Сабақта оқушыларды үшбұрыштың түрлеріне байланысты 3 топқа бөлу. өткен сабақты бекіту үшін қос шеңбер әдісі арқылы іске асырамын. Bilimland сайты бойынша видеоролик арқылы оқушыларға есеп көрсету. Оқушыларға саралау тапсырмаларын беремін. Әрбір есепті дискриптор арқылы бағалаймын. Кері байланыс арқылы оқушылардың сабақты қаншалықты меңгергенін білу
теңбүйірлі үшбұрыш.doc
Алматы облысы, Панфилов ауданы
Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп
Ұзақ мерзімді
жоспардың тарауы:
7.2В Үшбұрыштар
Күні:
Сынып: 7
Сабақтың
тақырыбы
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Үшбұрыштың түрін ажырата алады және басты қасиеттерін
Мұғалімнің атыжөні: Беркімбаева Қарлығаш Серікбайқызы
Қатысқан оқушылар саны: 21
Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері
Қатыспағандар: 0
7.3.1.23 Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану
біледі.
Оқушылардың көпшілігі: Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін қолдана отырып,
қарапайым есептерді шығарады
Кейбір оқушылар: Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін күрделі есептерде
қолданады
Білу, түсіну, қолдану
үшбұрыштың түрін ажырата алады және басты қасиеттерін біледі.
Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін біледі
Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін есептерде қолданады
Оқушылар
Теңбүйірлі үшбұрыштардың қасиеттері мен белгілерін тұжырымдайды.
үшбұрыштар түрлерінің айырмашылығын анықтайды және әрбірінің қасиеттерін
ауызша және жазбаша сипаттай алады.
Сабақ өту барысында әдепті сөйлеуге, уақытты үнемдеуге баулу.
Идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысу.
http://www.bilimland.kz/index.php/kz/
презентация
технология
Үшбұрыш түрлері, биіктігі, биссектрисасы, медианасы
Ойлау деңгейі
Бағалау
критерийлері
Тілдік мақсат
Құндылықтарға
баулу
АКТ қолдану
дағдылары
Пәнаралық
байланыс
Алдыңғы оқу
Жоспарлан
ған уақыт
Сабақтың
басы
12 мин
Жоспар
Жоспар бойынша орындалуы тиіс ісәрекеттер (төменде
келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен
алмастырыңыз)
Ресурстар
І. Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлу (Үшбұрыштың түрлеріне байланысты) 3 топқа бөлу
Топқа бөлу
қиындылары
ІІ. Ширату жаттығулары
Кешегі сабақты еске түсіру үшін қос шеңбер әдісі арқылы
«Қос шеңбер» әдісі сұрақтар қою осы сұрақтардың жауаптарын бүгінгі сабақта
қолданамыз деп ойлаймын. Енді мына видеоға назар аударайық.
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Тақтада есептің шығарылу жолын көрсетемін, оқушылар өздері
тексеріп, өзөздерін бағалайды
Өзімізге керекті мәліметті алдық па, олай болса бүгінгі сабақтың
мақсатын қояйық
Сабақтың
ортасы
20 мин
1 тапсырма
Үшбұрыштың төбелерін белгілеп, оның қабырғаларына медианалар,
биссектрисаларын, биіктіктерін жүргізіп әріптермен белгілеп
көрсетіңіз
Топтық тапсырма
Ойлан, жұптас, бөліс
№ 10.11
http://www.bilimland.k
z/index.php/kz/
Үшбұрыштың
суреттері
Үлестірме тапсырма,
А 3 форматтағы
плакат, маркер
2
4
Оқулық 7 сынып 4 Теңбүйірлі үшбұрыштың периметрі 15,6 см. Егер оның
а) табаны бүйір қабырғасынан 3 м кіші; б) табаны бүйір
қабырғасынан 3 м үлкен болса, үшбұрыштың қабырғаларын
табыңдар.
геометрия
Смирнов В.А, Тұяқов
Е.А
61 бет
Үлестірме
тапсырма
балл
1
1
1
1
1
Дескриптор
Сызбаны орындайды
Есеп шартына сәйкес теңдеу құрады
Теңдеуді шешеді
Үшбұрыштың белгісіз қабырғаларын табады
Дұрыс жауабын жазады
Тапсырма 1
ABC үшбұрышында AB = BC, BD биссектриса. Егер: 1)
A төбесiндегi сыртқы бұрышы 130°қа тең болса, онда
BCA бұрышын; 2) егер AB = 5 см, AD = 2 см болса, онда
ABC үшбұрышының периметрiн табыңдар.
Дескриптор
Сызбаны орындайды
Есеп шартына сәйкес теңдеу құрады
Теңдеуді шешеді
Үшбұрыштың белгісіз бұрышын, периметрін
табады
Дұрыс жауабын жазады
Саралау тапсырмалары
балл
1
1
1
1
1
Тапсырма 1
Теңбүйірлі үшбұрыштың сыртқы бұрыштарының бірі
116˚қа тең. Оның барлық ішкі бұрыштарын табыңдар.
Дескриптор
Сызбаны орындайды
Есеп шартына сәйкес теңдеу құрады
Теңдеуді шешеді
Бұрыштарын табады, жауабын жазады
Тапсырма 2
№ 10.12
балл
1
1
1
1 Теңбүйірлі
үшбұрыштың табаны мен бүйір
қабырғасының қатынасы 3:8, периметрі 38 см,
үшбұрыштың қабырғаларын табыңдар.
Дескриптор
Сызбаны орындайды
Үшбұрыштың қабырғаларының қатынасын
қолданады
Берілген периметр бойынша теңдеу құрады
Теңдеуді шешеді
Үшбұрыштың белгісіз қабырғаларын табады
Дұрыс жауабын жазады
Тапсырма 3
балл
1
1
1
1
1
1
Оқулық 7 сынып
геометрия
Смирнов В.А, Тұяқов
Е.А
61 бет
∆АВСжәне ∆АРС теңбүйірлі үшбұрыштарының АС ортақ табаны.
РВ түзуі оны О нүктесінде қиып өтеді. Дәлелдеңіз:
а)РАВ = РСВ;
b) АО=ОС;
с)
ВР
АС
.
Дескриптор
1. теңбүйірлі үшбұрыштың белгісін қолданады;
2. РАВ = РСВболатындығын дәлелдейді;
3. АО=ОСболатындығын дәлелдейді;
АС
ВР
болатындығын дәлелдейді.
Сабақтың
соңы
8 минут
Кері байланыс
Бүгінгі сабақта маған ұнады, маған қиын болды және тілегім
Оқушылардан
рефлексия алынады
Үйге тапсырма
№ 10.13
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді
қалай жоспарлайсыз?
1.
жеке тапсырмалар;
2. Топтық тапсырма;
3. Саралау тапсырма
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау
1. Өзін өзі бағалау
2. Екі жұлдық, бір тілек
3. Дескриптор арқылы
4. Жұптық бағалау
5. Мадақтау арқылы Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ
жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Ушбурыш 7 сынып
Ушбурыш 7 сынып
Ушбурыш 7 сынып
Ушбурыш 7 сынып
Ушбурыш 7 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.