Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки"
Оценка 5
Разработки уроков
docx
химия
8 кл
06.02.2018
Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки, их виды. Влияние кристаллических решеток на свойства веществ". В конспекте приведены примеры заданий для повторения домашнего задания, объяснения новой темы, закрепления пройденного материала. Выполнение и обсуждение заданий планируется проводить в парах, в группах.
тор.docx
Жамбыл атындағы орта мектеп
мектепке дейінгі шағын орталығымен КММ
Кристалдық торлар
/8А сынып/
Дайындаған: Г.Курмангалиева
Химия пәнінің мұғалімі Жамбыл ауылы
Бекітемін
Мектеп директоры Ж.Ермекбаева
Күні: 13.12.2017ж Мұғалімнің аты жөні: Курмангалиева Г.Б.
Сынып: 8А Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты
Оқу дағдыларының деңгейлері
Тілдік мақсаттар
Кристалдық торлар
Крситалдық торлардың түрлерімен таныстыру
Білу, түсіну, қолдану
Пәндік мақсат: оқушыларға молекулалық, атомдық және иондык кристалл
торлары туралы түсінік беру, заттардың қасиеттері кристалл торлардың
түріне байланысты екенін және кристалл торлардың әр түріне химиялық
байланыстың қандай түрі сәйкес келетінін түсіндіру, тақырып бойынша жаңа
ұғымдарды үш тілде меңгерулерін қамтамасыз ету
Пәндік лексика мен терминология:
Кристалдық тор crystal cell
Иондық кристалдық тор Ionic crystal cell
Молекулалық кристалдық торMolecules crystal cell
Атомдық кристалдық тор Atomic crystal cell
Металдық кристалдық тор Metallic crystal cell
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, жеке жұмыс кезінде өмір бойы
білім алу, өз бетімен жұмыс істей алу қабілеті.
Жаратылыстану, Физика, геометрия
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
2мин
Білу
7 мин
Сабақтың
ортасы
Түсіну
15 мин
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларға көңіл
күйлеріңіз қалай? деген сұрақ қойылады. Оқушылар «бас
бармақ» әдісі бойынша жауап береді.
Топтастыру оқушылар рет сандарын санау бойынша төрт
топқа топтасады. «Оттек», «Сутек», «Көміртек», «Азот»
топтарына топтастыру. Өзара топбасшыларды сайлау
Ой қозғау:
1.Неліктен осы элементтер топтардың аталуына таңдалды?
Осы химиялық элементтерде химиялық байланыстың
қандай түрі бар? Бұл элементтер өзара қосылыстар
түзгенде қалай байланысады?
Миға шабуыл: Химиялық байланыстың басқа қандай
түрлерін білесіздер?
2. «Тапқыш болсаң тауып көр » ойыны.
Берілген
қосылыстардағы химиялық байланыс түрін анықтау:
NaCl; SiO2; O2 ; Au; H2 ; CaCl2 ; H2O; Br2 ; Fe; NaF ;
CO2 ; Аl /Жұптық бағалау/
1. «Ойлан, жұптас, топтас» /топтық жұмыс/
Фишбоун әдісін қолдану арқылы топтарда «Кристалдық
Интерактивті тақта Интерактивті тақта
торлар» тақырыбын талдау.
1топ: Иондық кристалдық тор
2топ: Молекулалық кристалдық тор
3топ: Атомдық кристалдық тор
4топ: Металдық кристалдық тор
Оқушылардың жұмысын ортаға салу.
Дескрипторлар
Түйін сөздің дәл анықталуы
Түйін сөздің баламасы алынған
Кристалдық торға толық сипаттама беріледі
Кристалдық торға толық сипаттама
берілмеді
Кері байланыс: «Бас бармақ»
Балл
2 балл
1 балл
2балл
1 балл
2. Терминологиялық сөздікпен жұмыс жүргізу
Кристалдық тор crystal cell
Иондық кристалдық тор Ionic crystal cell
Молекулалық кристалдық торMolecules crystal cell
Атомдық кристалдық тор Atomic crystal cell
Металдық кристалдық тор Metallic crystal cell
Алған білімдерін қолдану
1.Жеке жұмыс. « Тапқыш болсаң тауып көр » ойыны.
Берілген заттардағы кристалл торын анықтау: NaCl;
SiO2; O2 ; Au; H2 ; CaCl2 ; H2O; Br2 ; Fe; NaF ; CO2 ; Аl
2.3зертханалық жұмысты орындау
Қорытындылау
3 мин
Қолдану
5 мин
Кристалл
торлардың
түрлері
иондық
иондар
иондық
атомдық
атомдар
молекулалық
молекулалар
Ковалентті
полюссіз
Ковалентті
полюсті,
полюссіз
Кристалл торларға сипаттама
Торлардың
түйіндеріндегі
бөлшектер
Химиялық
байланыстың
түрлері
Қандай
қосылыста
рда
болады
NaCl;
CaCl2
NaF
SiO2, С
;
O2 ; H2 ;
Br2 ; H2O,
CO2
Сабақтың соңы
Бүгінгі сабақта:
металдық
металл
атомдары
Металдық
Au; Fe; Аl
3 мин
Рефлексия
5 мин
2 мин
1. Кері байланыс Аяқталмаған сөйлемдер
1.Мен .............................................білдім
2................................................... қиын болды
3.Мен ........................................... үйрендім
2.Оқушылардың жұмысын бағалау
3.Кейінгі оқу немесе кейінгі тапсырма § 30 оқу, 109
беттегі 46 тапсырмаларны орындау Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалайжоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
1. Тапсырма орындаған оқушыларды
мадақтау. Тапсырманы түсінбей
отырған оқушыларға жетектейтін сұрақ
қою
2. Тапсырманның мазмұнын
күрделілендіру арқылы
Бағалау– сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлап отырсыз
Денсаулық ж не қауіпсіздік
техникасын сақтау
ə
Жеке тапсырма беру арқылы, топта
сөйлету арқылы. Сынып алдында
топтың ойын қорғату арқылы.
Бастысы кері байланыс алу арқылы
Химия кабинетінде жұмыс
жасаудың қауіпсіздік
техникасын сақтау ережелері.
Сабақ мақсаттары шынайы, қол жетімді.
Бүгін оқушылар кристалдық тор, химиялық байланыс түрі заттардың
химиялық қасиеті әсер ететіне көз жеткізді
Мен сабақ жоспарлау барысында саралау тәсілдерін нақтылы жұмыстар
арқылы кіріктіремін.
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары
тиімді болды ма? Мен берілген
уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарымақандай түзетулер
енгіздім ж ненеліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі н рсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1
2
Қандай екі н рсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1
2
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
ə
ə
ə
Бағалау парағы
Балдарды бағаға ауыстыру
«5»2630 балл
«4»2025балл
«3»1219балл
«2»011балл
№ Оқушының атыжөні
Байланысты
анықтау
/12 балл/
Фишбоун
/5 балл/
Кристалды
қ тор түрін
анықтау
/13 балл/
Жинаған
балы
Бағасы 1
2
3
4
5
6
7
Бағалау парағы
Балдарды бағаға ауыстыру
«5»2630 балл
«4»2025балл
«3»1219балл
«2»011балл
№ Оқушының атыжөні
Байланысты
анықтау
/12 балл/
Фишбоун
/5 балл/
Кристалды
қ тор түрін
анықтау
/13 балл/
Жинаған
балы
Бағасы
1
2
3
4
5
6
7
Бағалау парағы
Балдарды бағаға ауыстыру
«5»2630 балл
«4»2025балл
«3»1219балл
«2»011балл № Оқушының атыжөні
Байланысты
анықтау
/12 балл/
Фишбоун
/5 балл/
Кристалды
қ тор түрін
анықтау
/13 балл/
Жинаған
балы
Бағасы
1
2
3
4
5
6
7
Бағалау парағы
Балдарды бағаға ауыстыру
«5»2630 балл
«4»2025балл
«3»1219балл
«2»011балл
№ Оқушының атыжөні
Байланысты
анықтау
/12 балл/
Фишбоун
/5 балл/
Кристалды
қ тор түрін
анықтау
/13 балл/
Жинаған
балы
Бағасы
1
2
3
4
5
6
7
Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки"
Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки"
Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки"
Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки"
Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки"
Разработка урока химии в 8 классе "Кристаллические решетки"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.