Қысқа мерзімді сабақ жоспары
4-бөлім. Гимнастика арқылы денені басқару дағдылары және когнитивті дағдылар |
Мектеп: Ж. Қалдығараев атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ |
|||||
Күні: 08-12.11.21ж |
Мұғалім: Култумбаев Есен |
|||||
Сынып: 7 «б,в,г,ғ» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Саптағы жаттығулар. |
|||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.3.4.1 Денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезінде болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу |
|||||
Бағалау критерийлері |
Түрлі жаттығу жұмыстарын орындау барысындағы болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтайды |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Саптық жаттығуларды орындау дағдыларын, орын ауыстыра реттіліктерін, біледі Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Дене жаттығуларының тактикаларын, және композициялық идеяларын ойластыра алады, түсіне біледі Оқушылардың кейбірі орындай алады: Қимыл қозғалыс комбинацияларын, бір орындағы, топтағы қозғалыс техникаларын жасай алады |
|||||
Сабақ барысы: |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 5 минут |
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Ø Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ø Бағалау критерийлерін анықтау. Ø Техника қауіпсіздігін ескерту. «Шаттық щеңбері», Оқушылар бір біріне бүгінгі күнге тілек айту. Саптық жаттығулар: -Оңға, солға, айнал. Жүру жаттығулары: -қол алда, аяқтың ұшымен жүру. -қол белде, өкшемен жүру. -қол желкедк, жартылай отырып жүру. -қол белде, толық отырып жүру. Жүгіру жаттығулары: -қол алда, аяқты алға сермей жүгіру. -қол артта, аяқтя артқа қайшылап жүгіру. -қолды шынтақтан сермеп, оң иықпен алға жүгіру. -қолды шынтақтан сермеп, сол иықпен алға жүгіру. -артпен, сол иықтан алға қарап жүгіру. Жалпы дамыту жаттығулары: Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдайды.
Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі.
Денені қыздыруға арналған жүру, арнайы жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды.
|
ҚБ: қошемет сөздер: Жарайсың, Жақсы, Керемет.
|
Ысқырық, секундомер, фишкалар.
Презентация https://youtube.com/watch?v=vO27Z77JTSg&feature=share
|
||
Сабақтың ортасы 30 мин |
Саптағы жаттығу барысында орнында тұрып бұрылу, жүру, жүріп келіп бөліну және орнында тұрып бір қатардан екі қатарға сапқа бөліну әдістерін көрсету. Сапта тұрған кезде ара-қашықтықты сақтап тұру.
«Түзел!» деген бұйрықта оң жаққа қарай басты бұрып, түзелу. «Тік тұр!» командасын орындау кезінде бастапқы қалыпқа түсу. Жұптық жұмыс: Бір лектен екі лекке, бір қатардан екі қатарға сапқа тұру элементтерін үйрету.
|
Оқушылар түзетуші комментарийлер бере отырып, жаттығуды орындаудың әрбір реттілігінде бір-бірін бақылайды
|
Дескриптор - жаттығуларды бұйрық бойынша орындайды; - бөліну әдістерін көрсетеді; - жаттығу барысында қате тұстарды (ара-қашықтықты сақтамау, дұрыс бұрылмау, дұрыс жүрмеу) анықтайды. ҚБ: бір-бірін бағалау:
«шапалақ» әдісімен бағалау:
|
Үлкен бос кеңістік, ысқырық, секундомер, фишкалар. https://youtube.com/watch?v=bN0eeyiW3uE&feature=share
|
||
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау: Рефлексия, Кері байланыс, «Білем»- бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу. «Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу. «Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу. Үйге тапсырма.
|
Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау |
Презентация
|
||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.