9.4С Ықтималдық теориясының элементтері Сабақтың тақырыбы: Ықтималдықтың классикалық анықтамасы |
Мектеп:
|
|||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны:12 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушылар: 9.4.3.2 ықтималдықтың классикалық анықтамасын біледі және оны есептер шығаруда қолданады;
|
|||||||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар: - Кездейсоқ оқиғалардың түрлерін біледі; - Оқиғаның ықтималдығын есептейді; |
|||||||||
Бағалау критерийлері |
1. Біледі: Кездейсоқ оқиғаның анықтамасы біледі; .Түсінеді: Оқиғаның орындалу ықтималдылығы ұғымын түсінеді Анализ: Оқиғаның пайда болу, не болмау мүмкіндігін ауызша талдайды Қолданады:Оқиғаның ықтималдылығын есептеуде классикалық анықтамасын пайдаланады. |
|||||||||
Миссия, ұстаным, құндылықтар
|
|
|||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - Оқиғаның пайда болу, не болмау мүмкіндігін ауызша талдайды; - Есептің шешімін дәйектейді; Бөлімнің пәндік лексикасы мен терминологиясын қолданады.Теңмүмкіндікті;Ақиқат; Мүмкін емес;Қолайлы нәтижелер; Ықтималдық; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - Бұл оқиғаның пайда болу мүмкіндігі ... - Бұл оқиғалардың пайда болуы тең мүмкіндікті/мүмкін емес/ақиқат. |
|||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Физика сабағымен,өмірмен байланыстыру |
|||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация және ноутбуктарды қолдану |
|||||||||
Бастапқы білім |
Вариациялық қатар, абсолютті жиілік және салыстырмалы жиілік, жиілік кестесі, жиілік полигоны және гистограммасы ұғымдарын біледі. |
|||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||
1 мин
5 минут
10мин
10 минут
10 минут
|
I.Ұйымдастыру кезеңі. Мақсаты:Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Бүгінгі сабақ мақсатын жариялау. Күтілетін нәтижемен таныстыру. II. Үй тапсырмасын тексеру 1.Мақсаты:Үй тапсырмасының орындалу деңгейін тексеру 2.Мазмұны:оқиғаның ықтималдығын табуға есептер 6. Оқушының іс-әрекеті: көршілерінің тапсырмаларын тексереді 7. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушылардың жұмыстарын қадағалайды 8. Нәтижені бағалау:бір бірін бағалайды III. Ауызша жаттығулар 1.Мақсаты:Білімдерін жинақтау 2.Мазмұны:кездейсоқ оқиға, теңмүмкіндікті; ақиқат; мүмкін емес;қолайлы нәтижелер; ықтималдықұғымдарын еске түсіру. Оқиғаның пайда болу, не болмау мүмкіндігін ауызша талдау. 3. Әдісі: сұрақ - жауап 4. Формасы: ауызша 5. Құралы: презентация 6. Оқушының іс-әрекеті: слайдтағы тапсырмаларды ауызша орындайды. 7. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушылардың жауаптарының дұрыстығын қадағалайды 8. Нәтижені бағалау:оқушылардың жауаптарына байланысты ауызша бағаланады IV.Есеп шығару 1.Мақсаты:Ықтималдықтың классикалық анықтамасын пайдаланып есептер шығару 2.Мазмұны:оқиғаның ықтималдығын есептеу 3. Әдісі:Практикалық жұмыс 4. Құралы:презентация 5. Оқушының іс-әрекеті: есеп шығарады 6. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларды бағыттап отыру,қадағалайды 7.Нәтижені бағалау: бір - бірін бағалау V. Топтық жұмыс (практикалық жұмыс) 1.Мақсаты:оқиғаның барлық мүмкін жағдайларын әртүрлі тәсілдермен көрсету.оқиғаның ықтималдығын есептеу 2.Мазмұны:нұсқаулықтағы есептер 3. Әдісі:Практикалық жұмыс 4. Формасы:топтық 6. Оқушының іс-әрекеті: жұмысты орындайды 7. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларды бағыттап отыру,қадағалайды 8.Нәтижені бағалау: топтық бағалау |
Презентация презентация
презентация
IGCSE Cambridge International Mathematics (0607) Extended, Black K., Ryan A., Haese M., Haese R., Haese S., Humphries M.
https://www.geogebra.org/m/EEwVfExN
|
||||||||
Сабақтың соңы 4минут |
V. Сабақты қорытындылау Мақсаты:Жаңа тақырыпты қалай меңгергендерін анықтау Мазмұны:
1.Сабақтың басында менің көңіл-күйім
2.Топтық тапсырманы орындағандағы көңіл-күйім
3.Тапсырмалардың жауаптарын көрсетіп, қатемен жұмыс жасағандағы көңіл-күйім 6. Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар эмоция графигін толтырады. 7. Мұғалімнің іс-әрекеті: Сабақты қорытындылау. Үйге тапсырма беру, мазмұнын түсіндіру. Қосымша №4 |
эмоция графигі |
||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||
|
|
|||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.