Қысқа мерзімді жоспар: Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.2А Тригонометрия |
Мектеп: |
|||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақ тақырыбы |
Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі. Бұрыш синусының, косинусының, тангенсінің және котангенсінің мәндері |
|||||
Оқыту мақсаттары |
Оқушылар: 9.2.4.1 тригонометриялық функциялардың анықтамаларын білу |
|||||
Сабақ мақсаттары |
негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі |
|||||
Бағалау критерийі |
Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді: негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі |
|||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: синус, косинус, тангенс, секанс, косеканс, котангенс |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
Академиялық шыншылдық, өзінің айналасындағыларға ашық, әділ қарым –қатынас және олардың құқықтарын құрметтеу. Бұл сабақта оқушылар командалық жұмыс дағдыларын, көшбасшылық дағдыларын, біреудің көзқарасына төзімділікпен қарауды және сынға барабар қатынасты дамытатын жұмыс жасайды. Оқушылар жұмыс жасауда бір-біріне сыйластық танытады. Әркімнің пікірін құнды деп бағалайды. Сабақ үрдісінде сөйлеу мәнерін, математикалық тілді дұрыс қолданады, сабаққа жауапкершілікпен қарау іске асырылады.Оқушылардың бір –біріне көмек қолын созады. Сабақ соңында рефлексия жасалады. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Физика, химия, ағылшын тілі |
|||||
Негізгі дағдылар |
Коммуникативтік,зерттеушілік дағдылар |
|||||
Бастапқы білім
|
Бұрыштың градустық және радиандық өлшемдері, шеңбер элементтері, тригонометриялық кесте |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. · Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу қажет. · Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбын анықтау үшін оқушыларға ребусты шешуді ұсыну. Т
Астана
· Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау. · Оқушыларды https://ciox.ru/split-a-list-into-groups арқылы топтарға бөлу. |
Ребус
Интернет ресурс |
||||
Сабақтың ортасы
15 мин.
15 мин
|
II. Жаңа материал. Геометрия курсында
ОА радиусын бастапқы радиус деп атаймыз,
өйткені ОВ радиусы сағат тілі қозғалысына қарсы
бағыт бойынша қандай да бір бұрышқа ОА
радиусының бұрылуынан шығады. Басқа сөзбен
айтсақ, ОА бастапқы радиусы ОВ жылжымалы радиусын
бұрған кезде, оның ұшы шеңбердің
төрт ширегінің біреуіндегі кез келген нүктеде немесе
координаталық осьтердің бірінде болуы мүмкін.
Сондықтан бастапқы және жылжымалы радиустардың
арасында жатқан
Анықтама. В нүктесінің ординатасының ОВ радиусқа
қатынасы В нүктесінің абсциссасыныңОВ радиусқа
қатынасы В нүктесінің ординатасының абсциссаға
қатынасы В нүктесінің абсциссасының ординатаға
қатынасы Егер В нүктесінің координаталарын x және y, ал ОВ радиусының ұзындығын R деп белгілесек, онда
Расында да, В¢нүктесі жылжымалы ОВ радиусында немесе оның жалғасында жатқан кез келген нүкте болсын. Онда ОВС және ОВ¢С¢ үшбұрыштарының ұқсастығынан төмендегі қатынастарды алуға боады, яғни
Сондықтан sin Тригонометриялық функцияларды санға
тәуелді функция ретінде қарастыруға болады.
Бұрыштың градустық өлшемімен қатар
радиандық өлшемі бар екенін білеміз. Сондықтан
Бекіту. Жұппен жұмыс. 1-мысал. Шешуі: x=-3; y=-2, сондықтан
2-мысал. Келесі бұрыштардың: 1) 900 ; 2) 3600 тригонометриялық функциялардың мәнін табыңдар. Шешуі: Егер 3-мысал.
Шешуі:Кестені қоладана отырып,
4-мысал.
Тапсырманы орындап болғаннан кейін интербелсенді тақта бойынша жұптағы оқушылар тапсырмаларымен алмасып өзаоа тексеру жұмысын жүргізеді. Нәтижелерін бағалау парағына жазады. Есептер шығару. Топпен жұмыс. №274.
№275. Өрнектің мәнін табыңдар: а)
№276. Өрнектің мәні неге тең? a) ә)
№277.
Егер
№282. Өрнекті ықшамдаңдар. а) ә)
№284. Егер
а) №444. sinα-ның мәнінің таңбасын анықтаңдар, егер: 1) α №445. cosα-ның мәнінің таңбасын анықтаңдар, егер: α №446. tgα-ның мәнінің таңбасын анықтаңдар, егер: α |
Әбілқасова А., Алгебра . 9-класс.
Макарычев Ю.Н. Алгебра 9-класс
Карточкалар.
Бағалау парағы
Қосымшалар |
||||
5 мин. |
Үй жұмысы. №429. Бірлік шеңберде α санына сәйкес келетін нүктелерін белгілеңіз. 1)
sin №430. Есептеңіз: 1)
sin №433. 1) tg №442. Егер Р(1;0) нүктесін қандай да α бұрышқа бұрсақ, қай ширекте Р нүктесі болады, мұндағы α: 1) α №443. Егер 1)
Кері байланыс. “Аяқталмаған сөйлемдер”
әдісі. *................. қызықты болды. *.......................... қиын болды. *......................... екенін
түсіндім. * Мен............................... сезіндім * Мен.........................................
үйрендім. *
Мен...................................... жасай алдым *.................. мені таң қалдырды. * Сабақ менің өміріме..... берді. * Менің............. жасағым келді. Бағалау парағы жинап алынады.
|
Карточкалар |
||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау оқушылардың Материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақт саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
||||||
|
||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткенекі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.