Դասարան- 11-րդ
Առարկա- համաշխարհային պատմություն
Թեմա- ¶ÈàôÊ ´ . вزÞʲðвÚÆÜ Ø ØÞ²ÎàôÚÂÀ Üàð IJزܲÎܺðàôØ
Նպատակ իմանա- ƱÝã ·áñÍáÝÝ»ñ ËóݻóÇÝ ÏñÃáõÃÛ³Ý ½³ñ·³óáõÙÁ:
ƱÝã ¿ Ý߳ݳÏáõÙ ÏñÃáõÃÛ³Ý ³ß˳ñÑÇÏ µáí³Ý¹³ÏáõÃÛ³Ý Ñ³ëï³ïáõÙ:
º±ñµ ¨ á±ñ »ñÏñÝ»ñáõÙ ³é³çÇÝÁ ѳëï³ïí»ó å³ñï³¹Çñ ï³ññ³Ï³Ý ÏñÃáõÃÛáõÝÁ
:
Ü»ñϳ۳óնել ·Çï³ï»ËÝÇÏ³Ï³Ý ³é³çÁÝóóÇ Ýí³×áõÙÝ»ñÁ XIX ¹³ñáõÙ:
²ß˳ñÑÇ ýǽÇÏ³Ï³Ý å³ïÏ»ñÇ áõëáõÙݳëÇñÙ³Ý Ç±Ýã Ýáñ µÝ³·³í³éÝ»ñ ³é³ç³ó³Ý
àíù»±ñ ¿ÇÝ ·ÇïáõÃÛ³Ý ³Û¹ ×ÛáõÕ»ñÇ Ý߳ݳíáñ Ý»ñϳ۳óáõóÇãÝ»ñÁ:
Կահավորում-գիրք, տետր
Մեթոդ- գծակարգ, դասախոսություն
Դասի ընթացք- Նախորդ դասի հարցում, հարցազրույց, քննարկում
.º±ñµ ¿ ÁݹáõÝí»É ѳßïáõÃÛ³Ý Ù³ëÇÝ ûñ»ÝùÁ èáõë³ëï³ÝáõÙ:
.ÆÝãá±õ ¿ñ µáÉߨÇÏÝ»ñÇÝ ³ÝÑñ³Å»ßï ѳßïáõÃÛ³Ý ÏÝùáõÙÁ:
.àñï»±Õ ¨ »±ñµ ÏÝùí»ó ѳßïáõÃÛ³Ý å³Ûٳݳ·ÇñÁ:
ƱÝã å³ÛÙ³ÝÝ»ñ ¹ñí»óÇÝ èáõë³ëï³ÝÇ ³éç¨:
. ƱÝã ѻ勉ÝùÝ»ñ áõÝ»ó³í ´ñ»ëï–ÈÇïáíëÏÇ å³Ûٳݳ·ÇñÁ г۳ëï³ÝÇ Ñ³Ù³ñ:
.Տնային աշխատանքների ստուգում
.դասահարցում
.Առաջին աշխարհամարտի արդյունքների ամփոփում
.Կարճ դասախոսություն
вزÞʲðвÚÆÜ ØÞ²ÎàôÚÂÀ Üàð IJزܲÎܺðàôØ
գծակարգի կազմում
գիտություն |
բնագավառ |
հայտնագործություններ |
նշանավոր գիտնականներ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
.Կազմակերպել քննարկում, հիմնավորելով այն տեսակետը, որ
XVII–XVIII ¹³ñ»ñÁ »íñáå³Ï³Ý ·ÇïáõÃÛ³Ý Ñ³ëï³ïÙ³Ý Å³Ù³Ý³Ï³ßñç³ÝÝ ¿ñ, ÇëÏ XIX ¹³ñÁ ¨ XX ¹³ñÇ ëÏǽµÁª Ýñ³ ³é³çÁÝóóÇ Ù»Í ÃéÇãùÁ ¨ ѳÕóñß³íÝ ³ß˳ñÑáõÙ
.Ամփոփել հարցերի միջոցով
.Տնայաին աշխաատանք
.Ներկայացնել ռեֆերատներ այս նշանավոր գիտնականների վերաբերյալ
Համաշխարհային պատմություն
դասարան-11-րդ
вزÞʲðвÚÆÜ Ø ØÞ²ÎàôÚÂÀ
Üàð IJزܲÎܺðàôØ
Ք.Ստեփանավանի Վ.Թեքեյանի անվան 6-րդ դպրոցի ուսուցիչ՝Ն.Միկոյան
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.