1классикалық анықтамасы есеп шығару
Оценка 4.6

1классикалық анықтамасы есеп шығару

Оценка 4.6
docx
13.05.2020
1классикалық анықтамасы есеп шығару
1классикалық анықтамасы есеп шығару.docx

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 9.4бөлім: Ықтималдықтеориясыныңэлементтері

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

 

Сынып: 9

Қатысқандарсаны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Ықтималдықтыңклассикалықанықтамасына есептер шығару

Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме

9.3.2.3

Ықтималдықтың классикалық анықтамасын білу және есептер шығаруда қолдану

Сабақ мақсаты

Ықтималдықтың классикалық анықтамасын қолданып есептер шығару дағдыларын дамыту

Бағалау критерийлері

·         кездейсоқ, мүмкін, ақиқат, тең мүмкіндік, элементар оқиғаларды тани алады;

·         ықтималдықтыңклассикалықанықтамасыебіледі;

·         ықтималдықтыңклассикалықанықтамасынаесептершығаруда қолдана алады;

·         қарама-қарсы оқиғаларды анықтайды және олардың ықтималдылығын табады.

Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

Тәжірибені қалай өткізгендері туралы ауызша және жазбаша мәлімет береді
Пәнге қатысты лексика мен терминология
:

Тәжірибе, сынақ, нәтиже кестесі, кездейсоқ оқиға,  тиынды лақтыру/ ойын сүйегі

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Берілген оқиға кездейсоқ/ ақиқат/ мүмкін емес

Бұл сынақта келесі элементар оқиғалар бақыланады..

Құндылықтарды дарыту

Сын тұрғысынан ойлау, өзіне деген сенімділік, рефлексия дағдылары, қарым-қатынас

Пәнаралықбайланыстар

Физикада, биологияда, басқа ғылым салаларында  оқиғалар мен құбылыстардың орындалу ықтималдығын анықтау мен үлгілеу үшін қолданыстарын білу

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтаны қолдану.

Бастапқы білім

Оқушылар ықтималдықтың классикалық анықтамасын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

1-сабақ

Сабақ басы

2мин

 

 

I. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасып, түгендеу. Сабақ тақырыбымен мен мақсатын айту.

 

 

Презентация

3мин

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтағы материалды меңгеру деңгейін және жауапкершіліктерін байқау.

(Дайын жауаптары арқылы әрбір оқушы өзін-өзі тексеру. Түсінбеген сұрақтары болса, түсіндіру.)

ІІІ.  Өтілген материалдарды еске түсіру үшін қайталау жүргізу.

Жұптық жұмыс.

Оқушылар берілген тапсырмаларды жұптасып орындайды. Орындап болған соң жауабын  экранда тексереді.

1-    тапсырма:

Оқиғаның түрін зерттеңіз. Зерттеудің нәтижесін кестеге белгілеңіз.

1)      7 мамыр мереке күні;

2)      «Барыс» пен «ЦСКА» хоккей матчы тең аяқталды;

3)      Ойын сүйегін лақтырғанда 7 ұпай түсті;

4)      Ойын сүйегін лақтырғанда 7-ден кем ұпай түсті;

5)      Телефон соғу кезінде абонент бос болмады;

6)      Оқу жылы әйтеуір аяқталады;

7)      Оқу озаты математика емтиханынан бес деген баға алды;

8)      Сіз шашки ойынында жеңілесіз;

9)      Ойын тасын лақтырғанда жұп ұпай түсті;

10)  Осы жылғы сайлауда Кайрат Нұртас президент болып сайланады.

Оқиға

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Ақиқат

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мүмкін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мүмкін емес

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сәйкес оқиғаны «+» таңбасымен белгілеңіз.

2-тапсырма:

Ықтималдылық теориясы бойынша түсініктеріңді берілген блоктар арқылы блок схема құрыңыз.

Text Box: P(A)=1
Text Box: Оқиға
Text Box: Ақиқат Text Box: P(A)=0
Text Box: Кездейсоқ Text Box: Мүмкінемесеееемесемес
Text Box: 0<P(A)<1=1
 

 

 

 

 

 


Ауызша тапсырмалар орындау:

Жеке жұмыс. Оқушылар берілген тапсырмалар тобын орындайды. Әркім өз шешімін дайын жауаптармен салыстырып, өзін-өзі бағалайды.

№1. Ойын сүйегін лақтыру кезінде жұп санның түсу ықтималдылығы қандай? Жауабы:

№2. Екі тиын лақтыру кезінде екеуінде де елтаңба жағының түсу ықтималдылығы қандай? Жауабы:

№3. 100 лоторея билеті бар, оның 5-уі ұтысты. Ұтып алмау ықтималдылығы қандай? Жауабы:

№4. Лоторея билеттерінің 10-ұтысты, ал 240 ұтысты емес. Бір билетті алу барысында ұтысты билеттің түсу ықтималдылығы қандай? Жауабы:

№5. Қорапта 8 қызыл, 2 көк және 20 жасыл қарындаштар бар. Сіз кездейсоқ бір қарындашты алдыңыз. Осы қарындаштың  а) жасыл болу; b) сары болу ықтималдылығы қандай?   Жауабы: а) 

b)B–( cары емес қарындаш алу)

Есептер шығару. Топтық жұмыс.

Топта жұмыс жасамай тұрып, ықтималдыққа берілген есептердің шығарылуын видео арқылы қарастырады.

Оқушылар топқа бөлінеді. Әр топқа деңгейлі тапсырмалар таратылады. Орындап болған соң, әр топтан оқушы шығып, тапсырмаларын түсіндіреді.

 

№1 Екі кубикті лақтыру кезінде түскен ұпайлар саны 9-дан кем болу ықтималдылығы қандай? Жауабы:

№2Ойын сүйегі екі рет тасталды:Кем дегенде бір рет үштен кем ұпай түсуі; тура бір рет үштен кем ұпай түсуі ықтималдылығын табыңыз.

Жауабы:   а)  , в)

№3.  0,1,2,3,4 цифрлары көмегімен екі таңбалы сан құрастырды. Құрастырылған санның жұп болу ықтималдылығы қандай?  Жауабы:

№4. 500 монитор сатуға әкелінді, оның 15-і жұмыс істемейді. Кездейсоқ сатып алған монитордың жұмыс істеу ықтималдылығы қандай? Жауабы:

№5 Нысанаға бір рет оқ атылды. Оқтың тиюі 2-ден кем емес және 4-тен артық болмайтын немесе 8-ден кем емес болатын  ықтималдығы қандай?  Жауабы: 0,83

№6  Сыныпта 30 оқушы бар. Олимпиадаға математикадан 20 оқушы, физикадан 15 оқушы, ал 6 оқушы екеуіне де қатысты. Кездейсоқ алынған оқушы қандай да  бір олимпиадаға қатысу ықтималдығы қандай? Жауабы:

Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындау.Мақсаты: Оқушылардың өтілген тақырып бойынша алған білімдерін жүйелеу және бағалау.

Презентация

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 – слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 – слайд

 

 

 

 

 

6-7 – слайд

 

 

 

 

8-9 – слайд

 

 

10-11-слайд

 

 

12-13-слайд

 

 

14-15-слайд

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PQ8pmQVtiX0

 

 

16 – слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Н.Я Виленкин -2007, 334 бет

 

 

3-қосымша

Сабақтың соңы

3 мин

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- Нені үйрендіңіз, неге үйрендіңіз?

- Сізге не түсініксіз болып қалды?

- Нені жақсартуым керек?

17-слайд

Үйге тапсырма:

2 мин

№1.Бөлшектің сапасын тексеру барысында  кездейсоқ 200 бөлшектің  10-ның ақауы болды. 1800 бөлшектің ішінен қанша ақауы бар бөлшек кездесуі мүмкін екенін көрсетіңіз.

№2. Нысанаға бір атқанда тигізу ықтималдылығы 0,6-ға тең. Нысанаға тигенше оқ атыла береді. Нысанаға үштен артық оқ атылмау ықтималдылығын табыңыз.

18-слайд

Шыныбеков

 

Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

 Өтілген тақырыптар бойынша деңгейлі есептер шығартамын.

 Ауызша және жазбаша жұмыстарды өзара бағалау. Топтық жұмыста өзара бағалау, жұптық жұмыста өзіндік бағалау жүргізу.Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындау арқылы бағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Ықтималдықтеориясыны ң элементтер і

Ықтималдықтеориясыны ң элементтер і

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтағы материалды меңгеру деңгейін және жауапкершіліктерін байқау

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтағы материалды меңгеру деңгейін және жауапкершіліктерін байқау

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтағы материалды меңгеру деңгейін және жауапкершіліктерін байқау

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтағы материалды меңгеру деңгейін және жауапкершіліктерін байқау

Сабақтың соңы 3 мин Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -

Сабақтың соңы 3 мин Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
13.05.2020