Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпараттық жүйелер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Деректер қорының web-беттермен байланысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) |
10.3.3.2 деректер қорының web-беттермен байланысын орнату |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
деректер қорының web-беттермен байланысын орнатуын үйрену |
||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
1. деректер қоры бар сайт құру үшін қажетті бағдарламалық қамтамасыз етуді анықтау 2.сайттың деректер қорымен жұмысының сызбасын түсіндіру 3.PhpMyAdmin-де деректер қорын құру 4.деректер қорына қосылу 5.деректер қорында сұраныс жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар сайттың деректер қорымен жұмысының сызбасын түсіндіреді, бағдарламалық кодтың бөліктерін түсіндіреді.
Пәндік лексика және терминология: Php скрипт, хостинг, PhpMyAdmin, қосылымды ашу, байланыстың жабылуы. Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: Деректер қоры бар сайтты құру үшін келесі бағдарламалық жасақтама қажет: ... .. Деректер қорына қосылу үшін бағдарламалық код келесі командаларды қамтиды… |
||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Бір-біріне құрметпен қарау, ынтымақтастық. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Оқушының таңдаған тақырыбына байланысты әр түрлі пәндік салалар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Оқушыларда веб-парақтар мен деректер қорын құру дағдылары бар. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
5 мин |
(Т) Негізгі кодтардың тағайындалуын қайталау:
Оқушылар топта ауызша немесе жазбаша түрде берілген әр бағдарламалық блок кодын түсіндіруі тиіс.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Қорытынды жеке тапсырма: деректер қорын жобалау және әзірлеу 1. Қандай да бір тақырып бойынша деректер қорының жобасын әзірлеу (өз бетінше таңдау)): * Деректер қоры кемінде екі кестені қамтуы керек. * Кестелер арасындағы байланысты ұйымдастыру және оларды сұлбада көрсету. * Php MySQL (немесе басқа) интерфейсін пайдаланып деректер қорын құру. * Деректер қорын жазбалармен толтыру. 2. /// Егер оқушылар тақырыпты өз бетінше таңдауда қиналса, онда мұғалім оқушыларға қосымша дереккөз ұсына отырып, компьютерлік дүкен құруды ұсына алады. 3. /// Мұғалім phpMyadmin-де жасалған дайын деректер қорын бере алады, оны экспорттап, оқушыларға тек осы файлды импорттау ғана керек болады .sql. 4. /// Егер мұғалім осы тақырыптың алдыңғы сабағында орындалған ДҚ-мен жұмысты жалғастыру қажет деп есептесе, онда 2-қосымшаны қолдануға болады. |
1-қосымша 2-қосымша |
|||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Сұраныстарды жасау және оларды web-бетте көрсету. Үш сұраныс құру және іске асыру. |
1-қосымша |
|||||||||||||||||||||||||||||
3 мин |
Критерийлер бойынша өзара бағалау: * Деректер қоры кемінде екі кестені қамтиды. * Кестелер арасындағы байланысты ұйымдастыру және оларды сұлбада көрсету. * Web-бетте үш сұраныс ойлап табу және іске асыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
2 мин |
Рефлексия
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
Саралау ретінде мұғалім оқушыларға тапсырманы орындаудың 4 нұсқасын: өз бетінше таңдалған тақырып бойынша, дайын шаблон бойынша жұмысты орындауға, дайын .sql файлын пайдалануға немесе өткен сабақтағы деректер қорымен жұмысты жалғастыруды ұсына алады. |
Бастапқы кезеңде оқушылар жіберілген қателерді түсіну мақсатында өзін-өзі бағалайды. Жеке тапсырманы орындағаннан кейін оқушыларға сабақ басында берілген критерий бойынша өзара баға беру ұсынылады. |
Сабақ барысында мұғалім оқушылардың эргономика ережелерін дұрыс сақатуын және қажет болған жағдайда сергіту сәтін жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.