Қазақ әдебиеті: "Керқұла атты Кендебай"ертегісі 5 класс
Оценка 4.7

Қазақ әдебиеті: "Керқұла атты Кендебай"ертегісі 5 класс

Оценка 4.7
Разработки уроков
docx
русская литература
5 кл
24.02.2017
Қазақ әдебиеті:  "Керқұла атты Кендебай"ертегісі 5 класс
1.Пән аты: Әдебиет Сабақтың тақырыбы: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: оқушылардың Кендебай бейнесін аша отырып, кейіпкер туралы түсінік беру. өткен тақырыптармен байланыстыра отырып, әдебиеттен алған білімін жетілдіре түсу. 2.Тәрбиелік: оқушыларды қайырымдылыққа, мейірімділікке, адамгершілікке, имандылыққа, еңбекті сүюге тәрбиелеу. 3.Дамытушылық: оқушылардың өз бетінше жұмыс істеу қабілеттерін жетілдіру, логикалық ойлау қабілеттерін кеңейту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру. Сабақтың типі: аралас сабағы. Сабақтың түрі: дәстүрлі емес сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілі: талдау, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, әңгімелеу, сыни тұрғыдан ойлау. Сабақтың көрнекілігі: Ертегілер жинағы,кеспе қағаздар,интерактивті тақтадан ертегілерден үзінді көрсету Пәнаралық байланыс: тіл, тарих. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 1 «Аяз би» ертегісі туралы түсінік 2. Ертегі кейіпкерлерінің суретін салу. ІІІ. Білім тексеру: 1. Ер Төстіктің ертегінің ұнаған жері туралы шығарма жазыңдар. 2. Ер Төстіктің ертегі кейіпкерлерінің суретін салыңдар. ІV Жаңа сабаққа дайындық 1.Сабақ тақырыбын тақтаға жазу 2.Сабақ мақсатын түсіндіру1.Пән аты: Әдебиет Сабақтың тақырыбы: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: оқушылардың Кендебай бейнесін аша отырып, кейіпкер туралы түсінік беру. өткен тақырыптармен байланыстыра отырып, әдебиеттен алған білімін жетілдіре түсу. 2.Тәрбиелік: оқушыларды қайырымдылыққа, мейірімділікке, адамгершілікке, имандылыққа, еңбекті сүюге тәрбиелеу. 3.Дамытушылық: оқушылардың өз бетінше жұмыс істеу қабілеттерін жетілдіру, логикалық ойлау қабілеттерін кеңейту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру. Сабақтың типі: аралас сабағы. Сабақтың түрі: дәстүрлі емес сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілі: талдау, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, әңгімелеу, сыни тұрғыдан ойлау. Сабақтың көрнекілігі: Ертегілер жинағы,кеспе қағаздар,интерактивті тақтадан ертегілерден үзінді көрсету Пәнаралық байланыс: тіл, тарих. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 1 «Аяз би» ертегісі туралы түсінік 2. Ертегі кейіпкерлерінің суретін салу. ІІІ. Білім тексеру: 1. Ер Төстіктің ертегінің ұнаған жері туралы шығарма жазыңдар. 2. Ер Төстіктің ертегі кейіпкерлерінің суретін салыңдар. ІV Жаңа сабаққа дайындық 1.Сабақ тақырыбын тақтаға жазу 2.Сабақ мақсатын түсіндіру
кендебай.docx
1.Пән аты: Әдебиет Сабақтың тақырыбы:  «Керқұла  атты Кендебай»  ертегісі Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: оқушылардың   Кендебай  бейнесін  аша  отырып,  кейіпкер  туралы  түсінік беру. өткен   тақырыптармен   байланыстыра   отырып,   әдебиеттен   алған   білімін   жетілдіре түсу. 2.Тәрбиелік:  оқушыларды   қайырымдылыққа,   мейірімділікке,   адамгершілікке,   имандылыққа, еңбекті сүюге тәрбиелеу. 3.Дамытушылық:  оқушылардың     өз     бетінше     жұмыс     істеу     қабілеттерін     жетілдіру, логикалық  ойлау  қабілеттерін  кеңейту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру. Сабақтың типі: аралас сабағы. Сабақтың түрі: дәстүрлі  емес сабақ. Сабақтың әдіс­тәсілі: талдау, сұрақ­жауап, мәнерлеп оқу,                                         әңгімелеу, сыни  тұрғыдан ойлау. Сабақтың   көрнекілігі: ертегілерден үзінді көрсету Пәнаралық байланыс: тіл, тарих. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу.                                             2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.                                                  3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:  1 «Аяз би» ертегісі  туралы  түсінік 2. Ертегі  кейіпкерлерінің  суретін  салу.   ІІІ. Білім  тексеру:  1. Ер Төстіктің  ертегінің  ұнаған  жері  туралы  шығарма  жазыңдар.    2. Ер Төстіктің  ертегі  кейіпкерлерінің  суретін  салыңдар.  ІV  Жаңа  сабаққа  дайындық  Ертегілер   жинағы,кеспе   қағаздар,интерактивті   тақтадан    1.Сабақ  тақырыбын  тақтаға  жазу 2.Сабақ  мақсатын  түсіндіру V. Жаңа тақырыпты түсіндіру:   1. Қайталау ­ оқу  айнасы. 2. Кітап – досың,  ақылшың. 3. Өнерлі  өрге  жүзер 4.Кейіпкер  келбеті. 5. Білімдіден  ақыл  шығар. 1. Қайталау – оқу  айнасы. * Ертегі  дегеніміз не? * Ертегінің  құрылысы  қандай? * «Керқұла  атты Кендебай  ертегісі  қандай  ертегіге  жатады? 2. Кітап – досың,  ақылшың.  а) Түсінгенін  жоспар  бойынша   қысқаша  айту. 1. Кендебайдың  дүниеге  келуі.  2. Мергенбай  батырдың  баласымен кездесуі. 3. Кендебайдың  малшы  болуы.  4. Алтын  құйрықты  құлын.  5. Ханның  шарты.    ә) Мәтінмен  жұмыс  ­ Қазанқап  кедейдің  іс – әрекеті,  кәсібі  туралы айтылған  жерді  тауып  оқу.   ­ Сиыр  айдап  өткізер  жерін  табу.  3. Өнерлі  өрге  жүзер. Кендебай  мен  жетім  бала   кездескен  сәтінен инсценироака көрсету.      Мақал – мәтелмен  түйіндеу. 1.  Кішіпейілділік – кішілік  емес, кісілік.  2. Мейірімділік – жүректен,      Мейірімсіздік – білектен.  4.Кейіпкер  келбеті (теориялық  жұмыс).  а) Сыртқы  түрін, қимыл – әрекетін, мінез – құлқын, басқалармен  қарым – қатынасын  ойша  біліп, көз  алдымызға  елестетеміз. Шығармадағы  адамдардың  көркем бейнесін  кейіпкер  деп  атаймыз.  ә) Ертегідегі  қарама – қарсы  кейіпкерлерді  табайық.                          Кендебай                       ­еңбекқор                       ­мейірбан                        ­ батыр                       ­жігерлі VІ. Түсінік  тексеру: Топтастыру стратегиясы:                                                   адал                             жанашыр                       ­жалқау                       ­өтірікші           ­шыдамсыз Бай  балалары             ­еріншек            қайырымды                                                                      мейірімді  Кендебай                        айлалы                                                                  кішіпейіл 5.Білімдіден  ақыл  шығар (әр  қатарға  деңгейлік  тапсырма) 1­қатар: Кендебайға  ұқсағың  келеме? Қай  қасиеті  көбірек  ұнады? Қазіргі жастар бойынан  осындай  қасиеттер  кездесе ме?  2­қатар: Сен  осы  ертегіге  қандай   өзгеріс  енгізер  дедің?  Суреттер сөйлейді. Тест  сұрақтарын  беру.  Өзіміз  оқыған ертегілердің  қайсысына  ұқсайды?                      Ер Төстік ,        Кендебай             ­Жылқы  малымен  дос  болу             ­сөйлеуі VІІІ.Сабақты  қорыту: 1.Бағалау   2.Үй тапсырмасын беру. 1 Ертегіні   ары  қарай  жалғастырып  жаз.  2. Сөзжұмбақ  құрау

Қазақ әдебиеті: "Керқұла атты Кендебай"ертегісі 5 класс

Қазақ әдебиеті:  "Керқұла атты Кендебай"ертегісі 5 класс

Қазақ әдебиеті: "Керқұла атты Кендебай"ертегісі 5 класс

Қазақ әдебиеті:  "Керқұла атты Кендебай"ертегісі 5 класс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.02.2017