ҰМЖ 7 тарау: «Тамыр және сабақтың ішкі құрлысын зерттеу» 7.1.3.3 |
Мектеп: №28 Ақбай жом |
Күні: Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: 1 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Казакбаева Д |
Сабақтың тақырыбы |
Сабақ және тамырдың ішкі құрылысы |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
7.1.3.3. тамыр және сабақтың ішкі құрлысын зерттеу. |
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Өсімдіктерде заттардың тасымалын қамтамасыз ететін мүшелерді білу. Оқушылардың басым бөлігі: Сабақ пен Тамыр аймақтарын атай алу Кейбір оқушылар: Сабақ және тамырдың ішкі құрылысын олардың қызметтерін зерттеу. |
Бағалау критерийлері |
Сабақ және тамырдың ішкі құрылысын зерттейді. |
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жоғары деңгей дағдылары |
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер.Сабақтың қызметі,тамыр оймақшасы,бөліну аймағы,ұшынан өсу,жылдық сақиналар,сору аймағы,сүрек,тін,тамыр түктері,түтікшелер және талшыктар,қыстырмалы өсу,жабын ұлпасы,қабықтық бөлік. Диологтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер.. Өсу аймағы .... кейін орналасқан. Сүректен кейін ......орналасады. |
.Құндылықтарға баулу: |
Қоғамызда бейбітшілік және келісім құндылығына сәйкес өзіне және айнадағыларға құрметпен қарау, топтық, жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын еркін білдіруге,ынтымақтастық,достастық, қарым-қатынастарды нығайтуға, алынған ақпаратты практикада жүзінде қолдануды дамыту. |
Пәнаралық байланыс: |
География -жердің құнарлығын білу Математика- жылдық сақинаны санау арқ ылы білу. |
Алдыңғы оқу |
7.1.3.2Өсімдіктерде заттардың тасымалын қамтамасыз ететін мүшелерді танып білу. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері «Шаттық шеңбері», «Зымыран сұрақтар», «Миға шабуыл», «Джигсо», |
Ресурстар |
|
|||||
Сабақтың басы 1-кезең 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу, балардың көңіл-күйін анықтау; -Сергіту сәті.Шаттық шеңбері.Оқушылар қол ұстасып бір-бірінем жақсы тілек айтуды бастайды. -Топтарға бөлу.Санау арқылы |
|
|
|||||
10 мин
Сабақтың ортасы 3 мин
20 мин
7 мин |
1-тапсырма .Алдыңғы білім .«Зымыран сұрақтар» 1. Топырақ құнарлығы дегеніміз не? 2. Тамырдың ролі қандай? 3. «Тамыр қысымы» дегеніміз не? 4. Тамыр мен жапырақ арасында заттарды өткізетін басты мүше ? 5. Заттар тасымалы дегеніміз не? 6. Өсімдік ағзасына түсетін заттар қалай өзгереді? 7. Қандай органикалық заттармен өсімдіктер тіршілік етеді? 8.Жапырақтың өткізгіштік шоғыры дегенімі не? Дұрыс жауаптарын тақтаға шығарып қойған соң,оқушылар бір-бірінің жұмысын өзара бағалайды.
2-Тапсырма . «Миға шабуыл » видеоролик көрсетіп соған байланысты оқушыларға сұрақтар қою . 3 минут · Көрсетілімде не бейнеленген? Сонымен бүгін біздің сабағымыздың тақырыбы не туралы деп болжайсындар? Сабақта ол туралы қандай мәлімет білгілерін келеді? Оқушылар ойларын айтады.Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады. 3-тапсырма: «Джигсо» әдісі арқылы мәтінді бөліп беріледі Оқушылар мәтінмен танысып болған соң постер қорғайды .
1- топқа Сабақтың ішкі құрлысы 2-ші топқа Тамырдың ішкі құрылысы 3-топқа өсу аймағы және сору аймағын Жақсы қорғаған топты «қол шапалақтау» әдісі арқылы марапатталады. Тапсырма-4 Жж (а) суреттен сабақтың құрылымдарын анықтаңыз. (b) суреттен тамырдың аймақтарын анықтаңыз. (с) тамыр аймақтарының құрылысы оның атқаратын қызметімен байланысын сипаттаңыз .
Сабақ тамыр
- сабақтың құрылымдарын атайды; - сурет бойынша тамырдың аймақтарын анықтайды; - тамыр аймақтарының қызметін жазады.
|
. АКТ
Биология 7-сынып.
Тақырыпқа орай суреттер
|
|
|||||
Саралау – Барлық оқушылар: Өсімдіктерде заттардың тасымалын қамтамасыз ететін мүшелерді біледі Оқушылардың басым бөлігі: Сабақ пен Тамыр аймақтарын атай алады. Кейбір оқушылар: Сабақ және тамырдың ішкі құрылысын олардың қызметтерін зерттейді |
Бағалау – Бағдаршам, 2 жұлдыз, бір тілек, смайликтер «шапалақтау» ,
«саусақ» әдісі:жұдырық –қолдаймын Екі саусақ-келіспеймін,сұқ саусақ –қосарым бар. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Денсаулық сақтау, СЭС талаптарын сақтау. сергіту сәтін өткізу. Топқа бөлінген кезде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы ескертіледі |
|
|||||
Сабақ бойынша рефлексия 2 мин
|
Сабақта ұнаған 2-нәрсені ,ұнамаған 2 нәрсені атаңыз.
|
|
||||||
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
Балдар |
|
· Тест сұрақтарының жауабын тапты
Берілген сұрақтарының жауабын табады
|
1
2
3
4
|
Сұрақтардың жауаптарын анықтады
Тамыр мен сабқтың түрлерін еске түсірді
Олардың нешеге бөлінетінін анықтады
Тамырдың, сабақтың ішкі құрлысын ретімен атады.
|
1 |
|
|||
|
|||
1 |
|||
|
|||
|
|||
2 |
|||
|
|||
|
|||
3 |
|||
|
|||
2 |
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.