Сабақ тақырыбы : Қиялдай алу- ерекше қабілет.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме ): 5. Т/ А 3.Тыңдалған мәтіңнің мазмұнын түсіну ,негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. Қиялдың адам өиірінде адлатын орны туралы мағлұмат беру, баланың ойын дамыту .
Қиял адамға тән қасиет.docx
6бөлім. Қиял әлемі.
12 сабақ
Күні: 21.01.19
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жекізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме
Сабақтың мақсаты
Күтілетін нәтижелер
Қиял адамға тән қасиет
5.Т\А2.Әлеуметтіктұрмыстық,әлеуметтік
мәдени,тақырыптарға байланысты диолог, монолог тердегі(ән
мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарлан дыру)көтерілген мәселені
түсіндіру
5О2.Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стиль дік
айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану.
5.ӘТН4.Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және
күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында
қолдану
Барлығы: Берілген тақырыптарға байланысты диалог,
монологтердегі көтерілген мәселелерді түсіндіреді.
Көбі:лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік
айырмашылықтарын мәтіндер арқылы таниды..
Кейбірі: зат есімнің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында
жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады.
Қиялдың адам арманын шарықтататын құбылыс екнін түсінеді,
сөз таптарын меңгереді, диалог құра алады.
Сабақтың түрі
Пәнаралық байланыс
Жаңа білімді меңгерту.
Әдебиет.
Қажетті құрал
жабдықтар
Оқыту әдістері
Тақырыпқа қатысты слайдтар, үнтаспа, кестелер
Әңгімелеу,түсіндіру,сұрақ –жауап, «Шаттық шеңбері »
тренингі, «Ой шақыру» әдісі, ассоциограмма, диаграмма,
кластер, диалог, «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы, «Бес
саусақ» тәсілі.
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар
Дереккөздер
Тапсырмалар
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының ісәрекеті.
Тапсырма
Оқушыларға
психологиялық
ахуал туғызу
Мұғалімнің ісәрекеті
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
«Шаттық шеңбері» құрғызып,
ынтымақтастық атмосферасын орнату
үшін оқушыларға: Балалар, сендер
қарымқатынас барысында бірбіріне
қандай жақсы сөзддер айтасыңдар?
деп сұрайды.
Өткен сабақтың тапсырмасын
тексереді.
Кемшіліктерін
түзетеді,анықтайды,бағалайды.
Өткен сабақты
тексеру
Оқушының ісәрекеті
Жақсыс сөзжанды
жадыратар.Мұғаліммен
бірге жақсы сөздер айтып
шығады.Қайырлы күн,,
досым! Әр күнің сәттілікке
толсын!
Тапсырманы айтады,
тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді. Қызығушылықты
ояту
Оқушылардың нәтиже сабаққа деген
қызығушылығын арттыру мақсатында
«Ой шақыру» әдісін пайдаланып,
«қиял» сөзіне ассоциограмма (1
тапсырма) құрғызады.
Әр оқушы тақтада ілулі
тұрған плакатқа маркермен
өз түсінігін жазады,
диаграмманы толтырады.
ІІ.Мағынаны
тану
1.Білу.Түсіну
А)Айтылым.Оқулықтағы 2
тапсырманы орындатады.
Ә)Мәнерлеп оқу. Оқылым. Айтылым.
Оқулықтағы 3тапсырманы
орындатады.
.
Б.Жазылым. Айтылым.
Оқулықтағы 5,6,7тапсырманы
орындатады.
2.Тілдік бағдар. Сөз таптары туралы
мағлұмат береді.
2.Талдау және қолдану.
А)Оқылым. Оқулықтағы 8
тапсырманы орындатады.
Ә.Айтылым. Оқулықтағы 11
тапсырманы орындатады.
Айтылым. Қойылған
сұрақтарға жауапбереді.
Оқылым.Айтылым.Өлеңді
мәнерлеп оқиды, негізгі
ойды анықтайды, өз ойларын
айтады.
Жазылым. Айтылым.
Туынды сөздерді табады,
сұрақтарға жауап береді,
мәтін құрап жазады.
Сөз таптарын меңгереді.
Оқылым.Мәтінді түсініп
оқиды.
Айтылым. Диалогті
жалғастырады.
4.Жинақтау.Жазылым.Оқулықтағы
12тапсырманы орындатады.
Жазылым. Топтық жұмысты
орындайды.
ІІІ.Қорытынды
ІІІ.Бағалау
ІҮ.Үйге
тапсырма
Ү.Ой таразы
А) Оқулықтағы 13тапсырманы
орындатады.
Қалыптастырушы бағалау. Мұғалім
оқушыларға өзара бағалауы бойынша
қорытынды бағаны өзі қояды.
10тапсырманы орындау
«Ішкі және сыртқы шеңбер»
техникасы бойынша өзара
бірбірін бағалайды.
Мұғалім оқушыларға «Бүгінгі сабақта
не білдім?» деен сауал қояды 14
тапсырма
Өз ойларын бес сөйлеммен
түйіндеп жазады.
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.