Пән: Математика |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сахиева Роза |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 « Б» сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Пысықтау және қорытындылау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.5.1.2- есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану 4.2.1.8 - бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларынкөрсету және қолдану(s=v∙t, t=s: v, v=s:t) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалануды біледі; Көптеген оқушылар: есептерді шығаруда шамалардың: жылдамдық, уақыт, арақашықтықтың өзара тәуелділігін түсіндіре алады; Кейбір оқушылар: есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігіне есептер құрастыра алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
1. Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады; 2. Есептерді шығаруда шамалардың:жылдамдық, уақыт, арақашықтықтың өзара тәуелділігін түсінеді; 3. Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігіне есептер құрастырады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: есептерді шығаруда шамалардың: жылдамдық, уақыт, арақашықтықтың өзара тәуелділігін түсіндіруді біледі. Пәндік лексика және терминология: есептерді шығаруда шамалардың:жылдамдық, уақыт, арақашықтықтың өзара тәуелділігін түсіндіру. Диалогқа / жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы сөздер топтамасы Талқылау:Жылдамдықты берілген бірлікте өрнекте. Жазу: жылдамдық, уақыт, арақашықтық шамаларының арасындағы өзара тәуелділікке қатысты есептерді жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Тапсырмаларды орындау барысында топпен және жұппен жұмыс жасауда ауызбіршілікке, достыққа баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Шамалардың өзара байланысы: жылдамдық, уақыт, арақашықтық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау: |
Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау: |
Бағалау парақтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар: |
Жұптық, топтық, жеке жұмыстарға арналған тапсырмалары бар карточкалар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал (Ұ) Математика керек әр күнге , Математика керек әркімге. Есеп қажет өмірде, Есепсіз білім білім бе?! Бағалау парағы
Топқа біріктіру 1-топ Жылдамдық 2-топ Қашықтық 3-топ Уақыт Алдыңғы білімді еске түсіру 1-топ Сұраққа жетіп ал -Периметерді қалай табамыз?/барлық қабырғаларының ұзындығын қосамыз -Ауданын қалай табамыз?/ұзындықғын еніне көбейтеміз/ -Көлемді қалай табамыз?/ұзындығы,ені,биіктігін көбейтеміз
2-топ Дұрыс-бұрыс 1 км-2000 м бар /бұрыс/ 1 тәулікте 24 сағат бар /дұрыс/ 1000грамм тең болады 1кг-ға /дұрыс/
3-топ Жалғасын тап Қашықтықты табу үшін............/уақытты жылдамдыққа көбейтеміз/ Жылдамдықты табу үшін.............../қашықтықты уақытқа бөлеміз/ Уақытты табу үшін........... /қашықтықты жылдамдыққа бөлеміз/ Жаңа сабақ Топтық жұмыс 1-тапсырма Ауызша Жылдамдықты көрсетілген өлшем бірлігіне өрнекте
Жауапты тексеру
1.24 км/сағ = м/мин
Өзіндік жұмыс 2-тапсырма кесте толтыру -Қандай формуланы еске түсірдік?
Тақтамен жұмыс 3-тапсырма теңдеу шешу /постерге толтыру/ Дәптермен жұмыс теңдеуді шешу Х-56*2=850
748+205+х = 2000
Х+89*3 = 748
Топ бірін-бірі бағалау Шапалақ әдісі Екі қолды жоғары көтеріп Екі қолды ортада ұстап Екі қолды төмен ұстап
Сергіту сәті Миды жаттықтыру жаттығулары Математикалық термин сөздер шығару
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс 4 тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар.
Жауабы: 1) Автобустың жүрген арақашықтығы: 3000м 2) Автокөліктің жылдамдығы: 62 км/сағ . 3) Эскалатордың жүріп өткен уақыты: 2 сағ
Тақтамен жұмыс 5-тапсырма 6090-2514= 8025*5= 26164:4= 144004-14404= 47001*9 = 118279:7=
6 тапсырма Есепте. Мүмкін болатын жерлерде жауаптарын ірірек өлшем бірлігімен жаз.
7-тапсырма Топтық жұмыс 1 –топ есепке шарт құр 2- топ сызба құрастыр 3-топ кестені толтыр
Топтар бірін-бірі бағалау Шапалақ |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
(Ұ) « Сәйкестендір» тәсілі бойынша формуланы табу -Жылдамдықты қалай табамыз? -Қашықтықты қалай табамыз? -Уақытты қалай табамыз?
Үй жұмысы 9-10 тапсырма
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.