Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Оценка 4.9
Занимательные материалы +2
docx
администрации
Взрослым
29.03.2017
Тақырыбы: «Сабақ барысында сын тұрғысынан ойлау элементтерін пайдалана отырып оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту»
Мақсаты: Сабақта сын тұрғысынан ойлау элементтерін қолдану арқылы функционалдық сауаттылықты дамыту.
Шеңбер боймен әріптестерге түрлі түсті гүлдің қималары таратылады. Сол гүлдер арқылы топтасады.
Тақырып бойынша ой бөліседі.
"Ойлан бөліс» әріптестер топтасып талқылайдыРазработка урок "Мастер класс"
аудндақ семинар шешенқара мектебі.docx
Аудандық семинар:
Тақырыбы: «Сабақ барысында сын тұрғысынан ойлау элементтерін пайдалана отырып оқушылардың функционалдық
сауаттылығын дамыту»
Мақсаты: Сабақта сын тұрғысынан ойлау элементтерін қолдану арқылы функционалдық сауаттылықты дамыту
Өткізілетін уақыты: 15.03.2017ж
Өткізілетін орны: Бұқаржырау ауданы «Шешенқара орта мектебі КММ»
Сабақтың типі: шеберлік сабақ
Тақырыбы: «Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Көрнекілік: интербелсенді тақта, таратпа қағаздар,флипчарт, сарамандық жұмысқа арналған приборлар. Ісәрекет кезеңі
Тәрбиешінің ісәрекеті
Балалардың ісәрекеті
Ұйымдастыру
Амандасу
Шаттық шеңбері
«Жүректен
жүрекке»
(оқушыларды
жақсы, көтеріңкі
көңіл күйге
шақыру)
Тұсау кесер:
«Миға шабуыл»
әдісі
Қолдарынан ұстап шеңбер бойына тұрып өз атарын айта
отырып бір –бірлеріне бүгінгі күнге сәттілік тілеп тілек айту
Қимыл қозғалыспен көрсетеді.
Шеңбер боймен әріптестерге түрлі түсті гүлдің қималары
таратылады. Сол гүлдер арқылы топтасады.
Сары гүлдер 1топ:
Қызыл гүлдер 2топ:
Жасыл гүлдер 3топ:
Тақырып бойынша ой бөлісу «Функционалдық
сауаттылық» деген не?
Әр топ флипчартқа берілген тапсырманы
орындайды.
«Функционалдық сауаттылық» деген (сла
йдпен жұмыс)
Жаңа сабақ:
(слайдпен жұмыс)
«Ойлан бөліс» әріптестер топтасып талқылайды
Функционалдық сауаттылықты әдебиет сабағында
қолдану әдісі
1топ: Берілген мәтін бойынша схема құр
2топ: Мәтінді оқы. Ондағы тірек сөздерді тап.
3 топ: Мәтінді оқи отырып мәтінге қатысты емес сөздер
болса тауып себебін түсіндір.
«Ойлан бөліс» әріптестер топтасып талқылайды
Функционалдық сауаттылықты қазақ тілі сабағында
қолдану әдісі
1топ: Жалғасын тап
2топ: Дұрыс орналастыр
3 топ: Дұрыс топтастыр
не? Деген сұрақ төңірегінде ой
бөліседі.
Әр топ берілген тапсырма бойынша
жұмыс жүргізіп, қорғайды.
Әр топ берілген тапсырма бойынша
жұмыс жүргізіп, қорғайды.
Берілген
слайттармен
жұмыс
Әр топтан бір бір әріптестен тақтаға
шығып слайдта берілген Сергіту сәті
iMektep электронды оқулық «Дұрыс орналастыр»
ойынын ойнай отырып сергіту сәтін өткізу
Интербелсенді тақта арқылы әр сабақта қолдануға
болатын тапсырмаларды көрсетіп талдау.
Дүниетану,қазақ тілі, әдебиет сабақтары.
iMektep электронды оқулықты пайбалану арқылы
функционалдық сауаттылыққа тән тапсырмаларды
ашып талқылап бөлісу.
Интербелсенді
тақта BilimLand
бейнефильм
iMektep
электронды
оқулық
Презентация
бойынша жұмыс
тапсырмаларды орындайды.
Әріптестер экранда көрсетілген
iMektep «Дұрыс орналастыр»
ойынымен экранда көрсетілген
қорапшаларды дұрыс орналастырады.
Әр топтан кезекпен кезек шығып
электронды оқулықтағы
тапсырмаларды ашып жұмыс
жасайды.
Әріптестер презентацияны көре отырып ой бөліседі.
Электронды оқулықты әр сабақта қолдану
тәсілдерімен ой бөлісіп пікір алмасу
Әр топ бүгінгі сабақтан алған әсері жөнінде
ортаға шығып ойларын бөліседі. Бекіту
есімдері жазылған стикерлерді желімдеу.
кемпірқосақ суретіне өз
Әріптестер тақтадағы кемпірқосақ
суретіне өз есімдері жазылған
стикерлерді желімдейді.Бұл арқылы
бүгінгі сабақтағы көғіл күйлерін
белгілейді.
Рефлексивті есеп
Қазіргі уақыттағы жаңа педагогика ғылымындағы проблема ол – оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру болып
табылады. Жаңа технологияның әдіс – тәсілдері оқушылардың білімін толықтыруға көмектеседі. Осыған орай озық тәжірибе,
жаңа технологияның тиімді әдістерін таңдап алып, оларды үйлесімді, тиімді және шығармашылықпен пайдалану – ұстаз
шеберлігінің белгісі. Ұстаз ретінде оқытып жүрген оқушыларымның ерекшеліктерін зерттеп, біліп алған соң ғана, оларды даму
деңгейіне орай әдіс – тәсілдерді іріктеп, талдап қолдануға, жетілдіруге ерекше назар аударып келемін.
«Ақпараттықкоммуникациялық технологияны қолдану заттар туралы толық түсініктің қалыптасуынына ықпал етпегеннің
өзінде, қазіргі заманғы инновациялық технологиялар заттар туралы жаңа, алуан түрлі түсінік қалыптастыруды және осы
түсініктерді басқарудағы ауқымды икемділікті қамтамасыз ете алады» («Мұғалімге арналған нұсқаулық» 64 бет). АКТсіз
әсерлі сабақ беру мүмкін емес. Ақпараттықкоммуникациялық технология мүмкіндіктерін қолдану оқушыларға ғылыми
ұғымдарды түсіндіруді және олардың қабылдауын, сыни ойлатып, түсінуін жеңілдетуге мүмкіндік береді.
Ақпараттықкоммуникациялық технологиялардың (АКТ) негізгі мақсаты – оқушыны қазіргі қоғам сұранысына сай , өзінің
өмірлік ісәрекетінде дербес компьютердің құралдарын қажетті деңгейде пайдаланатын жанжақты дара тұлға ретінде
тәрбиелеу. Білім беруде АКТны пайдалану мен оқушылардың құзіреттілігін қалыптастыру, қазіргі заман талабына сай АКТ
ны, электрондық оқулықтарды және Интернет ресурстарды пайдалану оқушының білім беру үрдісінде шығармашылық қабілетін дамытуға мүмкіндік береді. АКТны сабақта пайдалану кезінде оқушылар бұрын алған білімдерін кеңейтіп, өз
бетімен шығармашылық тапсырмалар орындайды. Мен барлық сабақтарымда АКТ ны қолдануға тырысамын. Сонымен қатар
iMektep, BilimLand электронды оқулықтарын жиі пайдаланамын. Мен өзімнің сабақта қолданылатын әдіс тәсілдерімді
Бұқаржырау ауданы «Шешенқара орта мектебі КММ» інде өткен аудандық семинарда шеберлік сабақ көрсете отырып
іс тәжірибемді бөлісіп қайтқан болатынмын.
Аудандық семинар 15.03.2017ж күні Бұқаржырау ауданы «Шешенқара орта мектебі КММ» өткен болатын. Семинардың
Тақырыбы: «Сабақ барысында сын тұрғысынан ойлау элементтерін пайдалана отырып оқушылардың функционалдық
сауаттылығын дамыту»
Мақсаты: Сабақта сын тұрғысынан ойлау элементтерін қолдану арқылы функционалдық сауаттылықты дамыту
Сабақты «Шаттық шеңбері»
«Жүректен жүрекке»
( жақсы, көтеріңкі көңіл күйге шақыру) әдісі бойынша әріптестер қолдарынан ұстап
шеңбер бойында өз есімдерін айта отырып бір –бірлеріне бүгінгі күнге сәттілік тілеп тілек айтып сабағымызды бастадық.
топтасты. 1топ: сары гүл, 2 топ: көк гүл, 3 топ: қызыл гүл
Шеңбер боймен әріптестерге түрлі түсті гүлдің қималары таратылады. Сол гүлдер арқылы үш топқа
. Тұсау кесер:
сұрақ төңірегінде ой бөлісті. Әр топ флипчартқа берілген тапсырманы орындайды.
«Миға шабуыл» әдісі (слайдпен жұмыс) «Функционалдық сауаттылық» деген не? Деген
Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар берілді. «Ойлан бөліс» әріптестер топтасып талқылады.
Функционалдық сауаттылықты әдебиет сабағында қолдану әдісі
1топ: Берілген мәтін бойынша схема құр
2топ: Мәтінді оқы. Ондағы тірек сөздерді тап.
3 топ: Мәтінді оқи отырып мәтінге қатысты емес сөздер болса тауып себебін түсіндір.
«Ойлан бөліс» әріптестер топтасып талқылады.
Екінші тапсырма «Функционалдық сауаттылықты қазақ тілі сабағында қолдану» әдісі
1топ: Жалғасын тап
2топ: Дұрыс орналастыр
3 топ: Дұрыс топтастыр
Берілген слайттармен жұмыс.
топтан бір бір әріптестен тақтаға шығып слайдта берілген тапсырмаларды орындады.
Әр iMektep электронды оқулық «Дұрыс орналастыр» ойынын ойнай отырып сергіту сәті өткізілді.
Интербелсенді тақта BilimLand. Интербелсенді тақта BilimLand арқылы дүниетану,қазақ тілі, әдебиеттік оқуда
әрқолдануға болатын тапсырмаларды көрсетіп талданды. iMektep электронды оқулықты пайбалану арқылы
функционалдық сауаттылыққа тән тапсырмаларды ашып талқылап бөлісуде. Әр топтан кезекпен кезек шығып
электронды оқулықтағы тапсырмаларды ашып жұмыс жасады.
Презентация бойынша жұмыс. iMektep, BilimLand. электронды оқулықтарын өз сабақтарымда пайдаланып
функционалдық сауаттылыққа тән тапсырмаларды оқушылардың қызығушылықпен жұмыс жасайтынын айта
отырып өз сабақтарымнан үзінділер көрсетіп тәжірибе алмастым.
Әріптестер презентацияны көре отырып өз ойларын ортаға салып бөлісті. Сабақты бекітуде әр топ бүгінгі сабақтан алған әсері жөнінде ортаға шығып ойларын
бөлісеті.
стикерлерді желімдейді.Бұл арқылы бүгінгі сабақтағы көғіл күйлерін белгіледі.
Әріптестер тақтадағы кемпірқосақ суретіне өз есімдері жазылған
Сабақ өз мәнінде өтті.
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Шеберлік сабақ "Фунционалдық сауаттылықты топтық жұмыста жүзеге асыру жолдары»
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.