Ұзақ
жоспардың тарауы:
мерзімді
Күні:
Сынып: 5 сынып
мектепке дейінгі
Мектеп: «Ескелді ауданы әкімдігінің Қаратал
орта мектебі
шағын
орталығымен» КММ
Мұғалімнің атыжөні: Бекбаева М.К.
Қатыспағандар:
Қатысқандар:
қол
оқу
Сабақтың тақырыбы Жер бетін бейнелеу тәсілдері.
Осы сабақта
жеткізілетін
мақсаттары
(оқу
сілтеме)
Сабақтың мақсаты
5.2.5.1. «Жоспар» және «Шартты белгілер»
ұғымдарын түсіндіру
5.2.5.2.
жергілікті жердің планын оқу
Шартты белгілерді
бағдарламасына
қолданып,
Ойлау дағдылары
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
План және шартты
Барлық оқушылар:
белгілерді айтады
Оқушылардың басым бөлігі:
белгілерді қолданып,қарапайым планды оқиды
Кейбір оқушылар: Шартты белгілермен әңгіме
құрастырады
Қолдану
Шартты
Шартты белгілерді қолданып,қарапайым планды
оқиды
План және шартты белгілер ұғымдарын айтады
Шартты белгілерді пайдаланып досына хат
жазады
Оқылым: Атластағы шартты белгілерді оқиды
Тыңдалым: Бейнематериалдарды көре отырып
бірбірінің пікірін тыңдайды
Айтылым:
Шартты белгілерді
отырып,ауызша ,жазбаша сипаттайды
Пәнге қатысты терминология:
глобус, аэрофотосурет, шартты белгілер, план,
легенда.
Диалог/жазылымға арналған пайдалы
сөздер/сөз тіркестері/фразалар:
легенда,
аэрофотосурет
пайдалана
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыс
Алдыңғы білім
«Мәңгілік ел»идеясының 2 құндылығы
Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу
Сызу, математика
Спиральдық қағидатқа сәкес оқушылар бұл тақырыпты дүниетану пәнінен біледі
Сабақ барысы
Ресурстар
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақты
ңбасы
www.yuotub
e.
сom.
География,
выпуск 37
топографиче
ская карта
қалалардың суреттері
Оқушылармен амандасу, психологиялық орта
туғызу.
«Шаттық шеңбері».
Білім алушылар шеңбер
жасап тұрып, қолдарындағы жүректі бірбіріне
тілек айтады
Оқушылар топқа
арқылы бөлінді:
1 топАстана
2 топАлматы
3 топ –Талдықорған
«Ыстық орындық» әдісі
тапсырмасы сұралады.
1.Жерде қандай кезеңде алғашқы тірі организмдер
пайда болды?
2.Неге планетада тіршілік ету түрі біртіндеп
күрделенеді?
3. Адам қай дәуірде пайда болды?
4.Алғашқы адам қалай пайда болды?
(сабақтың мақсатын айқындау)
арқылы үй
«Жұмбақ сөз» әдісі.
Сұрақтарға жауап беріңіз:
2. Шартты белгілер нені білдіреді?
(С) 1Тапсырма: Берілген мәтіндегі бөлінген
сөздердің орнына шартты белгілерді қойыңыз:
Мектепке баратын жалғыз аяқ жол қылқан
жапырақты орманның арасымен өтеді. Қылқан
жапырақты орман жартылай кесілген жалпақ
жапырақты орманмен жалғасқан. Орманнан
шыққан соң жол жиегінде құдық орналасқан.
Мектептің жанында баубақша бар.
Сабақты
ң ортасы
1 План дегеніміз не? Алматы
кітап
баспасы
59,61беттер.
Шартты белгілер
Дескриптор: «план» ұғымын түсіндіреді;
«шартты белгі» ұғымын түсіндіреді;
суреттегі шартты белгілерді мәтінде
қолданады
Қ.Б.
Оқушылар бірбірін мадақтау «Бас
бармақ»арқылы бағалайды «Керемет», «Өте
жақсы» т.б.
(Т) 2Тапсырма: «Төрт бұрыш» әдісі.
Төменде көрсетілген суретте жергілікті жердің
планы берілген.
a. Шартты белгілер санын анықтаңыз;
b. Шартты белгілердің атауын жазыңыз.
Дескриптор
шартты белгілердің санын табады;
шартты белгілердің атауын көрсетеді.
Қ.Б. «Стикер»бойынша бағаланады.
(Д) 3Тапсырма:
Шартты белгілерді пайдалана отырып «Досыма
хат» жазу.
Ескерту: хатта жоқ дегенде 56 шартты белгі
болу керек.
Дескриптор:
шартты белгілерді біледі
шартты белгілерді сөйлеммен байланыстыра
отырып әңгіме құрастырады
Қб «Блоб ағашы» әдісімен бағаланады
рефлексия. «Не білдім?»
Сабақ бойынша
Оқушылар сабақ кезінде не білгендерін мына
төмендегі сөйлемдерді аяқтау арқылы жазады.
Сабақты
ң соңы
1. Бүгін мен................білдім. Денсаулық
және
қауіпсіз
техникасын
сақтау
2. Мен .........................тапсырмаларын орындадым.
3. Мен .......................екендігін сезіндім.
4. Сабақ менің өміріме ....................берді.
БағалауСіз
оқушылардың
материалды
игеру деңгейін
қалай
тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
«Бас бармақ»
Саралаусіз қандай тәсілмен қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда қабілетті
оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
Жекеленген оқушыларды
тақырыпты қаншалықты меңгергенін
айқындауда саралау тапсырмаларын
ұсынамын.Үлгерімі төмен оқушыларға
тапсырманы орындау альгоратимін ұсына
арқылы өзара қолдау,көмек көрсетуді
жүзеге асырамын.Қабілетті
оқушылар
тапсырмаларын орындауда
саралау
білімдерін
өмірмен байланыстыра
қолданады.Оқушыларды сабақ барысында
үнемі
мадақтаймын,ынталандырамынМақсатқа
жетуге талпындырамын.
«Стикер»
«Блок ағашы»
Қысқа мерзімді жоспар "Жер бетін бейнелеу тәсілдері"
Қысқа мерзімді жоспар "Жер бетін бейнелеу тәсілдері"
Қысқа мерзімді жоспар "Жер бетін бейнелеу тәсілдері"
Қысқа мерзімді жоспар "Жер бетін бейнелеу тәсілдері"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.