Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандарды бағандап қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты: Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орынлаудың үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритмдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс-әрекеттерге алгоритмге машықтандыру. Кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың дамытушылығы: Оқушыларлды білімділікке, сауаттылыққа, тапқырлыққа баулу, ойлау қабілетін дамыту.
Сабақтың тәрбиелілігі: Оқушыларға ұлттық тәлім-тәрбие беру. Ұқыптылыққа, ерлікке, сұлулыққа адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Шығармашылық есеп жазылған плакат, топшамалар, рейтинг кестесі, геометриялық фигуралар.
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, есептеуСабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандарды бағандап қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты: Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орынлаудың үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритмдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс-әрекеттерге алгоритмге машықтандыру. Кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың дамытушылығы: Оқушыларлды білімділікке, сауаттылыққа, тапқырлыққа баулу, ойлау қабілетін дамыту.
Сабақтың тәрбиелілігі: Оқушыларға ұлттық тәлім-тәрбие беру. Ұқыптылыққа, ерлікке, сұлулыққа адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Шығармашылық есеп жазылған плакат, топшамалар, рейтинг кестесі, геометриялық фигуралар.
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, есептеу
2таңб санды бағ +,-.doc
№44 орта жалпы білім беретін мектеп
Математика
Тақырыбы:
«Екі таңбалы сандарды
бағандап қосу және азайту.»
Өткізген: Қарагойшина Г.Ж. Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандарды бағандап қосу және
Орал қаласы
азайту.
Сабақтың мақсаты: Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орынлаудың
үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритмдерінің сәйкес
кезеңдері және орындалатын ісәрекеттерге алгоритмге
машықтандыру. Кестелік қосу және азайту дағдыларын
қалыптастыру.
Сабақтың дамытушылығы: Оқушыларлды білімділікке, сауаттылыққа,
тапқырлыққа баулу, ойлау қабілетін дамыту.
Сабақтың тәрбиелілігі: Оқушыларға ұлттық тәлімтәрбие беру. Ұқыптылыққа,
ерлікке, сұлулыққа адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Шығармашылық есеп жазылған плакат, топшамалар,
рейтинг кестесі, геометриялық фигуралар.
Сабақтың әдісі: Сұрақжауап, есептеу
Пәнаралық байланыс: Ән сабағы, ана тілі, сурет
Сабақтың түрі: Ойын сабақ
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі
/балалардың сабаққа әзірлігіне шолу, зейіндерін сабаққа аудару/
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
/әртүрлі сақрақтар қою арқылы үй тапсырмасын жанжақты тексеріп шығу/
1 Екі таңбалы санға екі таңбалы санды қалай қосамыз және азайтамыз?
2 Не байқадыңыздар?
ІІІ Жаңа сабақ
«Төлеген» тобы
/ұлдар/
1 Топтарға бөліну
«Қыз Жібек» тобы
/қыздар/
/сабақтың мақсаты хабарланады/
Қыз Жібек пен Төлеген туралы не білеміз?
/балалардан білетіндерін сұрау/
2 Ауызша есептеулер
а) сандарды қосу және азайту
б) масса бірліктерін еске түсіру в) ұзындық бірліктері
г) геометриялық фигуралар /периметр табу/
д) қосудың заңдары
3) Математикалық диктант
/өрнектің нәтижесін жазу/
1 онд 1 бірл =
2 онд + 3 бірл =
9 онд + 1 онд = 47+3 =
10 онд 2 онд = 602 =
9, 23, 100, 98, 50, 58
4) Оқулықпен жұмыс
/тақтада түсіндіріледі/
27
36
63
63
27
36
44
28
72
72
44
28
/оқушыларды қатыстыра отырып ауызша түсіндіріледі/
5) Өз бетімен жұмыс
«Қыз Жібек» тобы
29
13
42
13
«Төлеген» тобы
34
27
61
34
№3 мысал /тақтаға түсіндіріледі/
IV Сергіту сәті
Логикалық жаттығулар
*1 Мына сандарды пайдаланып нәтижесі 87 болатын қосындыны жаз
64, 39, 21, 66, 48, 24, 76, 11
(cid:128) + (cid:128) = 87
(cid:128) + (cid:128) = 87
(cid:128) + (cid:128) = 87
(cid:128) + (cid:128) = 87
7 саны туралы не білеміз?
7 ата туралы
№5 есеп
/есепті оқып, талданады/
есепте не белгілі?
есепте не белгісіз?
есепте нені табу керек? Домбыра – 3 бала
Ән 7 немере
Би 6 немере
Ж: 3+6+7=16
Ж: 16 адам
?
Ән 7 немере
Би 6 немере
Ж: 6+7=13
Ж: 13 немере
?
Есептердің шешуі, сұрағы салыстырылады
Логикалық есеп
/үнтаспадан тыңдалады/
«Төлеген» тобына
5+6+6=16
5+6=11 өрнегі
бойынша есеп құру
«Қыз Жібек» тобына
4+6+6=16
6+6=12өрнегі
бойынша есеп құру
Ойын: 1 «Кім жылдам?»
Ондықтар: 4,5,6,7 шыққан санды
Бірліктер: 8,9,0,5 тез ата
2 Топ басшысы жарысы
/саұрақтарға ия немесе жоқ деп тез жауап беру/
Теңдеу шеше білеміз бе?
а1а2а3х=а1
х =а1а2а3 а1
х =а2а3
а1а2а3 а2а3= а1
а1= а1
№4 мысал /өз бетімен/
Төлеген – х = Төле
х = Төлеген Төле
х = ген
Төлеген – ген = Төле
Төле = Төле
5 см
7 см
4см
6 см
6 см – 4 см=2 см 6см + 5 см = 1 дм 1 см
7см 5 см = 2см 7 см + 4 см = 1 дм 1см
V Қорытынды
/екі топтың ұпайларын рейтинг бойынша есептеу/
Сонымен біз не үйрендік?
Ек таңбалы сандарды бағандап, қалай қосып азайтамыз?
VІ Бағалау
/мақтау, мадақтау әдістері/
VІІ Үйге тапсырма №6 мысал есеп құрастыру / (cid:128) +(cid:128) +(cid:128) =(cid:128) /
/ (cid:128) ((cid:128) +(cid:128) )=(cid:128) /
Қарағойшина Гүлбану Жеңісқызы
Бастауыш сыныптар бойынша оқу ісінің
меңгерушісі, бастауыш сынып мұғалімі
Батыс Қазақстан облысы
Орал қаласы №44 орта жалпы білім беретін
мектеп
Санды 4-ке қосу және азайту
Санды 4-ке қосу және азайту
Санды 4-ке қосу және азайту
Санды 4-ке қосу және азайту
Санды 4-ке қосу және азайту
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.