8-сыныпқа жасалған қысқа мерзімді сабақ жоспарлары
Оценка 4.6

8-сыныпқа жасалған қысқа мерзімді сабақ жоспарлары

Оценка 4.6
docx
29.06.2020
8-сыныпқа жасалған қысқа мерзімді сабақ жоспарлары
8сын кмж.docx

Тексерілді:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:8.4

Мектеп: Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта л/и

Күні: 2.05.2019ж

Мұғалімнің аты-жөні: А.Мылтықбаева

Сынып: 8-сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген теңсіздіктер жүйесі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.2.2.10   біреуі сызықтық, екіншісі - квадрат теңсіздік болатын екі теңсіздіктен құралған жүйелерді шешу;

8.2.2.11құрамында екі квадрат теңсіздігі бар жүйелер мен жиынтықтарды шешу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Теңсіздіктің шешімін таба алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жүйе шешімін дұрыс таба алады

Кейбір оқушылар орындай алады: Функцияның анықталу облысын таба алады

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: теңсіздіктерді шешу, мәндес теңсіздіктер

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Айнымалының теңсіздікті қанағаттандыратын мәндері оның шешімдері болып табылады

Талқылауға арналған сұрақтарБір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін қалай шешеді?

Бағалау критерийі

- біреуі сызықтық, екіншісі - квадрат теңсіздік болатын екі теңсіздіктен құралған жүйелерді шешеді;

- құрамында екі квадрат теңсіздігі бар жүйелер мен жиынтықтарды шешеді;

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану, музыка

Бастапқы білім

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин

 

 

 

 

 Ι. Ұйымдастыру кезеңі:

а) амандасу;

ә) түгендеу;

б) кезекшімен жұмыс;

в) назарын сабаққа аударту.

ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. 

Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру

 «Ой қозғау»  Бос орынға қажет сөзді жаз:

1.Егер бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесіндегі теңсіздіктердің біреуі ------болса,онда жүйені бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі деп атаймыз.

2. Теңсіздіктер жүйесін шешу-жүйеге қатысты барлық теңсіздіктердің..........жиынын табу.

3.Мәндес теңсіздіктер деп шешімдері...............болатын теңсіздіктерді атайды.

4. Егер теңсіздіктің екі бөлігін де бірдей санға көбейтсек (не бөлсек) онымен ..................теңсіздік шығады.

Лездік тапсырмалар

1. [2;5], бұл « интервал...» себебі

2.[0;7), бұл «жартылай интервал...» себебі

3. (-3; 5,5), бұл «сәуле емес...» себебі

4. ( -∞;0] ,бұл «сәуле...» себебі

5. -1≤х≤0, бұл «кесінді

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

30мин

Тест есептерімен жұмыс

 Теңсіздікті шешіңдер: 4х-3(х+7)>12+х

А) Ø В) х>3 С) х<2 D) х>33 Е) х<33

2. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер:hello_html_13853870.gif

А) (-3; 3) В) (-3; 1,5) С) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 0) D) (0; 3) Е) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 3)

 

3. Теңсіздікті шешіңдер: х2-х-6<0

А) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 2) В) (34; -2) C) (-2; 3) D) (0; 3) Е) (1; 6)

4. Теңсіздікті шешіңдер: (х+3)(х-1)(х-10)<0

А) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 1)hello_html_m6e36ddee.gif(3; 10) В) (-3; 1)hello_html_m6e36ddee.gif(1; 10) С) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 3)hello_html_m6e36ddee.gif(3; 10) D) (1; 3)hello_html_m6e36ddee.gif(3; 10) Е) (-hello_html_m1fbc7767.gif; -3)hello_html_m6e36ddee.gif(1; 10)

5. Функцияның анықталу облысын табыңдар:

У=hello_html_1b3a82db.gif

А) (-hello_html_m1fbc7767.gif;hello_html_m1fbc7767.gif) В) (-1; 1) С) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 1) D) (1; hello_html_m1fbc7767.gif) Е) Ø

6. Теңсіздікті шешіңдер: hello_html_m22ec1b6.gif

А) (-hello_html_m1fbc7767.gif;hello_html_m1b704854.gif) В) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 0) С) (hello_html_m1b704854.gif;hello_html_m1fbc7767.gif ) D) (hello_html_m1b704854.gif; 3); Е) (-hello_html_m1fbc7767.gif;-hello_html_m1b704854.gif)

 

1. Теңсіздікті шешіңдер: 6+х>4х-3(2х-3)

А) х>1; В) х>2 С)Ø х<4 Е) х>7

2. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер:hello_html_3e68913.gif

А) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 2) В) ( -hello_html_m1fbc7767.gifhello_html_m6a772bb3.gif) С) (0; hello_html_m6a772bb3.gif) D) (hello_html_m5f640c3e.gif; 2) Е) (-1; 1)

3. Теңсіздікті шешіңдер: х2+3х-4<0

А) (-2; 2) В) (1; -4) С) (-4; 1) D) (-4; 0) Е) (1; -3)

4. Теңсіздікті шешіңдер: (х+11)(х+3)(х-8) >0

А) (-hello_html_m1fbc7767.gif; -11)hello_html_m6e36ddee.gif(3; 8) В) (-11; -3)hello_html_m6e36ddee.gif(-3; 8) С) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 3)hello_html_m6e36ddee.gif(3; 8) D) (-3; 11)hello_html_m6e36ddee.gif(11; hello_html_m1fbc7767.gif) Е) (-11; -3)hello_html_m6e36ddee.gif(8; hello_html_m1fbc7767.gif)

 

5. Функцияның анықталу облысын табыңдар:

У=hello_html_m69d48d7b.gif

А) (-hello_html_m1fbc7767.gifhello_html_m1fbc7767.gif) В) (-1; 1) С) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 1) D) (1; 2) Е) (2; hello_html_m1fbc7767.gif)

6. Теңсіздікті шешіңдер: hello_html_m502b29e.gif

А) (0; hello_html_m2af52412.gif) В) (-hello_html_m1fbc7767.gif; 2.5) С) (-hello_html_m1fbc7767.gifhello_html_m5608e840.gif) D) (hello_html_m5608e840.gif;hello_html_m1fbc7767.gif) Е) (-hello_html_m1fbc7767.gifhello_html_m1fbc7767.gif)

 

Оқулықпен жұмыс

 

hello_html_3e233eb0.png

 

 

Алгебра 8 сынып

Сабақтың соңы

5мин

 

Бекіту кезеңі: 

 Үйге тапсырма беру кезеңі: № 167. 81-бет

 Рефлексия. 1) не білемін? 2) не білмеймін? 3) не білгім келеді?

 Бағалау кезеңі: Оқушыларға білім деңгейіне сай баға қою.

 

 

 

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы-ның сақталуы

 

 

Ой қозғау әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, тест есептерімен жұмыс жасатамын.деңгейлік есептерді шығартамын

 

 

 

Қалыптастырушы бағалау жұмыстарын ауызша, жазбаша, басбармақ әдісі арқылы жүргіземін

 

 

 

Оқушы ережесін ұстану қауіпсіздік кепілі

 

 

 

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

Тексерілді:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.5

Мектеп:Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта лицей-интернаты

Күні:10.05.2019ж

Мұғалімнің аты-жөні:А.Мылтықбаева

Сынып: 8

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақ тақырыбы:

Аудан (фигуралардың аудандары тақырыбын қайталау)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.3.11

параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

8.1.3.12

үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

8.1.3.13

трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Сабақ мақсаттары

Барлығы: фигуралардың аудандарының формулаларын біледі

Басым бөлігі: Формулаларды есептер шығаруда қолдана алады

Кейбірі: Күрделі есептер шығаруда формулаларды түрлендіреді

Тілдік мақсат

Оқушылар фигуралардың аудандарын табуға байланысты терминдерді біледі (аудан, табан, биіктік, қабырғаның ұзындығы, периметр, бұрыштың синусы, диагонал және т.б.)

Пәндік лексика және терминология: Тіктөртбұрыштың, параллелограмның, трапецияның және ромбының аудандарының формуласы.

 

Бағалау критерийлері

-          параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын есептер шығаруда қолданады

-  үшбұрыштың ауданы формулаларын есептер шығаруда қолданады

- трапецияның ауданы формулаларын есептер шығаруда қолданады;

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік ел» жалпы идеологиясына негіздеп оқушыларды еңбекке қабілетті, бірлік пен ортақ пікірге келуге бағыттау

Пәнаралық байланыстар

Еңбек, сурет

АКТ қолдану дағдылары

Қосымша тапсырмалар

Бастапқы білім

Көпбұрыштың аудандары

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

 Ұйымдастыру

Оқушылардың қатысымын тексеру

Үй тапсырмасын тексеру

«Ой қозғау» Өткен тақырыптарға байланысты сұрақ-жауап

Формулаларды қайталау

 

Оқушы дәптері

Формулалар

 

 

Сабақтың ортасы

Дайын сызбалар бойынша есептер.

Оқушылар жұппен орындайды: ақылдасады, бір-біріне көмектеседі. Тапсырмалар орындалып біткен соң жұптар өзара бір-бірін тексереді.

 

 

hello_html_m29c49cbc.png

Тест тапсырмаларымен жұмыс:

1.     Үшбұрыштың қабырғалары 12 және 9 см, арасындағы бұрыш 300. Ауданын табыңыз. 
А)30  В)40   С)27  D)50  E)51 
Дұрыс жауап: С

2.     Ромбының диоганальдары 8 және 7 см. Ауданын табыңыз. 
А)27 В)26 С)29 D)25 E)28 
Дұрыс жауап: Е

3.     Үшбұрыштың қабырғалары 6 және 8 см, арасындағы бұрыш 300. Ауданын табыңыз. 
A)12 B)25 C)26 D)20 E)19 
Дұрыс жауап: А

4.     Ромбының диоганальдары 5 және 12 см. Ауданын табыңыз. 
А)29 В)30 С)31 D)39 E)38 
Дұрыс жауап: В

5.     АВС үшбұрышында А=450, ал ВD биіктігі АС қабырғасын АD=6 см, DC=8см кесінділерге бөледі. АВС үшбұрышының ауданын табыңыз 
A)40 B)41 C)39 D)42 E)43 
Дұрыс жауап: D

6.     Ромбының ауданы 48 см2, ал диагоналы 12 см. Екінші диагоналын табыңыз. 
A)8 B)10 C)9 D)11 E)7 
Дұрыс жауап: A

7.     АВС үшбұрышында С=450, АD биіктігі СВ қабырғасын СD=8см DB=6см кесінділерге бөледі. АВС үшбұрышының ауданын табыңыз 
A)50 B)51 C)53 D)56 E)57 
Дұрыс жауап: D

8.     Ромб диоганальдарының біреуі екіншісінен 3 есе артық, ауданы 24 см2. 
Диоганальдарын тап. 
A)4; 12 B)5; 11 C)2; 6 D)8; 8 E)10; 6 
Дұрыс жауап: A

9.     АВС үшбұрышында А=750 , В=300, АВ=10см. Ауданын табыңыз. 
A)24 B)25 C)26 D)29 E)21 
Дұрыс жауап:
B

10. Квадраттың диагоналы 10 см, қабырғасын табыңыз. 
A)6 B)5 C)5 D)7 E)3 
Дұрыс жауап: C

11. АВС үшбұрышында А= B=750. Ауданы 36 см2 болса, ВС неге тең. 
A)10 B)15 C)14 D)12 E)11 
Дұрыс жауап: D

12. Квадраттың қабырғасы 8 см болса, диагоналы неге тең. 
A)8 B)8 C)8 D)7 E) 6 
Дұрыс жауап: B

13. ABCD параллелограмының ауданы Q. M – АВ ортасы. Р- СD қабырғасына жатыр. АМР үшбұрышының ауданын табыңыз. 
A)0,25Q B)0,26Q C)0,29Q D)0,27Q E)0,21Q 
Дұрыс жауап: A

Тест тапсырмалары

 Сызба есптері

Сабақтың соңы

 

Қорытынды:

Рефлексия:

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім?

- нені толық түсінбедім?

- немен жұмысты жалғастыру қажет?

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалайды

 

Үйге тапсырма беру. Бағалау

 

 

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы-ның сақталуы

 

Сызба есептерімен жұмыс жасатамын. Қайталау тақырыбына берілген тест есептерімен жұмыс жасатамын

 

ҚБ: Ауызша жазбаша. басбармақ

 

Оқушы ережесін ұстану қауіпсіздік кепілі

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 


 

Тексерілді: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:8

Тексерілді: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:8

Сабақтың ортасы 30мин Тест есептерімен жұмыс

Сабақтың ортасы 30мин Тест есептерімен жұмыс

Сабақтың ортасы 30мин Тест есептерімен жұмыс

Сабақтың ортасы 30мин Тест есептерімен жұмыс

Тексерілді: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8

Тексерілді: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8

Тест тапсырмаларымен жұмыс: 1

Тест тапсырмаларымен жұмыс: 1

Сабақтың ортасы Дайын сызбалар бойынша есептер

Сабақтың ортасы Дайын сызбалар бойынша есептер
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
29.06.2020