Сабак жоспары "Логарифмические уравнения и системы уравнении"
Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
математика
11 кл
21.01.2018
Логарифмдік теңдеу және теңдеудер жүиелерін шешуге үйренеді . Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін біліп және қолданады . Анықтамасы және формуласы арқылы оларды шешу тәсілдерін үйренеді . Күрделі логарифмдік теңдеулерді шешеді әрі түсіндіреді . Өзгенің пікірін тыңдап, саралап, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады .Логарифмдік теңдеулер
Садыков 2.docx
Қысқа мерзімді жоспар
жоспар
Ұзақ мерзімді
бөлімі:
11.2В Көрсеткіштік және
логарифмдік теңдеулер
мен теңсіздіктер
Күні:
Сынып: 11
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық
байланыстар
Тақырып бойынша
алдыңғы білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланға
н кезеңдері
Сабақтың
басы
8 мин
Мектеп:
Қатыспағандар саны:0
Мұғалімнің атыжөні:
Қатысқандар саны:18
11.2. Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелеріне есептер шығару
11.2.2.8
логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану;
11.2.2.9
логарифмдік теңдеулер жүйелерін шеше білу;
Барлық оқушылар: Логарифмдік теңдеулер және жүйесі мен танысады,
анықтамасы және формуласы арқылы оларды шешу тәсілдерін үйрену.
Оқушылардың басым бөлігі: Күрделі логарифмдік теңдеулерді
алгебралық теңдеу түріне келтіру.
Кейбір оқушылар: Күрделі логарифмдік теңдеу және оның жүйелерін
бірнеше тәсілмен шығару.
Оқушы:
Қарапайым логарифмдік теңдеу loga x = b формулаларын дұрыс
қолдана алады.
Күрделі логарифмдік теңдеулерді алгебралық теңдеу түріне келтіре
алады.
Күрделі логарифмдік теңдеу және оның жүйелерін бірнеше тәсілмен
шығарады.
Оқушылар:формулаларды оқи алады, есептерді талқылайды, өз ойын
басқаларға математикалық тілде жеткізе алады, дәлелдейді,
қорытынды жасайды. Логарифм, потенциалдау.
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа
түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға
дағдыланады.
Қазақ тілі, қазақ әдебиеті
Санның логарифмі ұғымын және оның қасиеттерін біледі
Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелерін шеше алады.
Логарифмдік функцияның графигін сыза алады және қасиеттерін
біледі.
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі.
Шаттық шеңбері
Кел, жаныма сыныптас,
Өз алақаныңды маған аш.
Міне менің қолым бос,
Жылуыма жылу қос. (балалар бір –біріне жақсы тілектер айтады)
1. Оқушыларды 4 топқа біріктіру (парақтар бойынша)
1
топ (Логарифм) үлестірме
слайд
2
3
4
топ (Функция)
топ (Теңдеу)
топ (График)
Бағалау парағын тарату
2. Үй тапсырмасын тексеру:
«Сен мені, мен сені» әдісі арқылы тексеру.
Басбармақ әдісі арқылы бағалау
3. Жеке жұмыс:
«Білегіңе сенбе, біліміңе сен» семантикалық карта толтыру.
Сұрақ
к
і
д
ң
е
т
е
п
е
т
к
і
д
м
ф
и
р
а
г
о
л
і
г
з
і
г
е
Н
+
ы
с
а
м
а
т
қ
ы
н
а
ң
і
н
м
ф
и
р
а
г
о
Л
+
Жауап
loga(N1N2)=logaN1logaN2
logaNR=RlogaN
ax=b=>
x=logab
=N
loga1=0
м
ф
и
р
а
г
о
л
қ
ы
д
н
О
і
м
ф
и
р
а
г
о
л
ң
ы
н
ы
н
а
с
1
і
м
ф
и
р
а
г
о
л
ң
і
н
і
д
н
і
т
й
е
б
ө
К
+
у
е
д
ң
е
т
к
і
д
м
ф
и
р
а
г
о
Л
і
м
ф
и
р
а
г
о
л
ң
і
д
р
і
б
ү
Т
і
м
ф
и
р
а
г
о
л
ң
і
н
е
ж
е
р
ә
Д
+
і
м
ф
и
р
а
г
о
л
ң
і
т
к
е
ш
л
ө
Б
+
+
+
+
+
Дұрыс жауабы слайдта көрсетіледі. Оқушылар бірін –бірі жұпта
бағалайды. Сабақтың
ортасы
10 мин
Деңгейлік тапсырмалар. «Күш білімде, білім кітапта» кітаптан
есептер шығару. №293 12, №299 34, №307 12.
А – деңгейі
log3(15 – 3x)=2
В– деңгейі
log2x(x1)=1
С – деңгейі
log2x*log4x*log8x=36
Бағалау критерийі:
А деңгейі: 5 ұпай, В деңгейі: 10 ұпай, С деңгейі: 15 ұпай
Оқушылар үлгіргенше барлық тапсырмаларды орындайды.
Топтар бір –бірінің жұмыстарын тексереді.
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалайды.
«Шағын тест» әдісі:
«Білімді мыңды жығады, білімсіз бірді жығады» графикалық
диктант.
Есептің жауабын координаталық жазықтықта белгілеп, нүктелерді
қосады. Мысалы, 1ші есептің жауабы 3ші болса, координаталық
жазықтықтан (1:3) нүктесін белгілейді т.с.с.
Реті
1
2
3
4
5
Есепте
log927=x
logx16=4
log3(243*729)
logx(x35x+10)=3
1
3
2
6
3
3
2
4
7
6
10
3
2
16
11
3
5
4
9
4
5
5
2
Жауабы:
Үлестірме
6 мин
Графикалық диктанттың жауабы – интерактивті тақтадан көрсетіледі
– жұптар бір – бірін бағалайды.
Оқулық
Бағалау критерийі Дескриптор
Теңдеуді шешеді
1. Теңдеуді шешу ережесін
дұрыс пайдалана алады.
2. Төрт жауаптың ішінен дұрыс
жауапты табады.
3. Нәтижесін координаталық Сергіту сәті: Видео ролик
түзуге салады
«Джигсо» әдісі. Постермен жұмыс ( әр топ өз есебін қорғайды).
І топ «Логарифм» тобына:
3 мин
10 мин
Потенциалдау тәсілі:
log
4
2 топ «Функция» тобына:
(
x
2
1)5
Екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіру тәсілі:
log2
04
log7
x
x
2
3,0
3,0
Видео
ролик
Постер,
маркер,
қиылған
үлестірме
слайд
Plickers
Cards
с
ы
м
ұ
ж
н
е
п
п
о
Т
і
с
і
д
ә
»
о
с
г
и
ж
Д
«
т
н
а
т
к
и
д
қ
ы
л
а
к
и
ф
а
р
Г
»
т
с
е
т
н
ы
ғ
а
Ш
«
3 топ «Теңдеу» тобына:
Жаңа айнымалы енгізу тәсілі:
2lg(
х
)1
3lg
4 топ «График» тобына: Жаңа негізге көшу тәсілі:
log
2
x
log
4
x
log
16
x
7
(топ топтарды бағалайды)
Слайд бойынша дұрыс жауабы тақтада көрсетіледі.
Сабақтың
соңы
4 мин.
Кері байланыс: .
Plickers арқылы
А)
В)
С)
Бағалау парағы Топтың аты:
№
»
н
а
ғ
а
с
н
е
м
,
н
а
ғ
а
м
н
е
с
«
ы
с
ы
м
ұ
ж
й
Ү
і
с
і
д
ә
»
қ
а
м
р
а
б
с
а
Б
«
а
т
р
а
к
қ
ы
л
а
к
и
т
н
а
м
е
С
у
а
л
а
ғ
а
б
қ
ы
т
п
ұ
Ж
р
а
л
а
м
р
ы
с
п
а
т
к
і
л
й
е
г
ң
е
Д
,
й
а
п
ұ
0
1
В
,
й
а
п
ұ
5
А
Оқушының
атыжөні
1
2
3
4
5
Үйге тапсырма:А.Әбілқасымова 11сынып. №304, №306, №308 Саралау
Бағалау
Алдын ала топқа біріктіруді
жоспарлау. Сыныптағы қабілеті
жоғары оқушыларды әр топқа
отырғызу. Үлгерімі жоғары
оқушыларға қосымша күрделі
тапсырмалар дайындау.
Үлгерімі төмен оқушыларға
жеңілдетілген тапсырмалар
дайындау.
Сабақ бойынша рефлексия
Жұптық жұмыста өзара
бағалау. Жеке жұмыс
жасағанда өзара
бағалау. Басбармақ
әдісі арқылы бағалау.
«Екі жұлдыз, бір тілек»
әдісі бойынша
бағалайды.
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Көзге жаттығу жасату. Интерактивті
тақтаны уақытымен пайдалану.
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін
пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
Оқу мақсаты бағдарламадан алынды, ал
сабақ мақсаты оқушылардың
тақырыпқа байланысты есептер
шығаруына, сабақ барысында зерттеу
жүргізу, бұрынғы алған білімдерін
қолдана отырып пікірін дәлелдей алуға
бағытталды. Оқушылардың барлығы
оқу мақсатына жетті деп айта
алмаймын. Себебі кейбір оқушылар
топта белсенділік танытқанымен, жеке
жұмыс орындағанда қиналды.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?
«Сен мені, мен сені» әдісі, «Шағын тест» әдісі, «Джигсо» әдісі, Деңгейлік тапсырма пайдалануда
оқушылардың белсенділігі, топта жұмыс істеуі жақсы болды.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?
1: Оқушыларды қолдау, олармен жылы қарымқатынас, ынталандыру.
2: Жеке, топтық, жұптық жұмысты ұйымдастыру. Кері байланыс алу.
3: Сұрақтар қоя білу. Балаларға дұрыс сұрақтар қоя отырып, ойларын бағыттау.
4: Тапсырма орындап болғаннан рефлексия алу.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік туралы нені
білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Кейбір оқушылар тақырыпты толық меңгермеді. Олармен келесі сабақтарда, сабақтан тыс уақытта
қосымша жұмыс, консультация жоспарланды. Сабақ барысында бағалауды дұрыс ұйымдастыра
білу.
Сабак жоспары "Логарифмические уравнения и системы уравнении"
Сабак жоспары "Логарифмические уравнения и системы уравнении"
Сабак жоспары "Логарифмические уравнения и системы уравнении"
Сабак жоспары "Логарифмические уравнения и системы уравнении"
Сабак жоспары "Логарифмические уравнения и системы уравнении"
Сабак жоспары "Логарифмические уравнения и системы уравнении"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.