Үшбұрыштардың бұрыштарының қосындысына есептер шығару.
Оценка 5

Үшбұрыштардың бұрыштарының қосындысына есептер шығару.

Оценка 5
docx
14.05.2020
Үшбұрыштардың бұрыштарының қосындысына есептер шығару.
Үшбұрыштардың бұрыштарының қосындысына есептер шығару..docx

Қысқа мерзімді жоспар

 

 

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3С бөлім. Түзулердіңпараллельдігі

Мектеп:

Күні:  2.03.2020

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Үшбұрыштардың бұрыштарының қосындысына есептер шығару.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.3.3.7 үшбұрыш бұрыштарының қосындысы туралы теореманы және одан шығатын  салдарларды қолданып, есептеуге және дәлелдеуге берілген есептерді шығарады;

7.2.4.1

Әр түрлі материалдарды, техникаларды және құрлымдар түрлерін қолдана отырып, шығармашылық жұмысты (бейне, бұйым, нысан) орындау

Сабақмақсаттары

-          Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен  оның салдарын пайдаланып есептер шығара білу.

-          Дайын схемалардықолдана отырып, бұйым жасау.

Бағалаукритерийлері

-           Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен  оның салдарын пайдаланып есептер шығара алады.

-           Дайын схемаларды қолдана отырып, бұйым жасай алады.

Тілдікмақсаттар

Пәндік лексика мен терминология

- параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулер;

- қиюшы;

- ішкі айқыш бұрыштар, ішкі тұстас бұрыштар, сәйкес бұрыштар;

- үшбұрыштың сыртқы бұрышы;

- үшбұрыш теңсіздігі;

- перпендикуляр, көлбеу, проекция.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- екі  параллель түзулерді қиюшы арқылы қиғанда  ... пайда болады;

- егер ішкі айқыш бұрыштар ... ;

- егер ішкі тұстас бұрыштардың қосындысы ... ;

- егер сәйкес бұрыштар ... ;

- берілген бұрыш үшбұрыштың ... төбесіндегі сыртқы бұрышы болып табылады, өйткені ... ;

- үшбұрыштың берілген бұрышы ... қарсы жатқандықтан, үшбұрыштың ең үлкен бұрышы болады;

- үшбұрыштың сыртқы бұрышы өзімен сыбайлас емес ... қосындысына тең болады;

- үшбұрыштың сүйір бұрыштарының қосындысы ...;

- 300 - тық бұрышқа қарсы жатқан катетті табу үшін ... ;

- үшінші түзуге перпендикуляр екі түзу ... ;

- ... перпендикулярын ... түсіреміз.

Құндылықтарды

дарыту

Академиялық шыншылдық

Топтық, өзіндік бағалау кезінде, тапсырмаларды орындау барысында оқушы оқуға адал болу.

Жалпыұлттық "Мәңгілік ел" идеясы

Оқушылардың ғылым білімді игеруде қызығушылықтарының арттыруы және Қазақстанның интеллектуалдық әлеуетін көтеруге бағыттау.

Пәнаралықбайланыстар

Әртүрлі есептеулер үшін қажетті түсініктер қарастыру арқылы физика пәнімен байланысады.

Сызбаларды қиып, одан бұйымдар жасау арқылы өнер пәнімен байланысады.

АКТ қолдану дағдылары

Тапсырмалар орындау кезінде Onlinetimer арқылы уақыт қою.

Бастапқы білім

 

7 сынып. Математика. Параллель түзулерді үшінші түзумен қиған кездегі бұрыштардың қасиеттері

 

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтыңбасы

 

 

0-5минут

 

1. Сыныпты ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу. Сынып тазалығына назар аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

2. Оқушылармен диалог орнату арқылы алдында өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар қойып жауап алу.

Ø  Сыбайласбұрыштардегеніміз не?

Ø  Вертикаль бұрыштардегеніміз не?

Ø  Үшбұрыштыңбиссектрисасыдегеніміз не?

Ø  Үшбұрыштыңмедианасы, биіктігідегеніміз не?

Ø  Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

3. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлеріменмұғалім таныстырады.

 

 

 

 

 

Презентация 1-4

Сабақтың ортасы

6-7минут

 

 

 

 

 

8-25минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26-38минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

39-44минут

 

Миға шабуыл.

Мұғалімнің түсіндірмесі:

- Оқушылар біздің әлемге қауіп төнуде! Тылсым күштер келіп, біздің әлемнің тірегі болып табылатын үш тасты: аквамарин, рубин және изумрудты олар өзінің сиқырлы күшін жоғалтатындай етіп сынықтарға бөліп тастапты. Әлемді құтқару үшін бізге сендердің көмектерің қажет: тастардың сынықтарын алу үшін тапсырмаларды орындап, осы тастарды қалпына келтіруге көмектесіңіздер!

Жұптық жұмыс: Шығармашылық тапсырмалар

Оқушылар кезектесіп тапсырмаларды орындайды және фигураларды құрастырады

Тапсырмалар:

1.   а) Теңбүйірлі үшбұрыштың бір бұрышы 98 . Оның басқа екі бұрышын тап.

б)

Дескриптор :

-үшбұрыштардың қасиетін қолданады;

-теңдеу құрады;

-үшбұрыштың белгісіз бұрыштарын табады.

2.      а) Үшбұрыштың бұрыштарының қатынасы 1:2:3. Оның ең кіші бұрышын табыңдар.

б)

Дескриптор :

-үшбұрыштардың қасиетін қолданады;

- теңдеуқұрады;

-үшбұрыштыңбелгісізбұрыштарынтабады

 

Фигуралар:

 

Дескриптор :

- схемаларды жуан сызық бойымен қияды;

- қиындыны үзік сызықтар бойымен майыстырады;

- арнайы жасалған артық жолақтарға желім жағады;

- фигураны құрастырады.

Кері байланыс беру арқылы бағалау

 

Жеке жұмыс

Оқушылар сендердің еліміздің президенті сыйға тартқан бриллиантты ұтып алудың керемет мүмкіндіктерің бар! Осы тапсырмаларды орындап бриллиантты сынықтарынан құрастырып алайық!

 

Тест.

 

1) Үшбұрыштың екі бұрышы 43° және 65°. Үшінші бұрышын тап.

Жауап: 1) 102°; 2) 72°; 3) 78°; 4) 108°.

 

2) Үшбұрыштың екі бұрышының қосындысы 1000. Үшінші бұрышының сыртқы бұрышын табыңдар.

Жауап: 1) 100°; 2) 80°; 3) 50°; 4) 40°.

 

3) Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрыштардың бірі 25°. Төбесіндегі бұрышты тап.

Жауап: 1) 25°; 2) 130°; 3) 150°; 4) 55°.

 

4) Үшбұрыштың бір төбесі мен оған қарсы жатқан қабырғасының тең ортасын қосатын кесіндіні үшбұрыштың ... деп атайды.

Жауап: 1) биіктігі; 2) биссектрисасы; 3) медианасы.

5) Үшбұрыштың бұрыштарының қатынасы 2:3:4 қатынасындай. Үшбұрыш бұрыштарын тап.

Жауап: 1) 40°, 600 және 80°; 2) 40°, 500 және 90°; 3) 30°, 700 және 80°; 4) 50°, 700 және 90°.

 

6) Теңбүйірлі үшбұрыштың төбесінің сыртқы бұрышы 114°. Табанындағы бір бұрышының сыртқы бұрышын тап.

Жауап. 1) 57°; 2) 66°; 3) 24°; 4) 123°.

 

Жұмыс код арқылы тексеріледі

Тестті тексеру коды: 212314.

Дескриптор :

- схемаларды жуан сызық бойымен қияды;

- қиындыны үзік сызықтар бойымен майыстырады;

- арнайы жасалған артық жолақтарға желім жағады;

- фигураны құрастырады.

 

Оқушылар бірін-бірі "бас бармақ" әдісі арқылы бағалайды.

 

Қорытынды

"Тазалық" әдісі бойынша сабақ бойынша әр оқушы қорытындысын айтады.

Кері байланыс беру арқылы бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таратпа материалдар

 

 

Сабақтың соңы

43-45 минут

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

Төмендегі 4 бөлім бойынша өзіңді баспалдаққа орналастыр. Төменгі саты: нашар, жоғарғы саты: өте жақсы.

Таратпа материалдар

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Сабақ барысында қабілеті жоғары оқушылар жұптық жұмыста басқа оқушыларға көмек  беріледі. Үлгерімі төмен оқушылармен жеке жұмыс жүреді және кері байланыс орын алады.

 

Сабақ барысында оқушыларға бірдей тапсырмалар беріледі. Әрбір оқушыға жеке кері байланыс жүргізу барысында деңгейлері анықталады. Дейгейіне сай тапсырмалар орын алады

Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу туруына назар аудару.

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз

 

Жалпыбаға

 

 

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

С бөлім. Түзулердіңпараллельдігі

С бөлім. Түзулердіңпараллельдігі

Пәнаралықбайланыстар Әртүрлі есептеулер үшін қажетті түсініктер қарастыру арқылы физика пәнімен байланысады

Пәнаралықбайланыстар Әртүрлі есептеулер үшін қажетті түсініктер қарастыру арқылы физика пәнімен байланысады

Миға шабуыл. Мұғалімнің түсіндірмесі: -

Миға шабуыл. Мұғалімнің түсіндірмесі: -

Миға шабуыл. Мұғалімнің түсіндірмесі: -

Миға шабуыл. Мұғалімнің түсіндірмесі: -

Миға шабуыл. Мұғалімнің түсіндірмесі: -

Миға шабуыл. Мұғалімнің түсіндірмесі: -

Сабақ барысында қабілеті жоғары оқушылар жұптық жұмыста басқа оқушыларға көмек беріледі

Сабақ барысында қабілеті жоғары оқушылар жұптық жұмыста басқа оқушыларға көмек беріледі
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
14.05.2020