САБАҚ: Сауат ашу
Күні: 26.12.2016
СЫНЫП :1 ә
Осы сабақ
арқылы жүзеге
асатын оқу
мақсаттары
Сабақ
мақсаттары
Тілдік
мақсат
Мектеп: Е.Сиқымов атындағы о/м
Мұғалімнің атыжөні: Қасымбекова А.А.
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын
анықтау.
Барлық оқушылар орындай алады:
Ғғ дыбысы мен әрпін біледі, Ғ дыбысының сөздің басында, ортасында
келетін сөздерді айта алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасай алады, берілген сөздердің
буын санын, әріп санын айта алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Көрсетілген бейнефильмнің мағынасын түсінеді, сұрақтарға жауап беру
арқылы көргенін баяндайды.
Оқушылар орындай алады: Оқулықпен және дәптермен жұмыс. ҚБ
тапсырмалары.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Ғарыш – космос – space ( спэйс)
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Ғ дыбысы қандай дыбыс?
Не себепті …. деп ойлайсыз?
Неге олай деп ойлайсыздар?
ишара:
Жауап берген оқушыларды қошеметтеп отыру
Алдыңғы оқу:
Жоспар
Жоспарланған
уақыт есебі
35 минут
Басы
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас
оқу, түсініп оқу) қолдану.
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды
өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі:
«Тілектер бұрқасыны»
«Ой жүгірту» стратегиясы:
Сөз құрау: берілген буындар бойынша адам аттарын
құрастыру.
Ай – ша, Ай – на, Ай – ман, Ай – нұр,
Ай – дар, Ай – дос, Ай – дын, Ай – қын. Ортасы
Білу:
Тыңдалым: бейнефильм тамашалау
Түсіну:
Оқылым: Оқушыларға берілген шағын мәтінді оқыту.
«Миға шабуыл» стратегиясы: сұрақ – жауап арқылы
мәтінді талдау.
Қолдану:
«Бағытталған жазу» стратегиясы: Дәптермен жұмыс
Сетгіту сәті
«Ойлан бөліс» стратегиясы: Оқулықта берілген
суреттер арқылы зат атауларын жазып, артығын табу.
Сен білесің бе_ Талғат Мұсабаев (KZ).mp4
АКТ, оқулық
Жұмыс
дәптері
Балаларга арналган андер. Аякпенен топ-топ-топ.wmv.mp4
Үлестірме Соңы
Талдау:
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы:
Бөлімше 1.9 «Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық
нормаларға сәйкес
дұрыс айту»
Оқу мақсаты: 1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну
және
сөздегі буын санын анықтау.
Ойлау дағдыларының
деңгейі:
Білу және түсіну
Қолдану
Бағалау критерийі: Білім алушы
• Сөздегі буын санын анықтайды.
Тапсырма
Сөзде неше буын бар? Буынның санын цифрмен жазыңыз.
АКТ
Дескриптор: Білім алушы
сөздегі буын санын анықтап, жазады.
Әріптік жұмбақ:
Ұқсайды өзі шалғыға,
Елестет көз алдыңа.
Қане ойланып, табайық
Болады екен бұл қай әріп?
Ұшқаны қызық жалпылдап,
Өзі сондай қарқылдақ / қарға /
Тілдерімен жүреді
Уақытты біледі / сағат /
Сергіту сәті:
Жинақтау:
Бағалау: Қосымша м ліметтер
ə
ə
П наралық байланыс: музыка,
жаратылыстану, дүниетану
Сұрақ – жауап әдісі арқылы
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Саралау –
оқушыға
мейлінше
қолдау
көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз
? Қабілетті
оқушыға
тапсырманы
«Сөз ойла, тез
ойла» ойынын
ойнату
Рефлексия
Сабақтың
мен оқу
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралау жақсы
іске асты ма?
(тапсырмалар
ə
с йкес болды
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай өзгерістер
енгіздім ж неə
неге?
Ғ дыбысы мен әрпі 1 сынып сауат ашу
Ғ дыбысы мен әрпі 1 сынып сауат ашу
Ғ дыбысы мен әрпі 1 сынып сауат ашу
Ғ дыбысы мен әрпі 1 сынып сауат ашу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.