбірі орындай алады:

Жаттығуларды орындау кезінде табандылық, жігерлілік мінез-құлықтарын көрсете отырып, басқаларына көшбасшылық қабілеттерімен көріне біледі.

 

Бағалау критерийлері

 

Сабақ жоспары

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

 

 Дайындық бөлімі:

Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу.

Ø  Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару.

Ø  Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Ø  Бағалау критерийлерін анықтау.

Ø  Қауіпсіздік ережелерін ескерту.

«Шаттық щеңбері»

Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге тілек айту.

Саптық жаттығулар:

-«оңға», «солға», «айнал».

Жүру жаттығулары:

- қол алда, аяқтың ұшымен жүру,

- қол белде, өкшемен жүру,

- қол желкеде, жартылай отырып жүру,

- қол белде, толық отырып жүру. 

Жүгіру жаттығулары:

- қол алда, аяқты алға сермей жүгіру,

- қол артта, аяқты артқа қайшылап жүгіру,

- қолды шынтақтан сермеп, оң йықпен алға жүгіру,

- артпен сол йықтан алға қарап жүгіру,

Жалпы дамыту жаттығулары:

Тыныс жолдарын қалпына келтіру,

 

Оқушылар қатарда түзу тұрып, сапта тұру ережелеріне мән береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдайды.

 

 

 

Денені қыздыруға арналған жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды.

ҚБ: қошемет сөздер

Жарайсың

Жақсы

Керемет

 

Ысқырық, секундомер,

 

 

Сабақтың ортасы

30 мин

 

 

 

  Оқушыларды топқа бөлу, гимнастикалық жаттығулар реттілігін құрастыру:

 

Гимнастикалық сырықта жаттығулар жасауды жетілдіру:

 

Тірелген қалыпта алға тербеле көтерілу – асылып тұрған қалыпта аяқты алға сілтеу арқылы екпін алып, жылдамдық ала аяқты алға көтеру.

 

1. Кермеде асылып тұру, аяқпен алға итеріле, аяты тізеден көтере, тербелген қалыпта жоғары көтеру, содан кейін айнала қолға таяна тік тұру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Кіші атта секіру жаттығуларын жетілдіру:

1. орында тұрып және жүгіріп келіп ұзындыққа секіру.

2. екпін ала жүгіре, екі аяқпен итеріліп тұру.

2. көпіршенің қапталында тұрып екі аяқпен секірістер жасау.

3. екпіндей жүгіріп келіп кіші ағаш аттан тіреліп секіру.

Жаттығуларды орындау нәтижелеріне қарай бағалау:

аты жөні

Гимнастикалық сырық

Кермедегі жаттығулар

Кіші атта секіру

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

Оқушылар түзетуші комментарийлер бере отырып, жаттығуды орындаудың әрбір реттілігінде бір-бірін бақылайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гимнастикалық құралдарда жаттығулар орындау реттілігінде қауіпсіздік ережелерін ескеру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Дескриптор:

- гимнастикалық жаттығу элементтерін орындай алады;

- жаттығуларды реттілікпен орындайды;

- әрбір жаттығуды орындай отырып, өздерінің шығармашылық қабілеттерін көрсете, топта көшбасшылық қасиеттерімен көріне біледі;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ: бір бірін бағалау

«Шапалақ» әдісімен бағалау

 

Картинки по запросу анимация хлопать

Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, ысқырық, секундомер, гимнастикалық төсеніштер.

 

 

 

 

 

 

кермедегі жаттығулар:

https://youtube.com/watch?v=LFNuf0zltu8&feature=share 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://youtube.com/watch?v=beG4_pIqT3M&feature=share

 

 

 

кіші ағаш атта секіру:

https://youtube.com/watch?v=d51HTq66vhE&feature=share

 

 

Сабақты қорытындылау

Рефлексия

Кері байланыс,

«3Білем» бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу.

«Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу.

«Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу.

Үйге тапсырма.

 

Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.

ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау

 

Үлкен бос кеңістік, секундомер.

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Гимнастика арқылы денені басқару дағдылары және когнитивті дағдылар

Гимнастика арқылы денені басқару дағдылары және когнитивті дағдылар

Жүгіру жаттығулары: - қол алда, аяқты алға сермей жүгіру, - қол артта, аяқты артқа қайшылап жүгіру, - қолды шынтақтан сермеп, оң йықпен алға жүгіру, -…

Жүгіру жаттығулары: - қол алда, аяқты алға сермей жүгіру, - қол артта, аяқты артқа қайшылап жүгіру, - қолды шынтақтан сермеп, оң йықпен алға жүгіру, -…

Жаттығуларды орындау нәтижелеріне қарай бағалау: № аты жөні

Жаттығуларды орындау нәтижелеріне қарай бағалау: № аты жөні
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
13.12.2021