1.Пән аты: Әдебиет
Сабақтың тақырыбы: «Ер Төстік» ертегісі оның тақырыбы
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: оқушыларға Ер Төстікертегісінің тақырыбын аша отырып, кейіпкер туралы түсінік беру.
2.Тәрбиелік: оқушыларды адамгершілікке, ізгілікке баулу,ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
3.Дамытушылық: оқушыларды мәтінмен жұмыс істеуге, өз пікірін қорғауға дағдыландыру, әдебиетке қызығушылығын ояту.
Сабақтың типі: аралас сабағы.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілі: «Топтастыру» стр. түсіндіру, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, әңгімелеу
Сабақтың көрнекілігі: Ертегі кітаптар,суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс
Пәнаралық байланыс: тіл, тарих.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу.
2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.
3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
1.Ертегілер туралы түсінік.
2. Қалаған ертегі оқып келу
ІІІ. Білім тексеру:
1. Ертегілерде нелер баяндалады?
2. Ертегілер бізге қалай жеткен?
3. Ертегілердің қанша түрі бар?
4. Хайуанаттар туралы ертегілер деген не?
5. Қиял – ғажайып ертегілер деген не?
6. Ер Төстік ертегісі қандай ертегіге жатады?1.Пән аты: Әдебиет
Сабақтың тақырыбы: «Ер Төстік» ертегісі оның тақырыбы
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: оқушыларға Ер Төстікертегісінің тақырыбын аша отырып, кейіпкер туралы түсінік беру.
2.Тәрбиелік: оқушыларды адамгершілікке, ізгілікке баулу,ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
3.Дамытушылық: оқушыларды мәтінмен жұмыс істеуге, өз пікірін қорғауға дағдыландыру, әдебиетке қызығушылығын ояту.
Сабақтың типі: аралас сабағы.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілі: «Топтастыру» стр. түсіндіру, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, әңгімелеу
Сабақтың көрнекілігі: Ертегі кітаптар,суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс
Пәнаралық байланыс: тіл, тарих.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу.
2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.
3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
1.Ертегілер туралы түсінік.
2. Қалаған ертегі оқып келу
ІІІ. Білім тексеру:
1. Ертегілерде нелер баяндалады?
2. Ертегілер бізге қалай жеткен?
3. Ертегілердің қанша түрі бар?
4. Хайуанаттар туралы ертегілер деген не?
5. Қиял – ғажайып ертегілер деген не?
6. Ер Төстік ертегісі қандай ертегіге жатады?
Ер Төстік.docx
мәтінмен
жұмыс
пікірін
істеуге, өз
1.Пән аты: Әдебиет
Сабақтың тақырыбы: «Ер Төстік» ертегісі оның тақырыбы
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: оқушыларға Ер Төстікертегісінің тақырыбын аша отырып, кейіпкер туралы
түсінік беру.
2.Тәрбиелік: оқушыларды адамгершілікке, ізгілікке баулу,ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
3.Дамытушылық: оқушыларды
дағдыландыру, әдебиетке қызығушылығын ояту.
Сабақтың типі: аралас сабағы.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.
Сабақтың әдістәсілі: «Топтастыру» стр. түсіндіру, сұрақжауап, мәнерлеп оқу, әңгімелеу
Сабақтың көрнекілігі: Ертегі кітаптар,суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс
Пәнаралық байланыс: тіл, тарих.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу.
2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.
3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
1.Ертегілер туралы түсінік.
2. Қалаған ертегі оқып келу
ІІІ. Білім тексеру:
қорғауға
1. Ертегілерде нелер баяндалады?
2. Ертегілер бізге қалай жеткен?
3. Ертегілердің қанша түрі бар?
4. Хайуанаттар туралы ертегілер деген не?
5. Қиял – ғажайып ертегілер деген не?
6. Ер Төстік ертегісі қандай ертегіге жатады?
ІV Жаңа сабаққа дайындық
1.Сабақ тақырыбын тақтаға жазу
2.Сабақ мақсатын түсіндіру
V. Жаңа тақырыпты түсіндіру:
Сабақты құрылған композициялық жоспар арқылы түсіндіру. Осы жоспар бойынша бөлімдерге
бөлу.
1. Ер Төстіктің дүниеге келуі
2. Өрмек тоқып отырған кемпір
3.Ер Төстіктің ағаларын іздеуі
4.Ерназардың ұлдарының елге келуі
5. Ерназардың келін алуы
6. Бекторының тұсау құруы
7. Ерназардың жалмауыз кемпірдің құрсауына түсуі
8.Ер Төстіктің достары
9.Жер асты оқиғасы
10.Кенжекейдің ақылы
11.ЕрТөстіктің әкесін құтқаруы
* Ерназардың тоғыз ұлына келін іздеген жерін тауып оқу.
* Кенжекейдің Ер Төстік туралы жаман ойлап, зарлана бастаған жерін тауып оқыту.
VІ. Түсінік тексеру:
«Топтастыру» стратегиясы:
жанашыр
адал
қайырымды мейірімді
Ер Төстік айлалы кішіпейіл
VІІ. Жаңа сабақты бекіту:
1. Оқулықпен жұмыс.
1. Ер Төстіктің көмекшілеріне сипаттама жасаңдар
2. Ертегіден халық тұмысына, сенім – нанымына байланысты әдет – ғұрып, салт – сана
көріністерін тауып, әңгімелеңдер.
3. Ертегінің ұнаған жері туралы шығарма жазыңдар.
4.Ертегі кейіпкерлерінің суретін салыңдар.
«Ой қозғау»: Оқушылар Ер Төстіктің аты не себепті осылай аталған?
ҮІІІ. 1.Бағалау
2.Үй тапсырмасын беру.
1.Ер Төстік ертегісі туралы түсінік
2. Ертегі кейіпкерлеріне мінездеме жазу.
Қазақ әдебиеті: "Ер Төстік"ертегісі 5 класс
Қазақ әдебиеті: "Ер Төстік"ертегісі 5 класс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.