Бұл сабағымда үй жұмысынан бастап тиімді әдіс-тәсілдер бар. Сабақта топтық. жұптық және жеке жұмыстар бар. Әр жұмысқа тиімді әдіс - тәсілдер қолданған. Әр тапсырма балаларға қызық болды. Әр тапсырма сайын әр бала бағаланып отырды. Сабақ жас мамандарға өте пайдалы болады деп салдым.
31.01.2019.docx
Сабақтың тақырыбы:
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту.
Қатысқан оқушылар саны:
СЫНЫП: 2
Мұғалімнің аты-жөні: Карагулова Г.Д.
Күні: 31.01.2019
Қатыспаған оқушылар саны: 0
2.1.2.4** - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген
және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды.
Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып
бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ
барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Музыка, қазақ тілі.
Сабақ
негізделген оқу
мақсаттары
Сабақ
нәтижесі:
Бағалау
критерийі
Ресурстар
Әдіс-тәсілдер
Пәнаралық
байланыс
Сабақтың жоспары
Жоспарланғ
ануақыт
Басталуы
5 минут
Сабақ барысы :
Сәлемдесу. Сыныпты қалыпқа келтіру.
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үш тілде амандасу
Топқа бөлемін : «Түрлі-түсті асықтар» арқылы топқа
бөлінеді.
Оқушылар қоржыннан қызыл, сары және жасыл түсті
асықтар алып
1, 2, 3,4 топтарға бөлініп отырады.
Үй жұмысын сұрау . «Ілгіштер сөйлейді» әдісі бойынша
Ойын шарты: әр топқа ілгіштерге ілінген 3 сан беріледі. Сол
сандардан топпен бірге көбейтінді және бөлінді амалдарын
А4 параққа орындап, 1 оқушы тақтаға шығып қорғайды.
Көбейту мен бөлуге байланысты теңдіктер құрастырады.
Ережені еске түсіреді
Жаңа білім
10 минут
Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Санды асықтар» ойыны. Оқушылар қолындағы
асықтарға қарап, 2-ге бөлінетінін не бөлінбейтінін анықтап,
жұп немесе тақ санын анықтайды.
Дескриптор:
Сандарды жұптастыра біледі.
Бөлу амалын пайдалана біледі.
Жұп, тақ сандарды ажырата алады.
Ауызша мадақтаймын
«Доп лақтыру» әдісі арқылы
а) 20-ға дейінгі жұп сандарды өсу ретімен атау
Бағалау
түрлері
Қызыл,
сары, жасыл
асықтар
арқылы
топтарға
бөлу
.
Оқулық,
мәтіндер. Ортасы
10 минут
Сергіту сәті
2 минут
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10 минут
2,4,6,8,10,12,14,16,18,20
ә) 20-ға дейінгі тақ сандарды кему ретімен атау
19,17,15,13,11,9,7,5,3,1
Дескриптор
20-ға дейінгі сандарды біледі
20-ға дейінгі жұп сандарды өсу ретімен атай алады
20-ға дейінгі тақ сандарды кему ретімен атай алады
Бағалау: Смайликтер арқылы
Дәптермен , тақтамен жұмыс.
Оқулықта берілген есептерді топпен және дәптерге жеке
орындату.
а) 6 · 2 ә) 9 · 2 б) 7 · 2
12 : 2 18 : 2 14 : 2
4- салыстыру
а) 2 · 7 * 7 · 2 ә) 9 · 2 * 2 · 9 б) 3 · 2 * 12 : 2
14 : 7 * 14 : 2 16 : 2 * 16 – 2 8 · 2 * 6 + 6
Дескриптор:
Көбейту амалын дұрыс есептейді
Бөлу амалын дұрыс есептейді
Бағалау: «Бас бармақ»
Сергіту сәті.
Шынықсаң шымыр боларсың
Бойды сергек, тік ұста
Емін-еркін тыныста
Деміңді ішке тез ал да,
Оң қолыңды соз алға!
Қол ұшына қара да,
Үшбұрыш сыз ауада.
Сол қол босқа тұрмасын,
Шеңбер жасап, тынбасын!
Деміңді ішке тез ал да,
Соз қолыңды соз алға!
Ой қорыту.
Топтық жұмыс «Постер» әдісі бойынша оқушылар
топтасып, берілген логикалық есептерді ватманға түсіріп
тақтаға шығып қорғайды.
1-топ: 18 бала ойнау үшін жұптасып сапқа тұрды. Неше жұп
болды?
Сапқа тұрғаны-18 б
2-топ: Аулада 14 бала ойнап жүр. Олар теңдей 2 командаға
бөлінді. Әр командаға неше баладан болды?
3- топ: Балалар ойнау үшін әр командаға 3 адамнан бөлінді.
2 командада барлығы неше адам болды?
Дескриптор:
Логикалық есептерді шығарады
Есепке сай амалды қолданып өрнекті шығарады
Тақтаға шығып қорғай алады
Өрмекші
жібі
Смайли
Тақта,
дәптер
Оқушылар
өлеңді
қайталап іс-
қимылдар
жасайдыды.
Оқулық,
суреттері
бар
ватмандар,
түрлі-түсті
маркерлер
Топтық
жұмысқа
арналған
ресурстар Бағалау: оқушылар өз асықтарын жауабы ұнаған тобының
кәрзеңкесіне салады. Бұл оқушылардың бірін-бірі бағалауы
«Ақылды үкі» кері байланыс
Жасыл түсті үкі- түсіндім
Сары түсті үкі - сұрақтарым бар
Қызыл түсті үкі - түсінбедім
Әр оқушы ақылды үкінің түстеріне сай сабақтан алған
әсерлерінің тұсына қыстырғышты ілед
Ақылды үкі ,
қыстырғыш-
тар
Кері
байланыс
3 минут
Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау.
Саралау
Жоғары деңгейлі оқушылар
үшін
балама тапсырмалар берілді:
Өз бетімен жұмыс істей
алатын
қарқынды оқушыларға
«Ойлан
тап!» жеке тапсырмасы
ұсынылады.
Берілген сандарды жұп
және
тақ сандарға жіктеп жаз:
35, 50, 26, 47, 32, 13, 41, 40,
48,
14, 19, 27, 39, 17, 24, 44, 11,
37
Бағалау -
Бағалау кезінде оқушылар
орындаған жұп және тақ
сандарды ажырата алуы мен
2 санын көбейту амалдарын
шығара алатындығына
басымдық бердім. Сабақтың
жиынтық бағасы бағалау
критерилерді дескриптор
бойынша
бағаладым.Оқушылар бір-
бірін асық арқылы бағалады
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту.
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту.
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту.
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.