Пәні:АКТ |
Мұғалімнің аты жөні: Изтлеуова Г |
|||||
Уақыты: 03.09.2020 |
Сынып: 4 |
Оқушылар саны: |
||||
Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім |
4.1А Бөлім: Программалау («Менің Отаным – Қазақстан», «Адам құндылықтары» )
|
|||||
Сабақ тақырыбы |
Айнымалылар |
|||||
Оқу мақсаты |
4.4.2.1 айнымалыларды қолдану |
|||||
Сабақ мақсаты |
суреттермен жұмыс істеу арқылы кейіпкерлердің костюмін өзгерту; |
|||||
Бағалау критерийлері |
- «Scratch» программасын қолданып, айнымалыларды енгізу |
|||||
Тілдік мақсаты |
Оқушылар: - «Scratch» программасын сипаттай алады; - айнымалыларды енгізе өзгерте алады «Scratch»,секундомер |
|||||
Құндылықтарын саралау |
Үштілділік – теориялық ақпараттарды оқу барысында, Жауапкершілік – жаңа тақырыпты оқу барысында,оқу – практикалық жұмыс жасау барысында |
|||||
Пән аралық байланыс |
пән |
кезен |
||||
Ағылшын тілі Орыс |
Жаңа тақырыпты оқыту және сергіту барысында |
|||||
Дифференциация |
- зерттеу жұмысын өткізу кезенінде оқушылардың ерекшеліктерін ескеру; - оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып электронды рессурстарды тандау. |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
- Жаңа тақырып үйрену барысында оқулық ресурстар қолдану; - Оқушылардың білімін өзектендіру кезеніңде оқулық ресурстар қолдану |
|||||
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
- компьютермен жабдықталған кабинетте жұмыс ережелерін сақтау - ДК жұмыс жасау кезінде тайменеджмент сақтау |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтын жоспарланған бөлімдеті |
Сыныптағы жоспарланған іс шаралар
|
Ресурстар |
||||
Сабақтын басы 3 мин |
1.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. 2. Сабақ тақырыбына жетелеу Оқулық бойынша сабақ тақырыбын ашу 3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын және бағалау критерийлерімен таныстыру |
оқулық |
||||
Сабақтын ортасы 3 минут
5 минут
2 минут
5 минут
2 минут
15 минут |
1. Білімді жаңарту. - Айнымалылар дегеніміз не? - «Scratch» ортасында қалай жұмыс істеуіміз керек? - Scratch дегеніміз не? 2. Теориялық ақпаратпен танысу. Мұғалім оқушыға талқылауға арналған сұрақтарды қояды: - ««Scratch»термині нені білдіреді? - Неге бізге қажет? Оқушылар бір-бірінің жауаптарын тыңдайды. Мұғалім оқушылардың бастапқы білімін бағалайды.
Мұғалім тақырыпты түсіндіргеннен кейін оқушыларға келесі сұрақтарға жауап беруді сұрайды: 1. Бағдарламада айнымалыны қалай пайдалануға болады? Өзара бағалау: оқушылар бір-бірін тыңдап, жауаптарын бағалайды.
3. Теориялық білімді қортындылау: Мұғалім материалдарды бекіту үшін жүру барысында айнымалы енгізіп спрайт жасауды ұсынады.
Дескрипторы: Оқулықта белгіленген Өзін өзі бағалау және бірін – бірі бағалау.
4. Сергіту сәті.
5. Практикалық жұмыс. Оқулықтағы тапсырмалар
Дескрипторы: Оқулықта берілген бағалаулар Өзін өзі бағалау және бірін – бірі бағалау.
Дискідегі тапсырмалар |
оқулық |
||||
Сабақтын соңы 5 мин |
Рефлексия. · Адами құндылық туралы жазу |
|
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтын мақсаты/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқу мақсатына барлық оқушылар жеттіме? Жоқ болған жағдайда не себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді ме? Сабақтын уақыттық кезендері тұрақты болдыма? Сабақ жоспарынан не және неге кету керек еді? |
|
|||||
Жалпы баға Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек?
|
||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.