Шынаргуль Сагиндыковна Мальшубаева
Павлодар қаласы, Қалижан Бекқожин атындағы
№12 жалпы орта білім беру мектебінің
қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі
Күні: Пән: Қазақ тілі Сынып: 5 «Б» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фонетикадан өткенді қайталау |
Мақсаты :
|
Оқушылардың фонетикадан алған білімдерін нығайту, тиянақтау, теориялық білімін практикамен ұштастыру. Сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру, оқу - білімге деген ынталарын арттыра отырып, сөздік қорын дамыту. Бірлікке, достыққа, ұжымшылдыққа тәрбиелеу. |
Күтілетін нәтиже:
|
1. Өткен сабақтан алған білімдерін
тиянақтайды, талдайды. |
Табыс өлшемі: |
Ұжымдасып еңбек ету қалыптасты. Оқушылар топтық жұмыста, сабақты меңгеруде, шығармашылық жұмыстарда белсенділік танытты. Бағалау өлшемдерін анықтай білді. |
Негізгі ой/ тәсілдеме: |
Сабақты меңгеруде барлық оқушылардың белсенділігін арттыру мақсатындағы үлестірме тапсырмалар, орындаған тапсырмаларын талдай білуі, топтық жұмыс арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. |
Оқулық |
Қазақ тілі. Авторлары: Г. Қосымова, Ж. Дәулетбекова. Алматы «Атамұра»- 2010ж. |
Сабақтың барысы/мұғалім белгілері:
Кезеңдері |
Мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі;
Дыбыстар арқылы топқа бөлу; |
«Мен қандаймын?» тренингі Әр оқушы өзі туралы есімінің бірінші әріпіне сәйкес бір жақсы қасиетін айтады. Әліпбидің алғашқы төрт әріпі арқылы топқа бөлінеді. –А –Ә –Б –В
|
Өздерінің қасиеттерін айтады.
Топқа бөлінеді.
|
|
Шар, маркер.
|
Негізгі бөлім Өткенді пысық тау Қызығу шылы ғын ояту |
Үй тапсырмасын қайталау. |
«Мен саған, сен маған» әдісі бойынша топтар сағат тілімен бір-біріне сұрақтар қояды. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
Түсіну |
«Ізден тап» әдісі І топ: Әр сөз Е, Ж, Қ әріптерінен басталатын үш сөйлем құрау. ІІ топ: Бірдей әріптен басталатын және аяқталатын сөздер жазу. ІІІ топ: Құрамында
төмендегідей əріптер қатар келген сөздерді а + й + ы = қайық ІV топ: Қатаң дыбыстардан басталатын қазақтың ұлттық киімдерін тауып жазу. |
Топпен бірігіп сөйлем құрайды. |
|
||
Қолда ну
Талдау |
1. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс. Мәтінге байланысты тапсырма беріледі. «Әже» «Сен оны құрметте» «Нан – қасиетті тағам» «Өзі кінәлі» 2. «Талда, жауап бер» әдісі Тақтада талдау жұмысын жүргізу. -Мұғалім, әдебиет (фонетикалық), -Оқушыларымыздың (сөз құрамына), - Айдар әкесімен бірге есік алдында тұрған. (сөйлем мүшесіне) |
Оқушылар мәтінмен топта жұмыс жасайды.
Тақтаға шығып орындайды. |
|
Парақша.
Тақта, бор. |
|
Сергіту сәті |
«Кім көп есте сақтады?» Проекторда суреттер 4 секунд көрсетіледі. Оқушылар қаншалықты есте сақтаған суреттердің атауын дәптерге жазады. |
Сергіту сәтін орындайды. |
Проектор. |
||
Жинақ тау |
Ойланады, қорытады |
І топ: «Фонетика» сөзіне сөзжұмбақ жасау. ІІ топ: «Дыбыстар әлеміне хат». ІІІ топ: «Әліпби» сөзіне ребус құрау. ІV топ: Метаграмма жазу. |
Топпен жұмыс жасайды. |
А4 қағаз. |
|
Кері байла ныс |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Сіз бүгін не үйрендіңіз? Сіз тағы не білгіңіз келеді? |
|
|
||
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау |
|
|||
Үйге тапсыр ма |
|
Наурыз туралы ойтолғау жазу, өлең шығару. |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. |
|
Күнделік
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.